IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Кои странски јазици ги знаеш?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои странски јазици ги знаеш?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
Автор
Порака Обратен редослед
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 00:43
Англискиот, Италијанскиот, Шпанскиот и Српскиот и Хрватскиот (ако се рачунаат) ги зборувам и пишувам течно, а Германски, Француски и Руски, можам да се снајдам....... Патем и преведувам Латински..... LOLLOLLOLWinkWink
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 23:30
Eve edna smeska vo vrska so jazicite.Ide vaka:
 Da ne mu e Makedonskiot, ke lae

Jas zboruvam angliski,sloveneckiot(ako se racuna)go razbiram odlicno, a go zboruvam solidno.srpskiot(ako se racuna)mi e majcin jazik,italijanski podzboruvam-prosecno a germanskiot-go mrazam!!



Изменето од mamma - 27.Март.2007 во 14:31

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 11:52
stvrano be DANA.........sram da ti e, aj sabota ke povezbame, i znaes kako e>prvo se ucat bitnite raboti kako.....komm suesse maus ein bischen poppen.............Big%20smile
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 11:50
Originally posted by Dana Dana напиша:

Angliski sum tapa, go znam kolku da razmenam nekolku zbora, i da zirnam po nesto an net. Sekako, znam barem da prasam kolku e saat ili kade e busot LOL
Se posvetiv na germanskiot, go ucev so strast i go vladeam dobro, samo steta sto nemam so koj da go zboram za vezbanje.
Odev i na italjanski, ama bez merak go ucev, kolku da i pravam drustvo na drugarka mi. Italjanski zavrsiv 3-et stepen i tolku.


Немаш со кого да го збориш????
Еве ти го Лоу, цел живот живеел таму.. срам да ти е LOLLOLLOLLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 09:51
германски и англискиWink
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 14:59
Ej da, hrvatskiot go peam LOL Koga ke spicam na dalmatinski LOL
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:43
kje reces causesku i kje zdesis
najdobo e da zvuci cauuuuuuuuuuu milo mi bese moi rumunski lingvisti
so vas
bune sjara
(mozebi go trefnav) hahahhhhaha
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:41
ke recis multumesc(se citat mulcumescWink)
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:37
Originally posted by T-viki T-viki напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

foarte bine
mulcumesk domnule
ај преведи жити се...има и такви што неразбираат есперантоSmile
mnogu dobro,fala gospodineWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:37
Originally posted by anakin anakin напиша:

foarte bine
mulcumesk domnule
cvekence te asteapta pe messWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:29
foarte bine
mulcumesk domnule
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 02:26
hehehehe,stii tu foarte bineWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 00:10
Cry nushiju rumuneshtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
nimic


Изменето од anakin - 31.Јануари.2007 во 00:11
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 23:56
bre sve poligloti tuka majkata...romanski,angliski...ex yu i bugarski razbiram ne zboram posto razbiraat makedonski...i to...gleam pola forum spanski znae...ja samo ako ja sretnam kasandra so nea ke se razberam,so drugi tesko...
respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.