IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - DEJA VU
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DEJA VU

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DEJA VU
    Испратена: 25.Август.2006 во 15:35


Dali veruvate vo De za vu odnosno.??
Da vi se slucuvaat raboti koi prethodno gi imate videno ili slicno. Mene mnogu cesto mi se slucuva toa, mi se cini deka mnogu raboti si imam videno na son ili pak mi se imat sluceno.


P.S Neznam dali tocno go napisav zborot no ako ima nekoja korekcija kazete.
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 15:36
Не толку често ама ми се има случено
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 16:42
ми се случило да правам нешто или да разговарам а во моментот чувствувам дека веке тоа се има случено како да сум го сонувала дека тоа баш така ке биде,и језа ме ваќа бидејки неможам да си објасна зошто е тоа така
Кон врв
Acid Burn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Acid Burn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 13:00
i mene mi se ima nesto takvo sluceno, ne tolku cesto ama dovolno za pamtenje.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 13:21
mi se ima sluceno,ama znae li nekoj da go objasni? mi imaat kazano deka toa e nesto sto ti se slucilo vo prethodniot zivot,pa sega zatoa ti izgleda poznato,vo sto ne veruvam
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 17:19
do sega mi se ima sluceno milion pati.. nekogas e tolku jako secavanjeto, sto mornici me lazat po celoto telo....
Read an cry!!!!!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 17:27
Znaci na poveketo mu se slucuva. I ako znae nekoj da ni objasni nesto poveke za toa.

Pozdrav
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 17:35
a ako nekogas povece razmisluvam za taa situacija, se si mislam deka nekoga toa i sum go sonuvala nekogas.....
Read an cry!!!!!
Кон врв
creeper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај creeper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 11:25

www.creeper.blog.com.mk
www.silence.blog.com.mk
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 11:59
De ja vu e spojka koja ni ja praka potsvesta , kratok blic, na toa sto bilo vo nasata glava...potsvesta ja znae i idninata i minaototo i vo toj moment na de ja vu ... nekontrolirano ni go ispraka signalot koj trae kratko bidejki e nepovikan....

Se e vo covekot i negovata potsvest koja pravi cuda 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2006 во 00:45
uuuuuuuuuuu, posleden pat koga doziveav deza vu mi bese tolku realno, kako nekoj film da mi odigra pred oci....
Read an cry!!!!!
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2006 во 14:01
да ми се има случено и баш ми изгледаше толку реално како да срватно некогаш се има случено истата ситуација
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 22:14

Statisticki podatok e deka 80% od lugeto dozivuvaat de za vu poveke pati u zuvotot so razlicen intenzitet,taka da retkost e nekoj sto go nema pocustvuvano.Ama,ako mnogu cesto si ubeden deka stvarite so gi gledas,custvuvas itn.,se de za vu,onda toa e znak deka potencijalno stradas od sizofrenija ili od nekoe drugo psihisko poremetuvanje.

Inace zborot e francuski i se pisuva deja vu,ali niso strasno moze da projde i kao de za vu
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 18:29

многупати ми се има случено да чуствувам дека нешто не ми е непознато...т.е. одредени ситуации или моменти се како дел од минато кои се појавуваат секундарно......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.