IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Мешање во бракот од страна на родителите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мешање во бракот од страна на родителите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:58
 super i neobičen način na rešavanje no i so efekti 
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 12:12
da Maja... na nekoi ludje treba da im se ispravis...
sto vika eden moj kolega na rabota:
- more ako im se otkopcham nekoj den... ke vidat tie...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 12:17
Originally posted by maja 30 maja 30 напиша:

      dali imate mešanje vo brakot ili barem nekakvo vlijanie od strana na svekrvata zolvite i drugite rodnini.jas se sretnuvam so eden takov problem samo koga ke se soberat site od kaj mažot mi i debatata nastanuva zošto jas na deteto mu zboram makedonski i dr raboti koi se povrzani so mojata pripadnost.Po nivno sum trebala da se naviknam sosema tuka i da gi zaboravam site moi raboti i načela koi gi donesov so mene od makedonija.blesavo i glupo duri za plačenje

Ti si vo edno bi rekla konzervativno semejstvo, megjutoa zabranite od strana na roditelite na tvojot soprug ke dovedat samo do vlosuvanje na vashiot zaednichki odnos.Treba da razgovarash so tvojot soprug otvoreno za ova okolu nametnuvanjeto na mislenjeto od roditelite, zatoa sto ako tvojot soprug stane dobar poslushen mamin sin , togash vasiot brak ke pochne da se raznisuva.So razgovor ke resis se, kazi go tvoeto mislenje, kazi otvoreno deka tvoeto dete sakash da go poznava makedonskiot jazik deka ti si majka na toa dete, deka barash podrshka od soprugot za se okolu toa dete, deka sakash ti i toj da ste tie koi ke odlucuvaat za vaseto semejstvo zosto vie ste kletkata na semejstvoto.Roditelite treba da se pocituvaat no sekoe nivno vmesuvanje ke bide so posledici.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 12:27
najdobro resenie e da sekoj brak bide sto ponezavisen...

no i bilo kakov razgovor moze da ne dovede do rezultat... po mene potrebno e da se koristi "diplomatija"...

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 12:39
Diplomatijata e taa koja treba da se upotrebi koga veke stanuva zbor za roditeli.Treba da se napravi edna vaga na odnosot so niv, poveke tolerancija kon niv.Mislam deka moeto obrakanje so fin, smiren ton kon niv ke dade rezultat kako i iskreniot otvoren razgovor za nestata koi im smetaat niv no i mene.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 13:07
Mesanjeto vo brakot treba da go spreci mazot...

Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 13:19
 diplomatijata se koristi koga imaš rabota so pametni luđe koi imat širok vidik na rabotite  i koi ja razbiraat sami težinata na zborot diplomatija
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 13:33
nekogas diplomatija e da si pokutis...
a da si napravis pak po tvoe...
otkolku da se iskaras... i da bide po nivno!!
Кон врв
marga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 15:44
Pa sega nikoj veke ne mi se mesa bidejki ziveeme posebnono dodeka bevme do niv imase normalno komentari,soveti,kritiki...Sega svekor mi i svekrva mi, samo mozat da mi dojdat na gosti,zolvata zivee vo Avstralija i mislam deka e najdobro da ne si zaedno,togas ne bi mozele tolku da sugestiraat ili da se mesaat vo bilo sto.Edna kulturna komunikacija togas lesno se vospostavuva.
marga
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 10:30
Mesanjeto vo brakot so obrazlozenie deka toa se pravi od najdobri nameri i ljubov kon decata ili bratot i sestrata e nesto najloso.

Imase nekoi obidi od strana na zolva mi ( koja e nemazena , pa nema svoi obvrski) no brzo go resivme toa.

Za Maja 30 , nikako ne treba da zaboravis i tvoeto dete( ili deca, ne znam dali imas edno ili poveke) ubavo e da go znaat jazikot na majkata. Tuka tvojot soprug e toj koj treba da im kaze na svoite roditeli deka toa e vase dete i vie najdobro znaete da se grizite za nego. Moze da im go postavite prasanjeto, dokolku soprugot dojdese i da ziveevte ovde , dali bi bilo vo red da zaboravi sve svoe od tamu.
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 16:21
Roditelite na soprugata moze da si dojdat koga sakaat,koga ja ne sum doma
Кон врв
ribari Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јули.2006
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ribari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 08:18
najloso nesto vo zivotot e koga se mesaat roditelite bilo od zenska ili od maska strana zatoa nemoj da dozvolis soveti od strana od bilo koj . mazot i zenata se tie sto bilo koj problem treba sami dago resat i ......
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 08:33
za nemesanje vo brakot treba mazot da se ispravi pred roditelite i se da im nareche...

a tie se roditeli... toa ke go prifatat... iako ne sakaat...

ama ako im se dade pole na deluvanje...
roditelite mozat da bidat mnogu gadni... brrrrrrrrrr
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 11:30
Ne mislam deka nekoj odi na tema koja e nadvor od nego, tuku tamu kade sto ima sto da kaze i saka da razmeni mislenja okolu toa.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.