IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Дигитален апарат (филтри, WB ...)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дигитален апарат (филтри, WB ...)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
bruss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bruss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дигитален апарат (филтри, WB ...)
    Испратена: 27.Јуни.2013 во 17:20
Ако може и за мене мала помош, и јас сакам да си купам дигитален апарат со цена од 3500-5500 денари, па предлагајте што може да биде за тие пари и со какви батерии, ќе го користам поретко, така да нема потреба од екстремно високи цени за да стои во кутија..
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2012 во 22:01
Видео Дата ќе да е карши зоолошка. :)
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2012 во 21:28
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Па нели ти е дигитален? Мислам темава е за таковплазење
Најчесто сликите се на SD картичката, освен ако не е некој чуден апарат со некој GB меморијаголема насмевка

Е  дигитален е де, ама не може да “мрдне“. Затоа барам сервис, прво да се “уклучи“.
Него на тие телефони никој не се јавува, па сега најдов некој друг серис карши зоопошка.голема насмевка
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 22:36
Па нели ти е дигитален? Мислам темава е за таковплазење
Најчесто сликите се на SD картичката, освен ако не е некој чуден апарат со некој GB меморијаголема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 22:18
Фала ти, утре потегнувам врски и ке ги најдамголемо гушкање
Од синчето ми е подарок, а ми останаа внатре прекрасни слики од Македонијава наша.голема насмевка
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 22:13
Не бе наши се, Скупи број не знам кој .. тоа накај Систина новата мислам дека е. Не го знам Скопје, сориголема насмевка

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 22:10
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Мамче не знам зошто ама мислам дека сервисери за Самсунг се K&K електроникс, не знам како се поврзани со Техномаркет. Оди прашај таму ... Или ѕвони на некој од броевите, може ќе имаш среќаголема насмевка

02/3088-098
02/3088-099
02/3088-098
070/200-911

Ова К&К да не се со седиште во Белград оти читав нешто низ нетот дека некои се изгореле со апарати -не ги добиле назад ни по 7 месеци. Ако се во Скопје, лесна работа.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 22:04
Мамче не знам зошто ама мислам дека сервисери за Самсунг се K&K електроникс, не знам како се поврзани со Техномаркет. Оди прашај таму ... Или ѕвони на некој од броевите, може ќе имаш среќаголема насмевка

02/3088-098
02/3088-099
02/3088-098
070/200-911
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2012 во 21:30
Ајде дечки помош. Добив подарок апарат Самсунг 5х од Америка. Ама ми се расипа. Каде во Скопје има сервис да се порави? Прашав повеќе фотографи ама никој не знае да ми каже каде да го однесам на поправка.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 23:11
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:38
Кон врв
Ribarot Klime Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ribarot Klime Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 16:14
"Kolku pari tolku muzika", a vo fotografijata e potrebno mnogu muzika... taka da ne frlaj dzabe pari za filtri, kupi si podobar aparat.
Кон врв
JJakimovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JJakimovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 18:19
Здраво

1. Ми треба совет за ранец (пожелно за на едно рамо) што ќе ми ги собере:
- Nikon D90 и два објективи
- 18-105mm
- Nikkor 70-300mm VR

2. Дали би имал потреба и за што служи:
"Sunpak 72mm Ultra-Violet Filter"

знам дека служи за заштита на т.н. предно стакло на објективот од прашина и сл. и пишува и дека

"Improves contrast and color saturation by reducing the effects of ultraviolet light, atmospheric dust and haze in sunny landscapes".

Фала однапред.

Изменето од JJakimovski - 05.Април.2010 во 18:20
Кон врв
filipgmp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filipgmp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 01:23
Bez razlika sto Mire prsti iskrsi da i napise na Silvija saglam objasnuvanje a nea ja mrzese da dade pristoen odgovor jas kako amater nesto podnauciv od ovoj mini tutorial na Mire :)

Ubavo objasneto
pozdrav Mire
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 15:16
ova bese najdobro nesto sto sum go sretnal na forumive za fotografija...CryCryCryCryCryCryDeadClapClapClapClapClap
mire prtsi iskrivi za da objasni , a tebe ti bese tesko da napises marka i model , kako biti pomognal covekov uste podobro...
... STRASNO...DeadAngryClapClapClapClapClap
Originally posted by silvija silvija напиша:

Mire fala na odgovorot navistina dobro si objasnil za site pochetnici da razberat...
 
so digitalec slikam Smile
 
pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.