IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и свекрва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и свекрва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
Автор
Порака Обратен редослед
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:33
LOLLOLLOLZatoa se saka..koga ne se zaedno...pa zemi primer ..mislam vidi kako e so mazot pred i vo brak..
perd brak,dodeka se zabavuvas,go gledas samo koga si uredena,raspolozena...i toa obicno na "tugj" teren,nadvor po kafici...a koga si u brak....go gledas neizbricen....
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:29

Da,TETA,toa sakav da go potenciram...

Vo zednica tesko deka bi vireele i ednata i drugata....a sinot vecno bi vojuval....bi bil..megju dva "ogna"

Respect kon site svekrvi...mnogu moze da se nauci od niv...mnogu pomos da se dobie koga e najpotrebna..toa nikako ne e za podcenuvanje....

kako veli ONA..

"MNOGU SI JA SAKAM SVEKRVA MI...AMA NIKOGAS NE SUM ZIVEELA SO NEA"

Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:25
vio red val..se sl*gam so tebe do nekade....jas ne mislam deka devojkite treba da se vozdrzat....svekrvite se tie sto red mozat da stavat...iskustvoto sepak go pravi svoeto..godinite pominati davaat nekoe skolo...a u zaednica,denes...mislam deka ne e vo red...zosto da se remeti mir u kuka?..ni za snaa pa ni za svekrva ne e dobro da se zaedno...sekoja si saka svoj mir
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:16
Taa relacija SNAA -SVEKRVA...tesko deka bi opstoila....toa e TAKA OD BOGA...
KOLKU DA SE TRUDAT I NASTOJUVAAT I DVETE STRANI..SEPAK ZAKACKITE SE NEIZBEZNI...KOGA TOGAS,
ZATOA VELAM..NE VO ISTA KUJNA...TOA MENE MI  E NASFATLIVO...NIKAKO
Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:15
Teta,zboram za modernive "devojki"tesko deka mozat da vnimavaat sto ke recat....taka jas,razmisluvam...
A vecno da vnimavas sto ke reces,toa e vekje,,,macno...koga togas..za nesto ke se spreckas....
Respekt za tie snai i svekrvi sto mozat da ziveat vo zaednica....treba mn..zalaganja...mnogu popustanja,balans....ama do koga??
Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:15
LOLLOLLOL imaat dostoen "protivnik"....toa treba da e...
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:06
LOLLOLLOL и на снаиве више не им се погодува ....LOL
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 09:01
Originally posted by Valerija 2 Valerija 2 напиша:

SnaA i svekrva...NE,ZAEDNO...

NE,VO EDNA KUJNA...NIKAKO....

SAMO ODVOENI...SVETOVI....VO ZAEDNICA,TESKO DEKA BI SE NASHOL ZAEDNICKI  JAZIK...SEPAK GENERCISKIOT JAZ...E PRESUDEN ZA NEDORAZBIRANJATA MEGJU NIV....

ne se sl*gam Val....generaciski nema jaz...sekoj so sekogo moze da ima tema za razgovor...samo treba da se znae sto mozes i sto ne smees da reces..a vo zaednica...pa,nekogas i se ziveelo...ama denesni uslovi....ne gledam zosto bi se stutkale u edno
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 08:59
LOLLOLLOLLOL nemoj ti svekrivi....sega me nalutiAngry....i toa rano rano sabajle...
 
LOLLOLLOLLOL
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 08:57
добро утро , снаите и све кривите се одлична тема за почеток на денот...Big%20smile
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 08:55


POZDRAV DELFIN ...

DRAGO MI E STO SE JAVI...

NA FENIX ... IMA GOLEMI POFALBI ZA TEBE..

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 08:49
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



dobri komentari ...

drago mi e sto girl_power ukaza na toa kolku klucna uloga ima mazot medju majkata i soprugata...

za mene soprugata e sekogas vo pravo...
i bilo sto da napravi...
i toa javno go demonstriram ...

dodeka majkata kako majka ...
ima da si pokuti...

imam prijatel koj sto godini izgubi
vo golema zelba majkamu i zenamu da ziveele...
te ednata branija ... pa drugata ....

i ednas mu ja kazav mojata formula...

ZENATA E SEKOGAS VO PRAVO... !!!


 
 
да се согласувам дека жената е секогаш во право .....освен кога не е во право Big%20smile
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2007 во 08:10


ZDRAVO MARULA....

NE USPEAV DA NAJDAM STO KAZAL DELFIN ???

POZDRAV....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
strurcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strurcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 23:57
Do DELFIN Smile
se slozuvam so tebe mnogu dobro kazanoEmbarrassed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.