IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - За кого ли гласаше ЉуБчо во Бугарија???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За кого ли гласаше ЉуБчо во Бугарија???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
JAS1363 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JAS1363 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 18:36

NE ZNAM SO DA VI RECAM.OSTANETE SO SVOETO MISLENE I KE VIDIME DO KADE KE STIGNETE.USTE BI SAKAL DA KAZAM.I ZA IMETO VIKAA DEKA MU BILO BUGARSKO AMA NE IM ZAPALI.SAMO SO TOGAS TOA GO VIKAA KOMUNISTITE I SEGA ZA ZAL DRUGITE KOMUNISI (VMRO-DPMNE).TOA E TOA!!!

Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 19:56
Меѓу мислења фи факти има разлика, мислење е дека ЉуБчо војвода ќе победи 2 милјони во косово 3 милјони во Албанија и 400 илјади во Македонија плус помош од Америка. Комунисти не постојат, ако за тебе се комунисти и ДПМНЕ тешко тебе ти си патолошки случај и имаш реалнен проблем со реалноста.
Кон врв
JAS1363 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JAS1363 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 20:15
Ako ti mislis deka komunisti ne postojat togas ti si za na rengen.A  vo DPMNE navlegoa tolku komunisti so ne se razlikuvaat od SDSM.od tuka i ne e cudna koalicijata so NSDP (Branko Crvenkoski).A ti brat ostaj gi mislenata i vidi gi fektite i proceni koj e vo pravo.Ako ne mojs da sfatis,napisav vo eden odpogornite repliki so se tie so ne mozat da sfatat.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 20:37
Jas mozam da svatam bidejki jas sum bil del od VMRO-DPMNE i koga Ljupco bil na celo na partijata i da ti kazam deka lugjeto se isti samo si otidoa onie koi sakaat poveke funkcii i pari.Drugo nesto da ti kazam za zaminuvanjeto na Ljupco od DPMNE bidejki sum prisustvuval na sekoe negovo izlaganje a negovite zborovi najvise me razocaraa.Imeno Ljupco 1998 god. na edno sobranie vo Kumanovo bese prozvan poradi lokalno partiski nemiri i dosta od starite clenovi ja napustija partijata koja togas toj ja rakovodese partijata,go povikaa da bide prisuten i da se izjasni za svojata politika ili svoeto glediste vo momentot na slucuvanjeto.Negovite zborovi bea vakvi :
Ne e vazno dali Ljupco e ovde ili ne e ovde dali Ljupco zazema strana ili ne zazema strana sto e vazno e partijata i nejziniot uspeh,nie nesmeeme da pravime razdor vo partijata za da sitime komunisti ili bilo kakvi neprijateli na VMRO bidejki VMRO ne e samo nasa partija tuku tie cetiri bukvi se simbol na naseto postoenje kako patrioti dokaz deka naseto ime ne zgasnalo i nema da zgasne.
E na ova padnaa mnogu clenovi i mu poveruvaa na Ljupco no vidi ja sega situacijata koga toj se naljuti i koga na nego ne mu odgovarase on zazema strana za unistuvanje na toa ime i na tie clenovi koi so dokaz go podrzuvaat noviot pretsedatel.Koj e sega komunist i koj saka da ja unisti partijata koj e toj koj moze da bide poveke od VMRO - NIKOJ PA NI LJUPCO BIDEJKI ON E SMRTNIK A VMRO E VECNO
Pozdrav i ne se nerviraj ke se razocaras od tipot ko sto sum se razocaral i jas no pak ke ti ostane VMRO
Кон врв
KIRIL Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIRIL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 23:26
Jas Ljupco go sledam uste od negovoto pojavuvanje na politickata scena. Covekot ima zasluzeno mesto vo nasata ponova istorija za negovata borba za nezavisna Makedonija , koga nekoi od nas so podsmev gi slusaa tie raboti. Ona GRUPA "MAKEDONSKI" zastapuva tipicno srbokomunisticki teorii za Ljupco sto go sledat cel politicki zivot, osobeno za vojnata ili za negovoto prodavanje na "strateski" objekti na grcite. Ako se sekavate Okta bese proglasena za staro zelezo od strana na vladata na B.C., za kakov strateski objekt tuka stanuva zbor. Pa toj bese toj sto barase voena sostojba za vreme na vojnata. Jas nesakam ovdeka da izigruvam negov advokat, ali koe predavstvo vie go znaete od nego; dali imeto; dali znameto; dali toa sto uste nemame grb; dali toa sto sega treba da ja menuvame himnata; dali toa sto ja imame najkatastrofalnata privatizacija od site post komunisticki drzavi; dali toa sto imame rekordna nezaposlenost...itn. Fakt e deka vo negovo vreme se ziveese poubavo od denes, ali toa na nekogo ne mu odgovarase, pa izleze i vojnata i dr. Denesnoto VMRO DPMNE, malku neka pazi kogo go prima i zaposluva, se poveke lici na ekspozitura na sdsm.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 23:31
Ајдеееееееееее пак они дали вие мене ме читате или само како од некоја комунистичка партија пишувате она што ке ви се каже и толку.Не е таков Љупчо гарант
Кон врв
Vlade Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlade Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 12:11
Ljubco e edna od najparadoksalnite licnosti vo makedonskata politika. Po tabiet tipceto e asocijalno, a ima ambicii da rakovodi opstestvo. E, sea, za koj li glasal, pa verojatno protiv Prvanov, pa na site ni e poznato deka nemu ekstremnoto podzemje, mu se prvi drugari. Eh, koga bi imale moznost da znaeme, kolku li pari napravi za onie 4 godini vlast? Verojatno vo ovaa disciplina (pravenje pari za kuso vreme) e svetski rekorder ili, pak, se jadi pri vrvot so poranesnite africki diktatori. Zatoa ne go povrzuvajte Ljubce so VMRO, zasto vistinskite VMRO niz istorijata si gi zrtvuvaa svoite zivoti, pa i svoite semejstva, za slobodata na makedonskiot narod i ne bile kako ovoj, koj javno (pazi, molim te) priznava deka bavenjeto so politika i zazemanjeto na visoka politicka funkcija normalno podrazbira bogatenje bez zakon. Ova go kaza pri intervju na MTV, koja klasicna dzukela, neli?
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 12:42
Lele temava navistina e provokativna,e nema sto covekov e zakon pomini zamini samo za nego muabeti se vrtat!Confused
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 12:46
Не е прост интелегентен е но е максимално извитоперен и како личност е многу интересна за анализирање, а уште повече неговите подржувачи многу е чудно како покрај сите работи што ги направи да уште што го подржуваат
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 12:51
Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Не е прост интелегентен е но е максимално извитоперен и како личност е многу интересна за анализирање, а уште повече неговите подржувачи многу е чудно како покрај сите работи што ги направи да уште што го подржуваат


