IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Мешање во бракот од страна на родителите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мешање во бракот од страна на родителите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мешање во бракот од страна на родителите
    Испратена: 18.Август.2006 во 10:47
     dali imate mešanje vo brakot ili barem nekakvo vlijanie od strana na svekrvata zolvite i drugite rodnini.jas se sretnuvam so eden takov problem samo koga ke se soberat site od kaj mažot mi i debatata nastanuva  zošto jas na deteto mu zboram makedonski i dr raboti koi se povrzani so mojata pripadnost.Po nivno sum trebala da se naviknam sosema tuka i da gi zaboravam site moi raboti i načela koi gi donesov so mene od makedonija.blesavo i glupo duri za plačenje  
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 10:53
НАвистина себично од нив а тажно за тебе....но не се откажувај,продолжи и понатаму да му зборуваш на детето на твојот мајчин јазик.Детето има право да знае од каде потекнува неговата мајка и да се запознае со културата и начинот на живеење на твоите и негови роднини
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:04
komedija se nekoe čudno semejstvo vaka nema da im tekne na pamet da dignat telefon da prašaat za sara a koga ke se soberat eve ti demek se sekiraat za nea kolku me nervira toa prepravanjei lažno sekiranje .Ima mnogu takvi luđe koi svoite problemi ne si gi gledaat  a za  tuđite d demek stručnjaci za rešavanje i sovetuvanje
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:05
   čitav denovive na ringaraja tuka vi slovenija kako se dopišuvaat členovite i za kakvi temi razgovaraat kako da se najbliski a od niv mnogu i lično ne se poznavat
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:08
Не обожувам луге дволични иц, нити посесивни нити лицемерни..На таквите затварам врата пред нос..
Во лоша позиција си жалам, таму без никој и ништо, па мора да гладиш работи..
Мој совет, капата на страна и од едно уво влегло од друго излегло..Немој нити да се секираш нити па на ум да ставаш..
Гледај си се малку ти со своето дете, ако те подржи сопругот ок...ако не пак ок..
Иначе они важат за многу посесивен и ладен народ за ралика ние што сме во Мкд.. Така да маја30 уживај во животот не си прави секирации на душа.. Терај како мислиш дека треба.
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:09
Скоро сите се такви,сакаат да се наметнуваат со свои мислења и мислат дека секогаш се во право затоа што се постари.
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:10
ne samo što se laden narod nego se i malku fašizoidni pogotovo vo posledno vreme oti se brojat celata država e polna so našite od jug srbi bosanci crnogorci i ostanati a jas pa rabotata  si ja teram poleka i za moeto dete jas se mačam i nikoj drug a sekoj od niv da si tera nivna rabotaa e pa sega zaradi toa sum snaa
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:11
Така е маја30 браво.
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:13
 kolku li vi e ubavo tamu dole nekade južno posle 15 septemvri doađam da si gi napolnam bateriite i srceto so ubavini
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:14
ke bidam vo moeto kumanovo što se zatrpuva od đubre slušav na radio
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:14
Не си ставај насрце...
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:19
jas mislev samo kaj nas ima takvi raboti ovie ovdeka bile beter od nas so tralala ti rekov mi reče
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:29
kako mi gi pogodivte temite ... cista 10.

Mesanjeto vo brakot e golem problem.
Mnogu se interesni izgovorote:
- mnogu se grizime za Vas...
- ami za kogo nie stvarame... se ova ke bide tvoe...

Vo sekoj slucaj treba golema diplomatija za da se oslobodime od stegite na mesanjeto vo brakovite...

Kako i vo mnogu drugi situacii ova mi lici na edna tema koja treba da se obraboti:
NORMALNO E JAS DA TUPAM,
A NENORMALNO E TI DA REAGIRAS!!!
TREBA DA TRPIS!!!


Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 11:55
Kako jas go speciv mesanjeto vo brakot...

Edno utro ... stanav mnogu rano....
i mu slegov na roditelite....
mu zvonev vo 5 nautro...
stanaa zbuneti...
i se cudea ???
nabrzina ima kazav slednoto... posebno na tatko mi:
- od denes pa natamu... tuka broj 1 ke bidam jas... a ti ke bides broj 2..

posle godini koga edniot sin od dvata polozi za vozacka... pak mu rekov na tatko mi:
- Alex ke bide broj 1, jas broj 2.. a ti ke bides br.3

istoto ke mu se desi koga ke polozi i vtoriot sin...
Igor i Alex broj1,2
jas broj 3
a tatko mi broj 4...

I od toj moment poveke ne mi se pravese glaven... pa da moram se nego da go prasuvam.. hehee
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.