IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и свекрва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и свекрва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
EVGENIJA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EVGENIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Снаа и свекрва
    Испратена: 29.Септември.2006 во 17:14
UF!MNOGU IMA ZA ZBORENJE
ZDRAVO
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 17:14
ostaj se....
......
Кон врв
EVGENIJA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EVGENIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 18:46
Originally posted by kokomoko81 kokomoko81 напиша:

ostaj se....
KOKOMOKO VIKASE MOJATA KERKICKA KOGA IMASE DVE GODINKI ABE MI IDESE DA JA IZEDAM
ZDRAVO
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 19:02

abe od kal da e koko da e

......
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 08:48
ве молам дајте допринос кон темата ! Smile
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 08:57
Темата во контекст на подфорумот е незаобиколна и интересна :) . Снаата и свекрвата  се од секогаш ,, лутите противници на бојното поле ,,  ,што на јаве што на виц :)....Односите во реалноста се дијаметрално спротивни од најдобри кон нај... односи .Причините за ваквите или онаквите односи помеѓу нив се интересна тема за дискусија  иии да им дадеме збор на снаите :)) можеби е најдобро .....
 
пс
 
колку би сакал и некоја свекрва да се вклучи во дискусијата :)
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 13:35
vo slucaj da ziveat vo oddelni zivealista odnosite mozat da cvetaat, vo sprotivno Ouch
 
majka i kerka ne mozat da se trpat vo ist stan/kuka, koga kerkata ke sozree i ke saka da si napravi svoe carstvo, a kamoli snaa i svekrva Confused
 
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 00:01
Originally posted by blue blue напиша:

vo slucaj da ziveat vo oddelni zivealista odnosite mozat da cvetaat, vo sprotivno Ouch
 
 
 
Точно! Кога си имаш свој терен сам си ги поставуваш правилата во него. Кога ќе дојде снаата во домот на свекрвата сака да постави и некои свои правила...е сега како да промени нешто што функционирало така 20-30 години?!...тука е и фактот што повеќе не е единствената жена во куќата...и ред други работи...
А кога доаѓаш само на гости ке те сакаат најмногу на светот!!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 00:13
Кај е тука почитување кон постарите па ја мислам дека основно правило треба да е културата мада знам дека тешко снаа и свекрва мада во доста случаеви и е изводливо.Уствари кога се сака се се може нелиLOLLOL
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 00:14
e ova e retka tema kade nemam so da pisam
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:04
 
снаа и свекрва, абе а кај е зетот овде LOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:45
domazetLOL
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 01:48
ej i si gleda seir od strana LOLLOLLOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 08:04
uf, pa veke imase ovakva tema, moze ke se povtoram, ama svekrvata ako si go saka sinot ke ja prifati i snaata pa nekogas i ke zamolci, snaata isto, poradi ljubovta kon mazot , ke ja pocituva negovata majka.....za zal, vo praksa ne sekogas e taka.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.