IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - DEJA VU
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DEJA VU

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 19:09
Mi se ima sluceno nekolku pati i voopsto ne mi se dopadna
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 20:50
mi se ima deseno,i toa cesto mi se desava interesno e a i nekad me zamisluva zato bas na tooa da se setam
Кон врв
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:54
mi se slucuva no ne tolku cesto
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 21:25
isto
Don't wory be happy :)
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 17:09

mi se ima slucuvano i mi e nekako interesno no i malku mornicavo

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 17:20
Veruvam vo toa celosno zosto mi se slucilo ne samo ednas....iskreno, duri i interesno mi e...! ali kako sto se veruva toa se raboti koi ni se slucuvale vo prethodniot zivot.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 17:11
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:



Dali veruvate vo De za vu odnosno.??
Da vi se slucuvaat raboti koi prethodno gi imate videno ili slicno. Mene mnogu cesto mi se slucuva toa, mi se cini deka mnogu raboti si imam videno na son ili pak mi se imat sluceno.


P.S Neznam dali tocno go napisav zborot no ako ima nekoja korekcija kazete.
и мене многу пати ми се имат то дешавано... и иначе е deza vu... spoeno Wink
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 17:48
И мене многу пати ми се има случувано. Ја незнам дали на некој му се нема случено.... А некогаш дури и по неколку пати мислам дека ја гледам истата слика....Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 08:39
gore dolu se kazavte i mene chesto mi se sluchuva...
kandid ko napisha tochno ...deja vu  e zborot
Кон врв
TEMPLAR Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TEMPLAR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 23:23
inace ima dva vida na takvi pojavi!
Ednata e dezavu a drugata e zemavi!
dezavu e koga ke vidis i togas ke ti stane poznato a zemavi e koga znaes odnapred sto ke se sluci!!!!!!
TEMPLAR
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2006 во 23:27
nedaj zivot da e DE JAVU

nedaj zivot , zdiv da istrosi
nedaj vremeto prikazni da potrosi
na DEJAVU ocite daj zatvori
da se menuvat pa duri i narodi

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ivana_zi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana_zi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 14:56
Имам почувствувано deja vu повеќе пати и што знам...језиво е!! Најчесто тоа е нешто што сум го сонувала или потсвесно сум го замислувала, па морам да се согласам дека човековата потсвест е многу моќна работа..
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 19:02
tripovi...LOL
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2007 во 18:13
Se pisuva DÉJÀ VU.Wink
Mi se ima sluceno déjà vu i ponekogas navistina ne mi s dopagjaLOLLOL
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.