IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Смртта на вашиот домашен миленик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртта на вашиот домашен миленик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 16:01
Najtesko mi bese koga ni ja otruja Lora-germanski ovcar. Imase 8 mali kucinja stari 2 nedeli. Stom vidovme deka so kuckata nesto ne e vo red odma viknavme veterinar koj i stavi nekolku injekcii i ni rece da bide podaleku od kucinjata za da ne se otrujat i tie preku mlekoto. Znaci bese oddalecena edno 10 tina metri od boksot, gi slusase kucinjata i so poslednite sili ja krevase glavata i gledase natamu so veke propadnatiot i bled pogled. Luge, takva majcinska ljubov i takva majcinska sila do togas ne sum videla.
I posle 10 godini mislev deka ke go napisam postov bez solzi ama se izlazav.

A i pred edna godina mi umrea dvata germanski ovcari za dva dena so simptomi na truenje. Im kupiv po 50 grama hrana od specijalizirana prodavnica za milenicinja i naredniot den - iznenaduvanje.

Dali e od hranata zasto do togas bea hraneti samo so domasno podgotvena hrana ili nekoj drug zamesal prsti ke mi ostane misterija. Togas barav kade moze da se izvrsi autopsija, prasuvav po vetrinarni stanici kaj nas i vo Skopje......ne placev ama bev besna...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 16:15
vaka? лутина
Кон врв
Стефи.Ј Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Стефи.Ј Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 14:48
Како помала, ми донесоа маче за роденден. И многу беше будало, само правеше глупости. И еден ден падна од 8 спрат, али преживеа. Ама нешто се поремети и вршеше нужда кај стаса, и го дадовме кај роднини во двор, и го снема. Мислам дека го мавна кола Се убив од плачење.
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 00:47
Mnogu me pogoduva smrta na moe milenice
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 00:57
...i mene kuceto mi go unistija dzukeliiiiiiiiiiii
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 01:16
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
nikolabitola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolabitola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 18:31
10 години чував обично куче, ми го отруја. Јас не знам што душа имаат некои луѓе, вчера пред зграда му дадов јадење на едно куче, скокаше се радуваше, по пола саат го најдов мртво со пена на уста. Да не види некој дека сакаш нешто се радуваш на нешто, има некои луѓе им пречи да си среќен па уништуваат се што те прави среќен. Мене животните многу ме прават среќен, затоа ме погодуваат такви работи.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2009 во 02:48
mjaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2009 во 04:00
lele pomorbidna tema nema na forum....za smrt se pravi muabetизненадување
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2009 во 09:54
vikas deka e epten morbidna збунетостзбунетостзбунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 02:54
duri i ne sakam da citam komentari....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 08:47
epa slobodno preskokni ja temava. i dosta so of topic
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 19:20
ok chief голема%20насмевка
Кон врв
peggybllu Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај peggybllu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2013 во 22:01
mene na 26ti mi umre macorot go cuvav 4 god i mn bev privrzana so nego    i najtragicno e sto bev vo oh koga mi padna od 5ti sprat i umre
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.