IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Брак со припадник од друга вера?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брак со припадник од друга вера?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 27>
Автор
Порака
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 01:55
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Јас сум христијанин и би сакал да стапам во брак исклучиво со христијанка, но искрено би размислил и за некоја како Shaxito голема%20насмевка Такви како неа ретко се наоѓаат и меѓу христијанките љубов


OVa ne znam kako da go svatam dali negativno ili pozitivno ...sepak fala i pozz
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 01:58
Verata nikoj nemoze da ti ja nametne toa e samo tvoja dobra volja dali ke ja prifatish ili ne.Kaj Islamot e strogo zabraneto da so sila se prifati verata.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:02
Shaxito, не станува збор ниту за иронија, ниту за сарказам, ниту за словенска антитеза среќа Тоа е заслужен комплимент и сфати го буквално позитивно големо%20гушкање
 
BUGS, во право си, има еден ајет во Кyр'анот што вели: "Во верата нема присила"
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:05
Tocno e toa. deka nema prisila. I NIKOJ ne moze da te natera da VERUVAS VO nesto STO TI SAM NE VERUVAS!
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:09
Jas sum za brak so pripadnik od druga vera bidejki jas sum go napravila toa.Nishto strashno.Veruvame vo eden Bog kako i da go narekuvame,samo imame razlicni obicai-adeti.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:18
Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Jas sum za brak so pripadnik od druga vera bidejki jas sum go napravila toa.Nishto strashno.Veruvame vo eden Bog kako i da go narekuvame,samo imame razlicni obicai-adeti.


ZIvej go zivotot kako sto ti mislis deka treba ... tebe da ti e ubavo (bez da ja povredis okolinata i tije sto ti se mili)
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:20
Originally posted by Shaxito Shaxito напиша:

Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Jas sum za brak so pripadnik od druga vera bidejki jas sum go napravila toa.Nishto strashno.Veruvame vo eden Bog kako i da go narekuvame,samo imame razlicni obicai-adeti.


ZIvej go zivotot kako sto ti mislis deka treba ... tebe da ti e ubavo (bez da ja povredis okolinata i tije sto ti se mili)

Fala i tebe ti go posakuvam istoto.Cestit Ramazan,i lesen post.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:26

Среќен Рамазан и на двете големо%20гушкање

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:30
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Среќен Рамазан и на двете големо%20гушкање


FALA   
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:32
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Среќен Рамазан и на двете големо%20гушкање


Fala EvAngelos
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:34

BUGS, ти рече дека си стапила во брак со припадник од друга вера. Ме интересира, кој која вера е во вашиот брак? Не инсистирам на одговорот, онака само ме интересира среќа

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:40
Islamot,jas go imam prifateno dobrovolno.Mojata familija se pravoslavni,no jas kako dete ne se sekavam nekogash da sum bila vo crkva osven babami koga bi ne zemala.Takvi bea i vreminjata.Jas poteknivam od familija na komunisti znaesh onie koj bea skarani so boga.
Ova ne e rezultat na mojata promena na verata i prifakanje na Islamot ,nitu pak brakot so soprugot.
Ednostavno jas samata sakav da ja promenam.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 02:49

Ок BUGS, фала на одговорот. Значи сепак ти не си во брак со припадник од друга вера, туку со припадник на твојата сегашна вера - Исламот.

Јас отидов да спијам зевање, поздрав на сите големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 12:46
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ок BUGS, фала на одговорот. Значи сепак ти не си во брак со припадник од друга вера, туку со припадник на твојата сегашна вера - Исламот.



Јас отидов да спијам зевање, поздрав на сите големо%20гушкање

EvAngelos temata e brak so pripadnik od druga vera,opshto ne minato ili segashno vreme kojbil ili koj e sega.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,235 секунди.