IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и свекрва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и свекрва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 15>
Автор
Порака
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2013 во 22:04
kako magare i muzikaгазење од смеење
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 09:52
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Јас се водам по едно правило што ме научија моите, па кој што сака нека рече...

Кај мене свекрвата е гостинка, кај неа јас сум гостинка. 
Ако и чини добро, ако не пак добро.
Кога сака добредојдена е...нормално, со претходна најава, ништо не е тешко да се јавиш на човек дека идеш за да не ја бакнеш вратата и да си отидеш..
И само тоа почитувам, иди ми дојди ми на ручек, вечера, викенд...
Мешање во штипки не фала, кога син и решил дека треба да го помине животот со мене тогаш има да ме  почитува како јас неа. Не мора да ме сака..
Изјави од типот..ама знаеш син ми не сака зелена боја дома, фрижидерот ти е преполн тоа е расипништво, па зошто сега одите на одмор а не другиот месец, јас мислам вазнава треба да стои на маса а не во ќош..Не почитувам. Во куќата на син и мојата ќе биде нас како ќе ни одговара а не неа. 
Кога ќе и одам јас на гости, гостинка сум. Можам да измијам чинии, да подготвам ручек, да исчистам, да исперам ако треба..не ми е мачно. Но истото ниту го барам ниту го сакам од неа кога ми е мене гостинка.
Чиста сметка, долга љубов..



Остај ти правилото , ако треба и оро че играш ка засвири свекрвата хи, хи...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:12
a na sto sviri svekrvataзбунетост
vivi
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:21
Na gitara

a ako ne i cinam na svekrva mi neka si najde podora snajka pa i ja ke najdam podobra svekrva
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:24
ма нееее , на тенџере ќе и тропа дур снајкава меси кифлите и ќе си подигрува чутанком плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:24
a koj mesi kifli ne razbravзбунетост
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:26
не е битно то после че се види ... 
него ти виви ... играш ко че свири свекрва или ... тешко 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:26
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

a koj mesi kifli ne razbravзбунетост


jas ma vivi
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 10:27
ne sme nie vo ist orkestarзадоволство
vivi
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 23:36
aj be decki oladete malku, skoro site snai i svekrvi se isti na pocetokot, potoa se naviknuvaat edna na druga љубовплазење
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2013 во 23:41
snaa i svekrva?
sovrsena harmonija трепкање


Изменето од Andjelina - 18.Август.2013 во 23:42
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2013 во 08:15
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

snaa i svekrva?
sovrsena harmonija трепкање

Или дисхармонија голема насмевка
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2013 во 08:29
a bre nemojte vakvi muabeti u 8 sabajle...mi presedna kafeto
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2013 во 08:34
Сврти на лута сливовица голема насмевка
наутро најдоброа е.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.