Apsolutno si vo pravo mislam deka ke ostane zapisan kako vlijatelna istoriska licnost,ednostavno karmata mu e takva...pa zaem Hitler pokaj negovata izopacenost ne go podrzuvaa!?
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 13:18
Мене лично љубчо не ми е интересен повеќе тоа е тоа од него сега со екстремности само се обидува да привлече уште внимание. Сега ми се многу по интересни оние кои го подржуваат. Стварно се феномени како размилуваат во стилот се е лага само ЉуБчо е вистината, покрај се они сеуште веруваат во магијата наречена ЉуБчо иако да таа веќе ја нема. Незнам што е во прашање дали несакаат самите на себеси да си признаат дека биле заведени па и покрај се мислат дека Љубчо ќе се врати или нешто друго. 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 13:25
Верувам дека е тоа Бојан,луѓето несакаат да си признаат дека се измамени и сеуште чекаат некое чудо од него.Еве јас си признав и си кажав дека ниеден политичар нема да вреднувам како што ја вреднувам партијата бидејки политичарите добри или лоши пак си заминуваат а партијата останува па еве дури и КПМ постои иако ни еден комунист од старите ги нема повеке
Кон врв
KIRIL Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIRIL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 19:44
Kako ke ja vrednuvas partijata, ako ne gi vrednuvas lugeto sto taa gi dava???
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 20:04
Па многу лесно има доста луѓе кои не се во личен контакт со мене и неможам да ги гарантирам нивните постапки или во случајот на ЉуБчо испадите додека има и доста луѓе кои ги знам и знам дека ја носат партијата на прав пат.Значи едно да е јасно еден човек ништо неправи а партијата ја сочинува тим во мојот симпатизерски случај тоа е тим наречен ВМРО-ДПМНЕ а не еден човек како Груевски или Љупчо бидејки кога тие би настапувале како единка ке се посерат уште од одма туку стојат други луѓе позади нив што ги чинат јаки или слаби во случајот на ЉуБчо слаби бидејки е доста забеган последнава година и он незнае што прави а камо ли па луѓето околу него
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.