IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Одвикнување од пелени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одвикнување од пелени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одвикнување од пелени
    Испратена: 16.Август.2006 во 23:16
sega mi treba pomoš od majkite što imat pogolemi dečinja kako da ja odvikanm kerka mi od pelenite preku noć.Preku den ne gi nosime ama sega treba da se odvikne i preku noć
 
 
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 12:35
Prvoto odviknuvanje na pelenite bi trebalo da e od noknoto koristenje.Mnogu majki mislejki deka deteto mokri preku nok , ja upotrebuvaat pelenata.No nautro koga deteto veke e budno ako vednash se presoblece moze da ne e izmokreno,taka da mokri utroto.Koga pelenata ke se trgne, ako deteto saka da mokri vo tekot na nokta togash seuste vo son ne razbudeno place, kemka se prevrtuva vo krevetceto i samata majka ke primeti deka ima potreba deteto, bebeto (veke od 8 mesec) da mokri no ne vo pelenata.Sega seto ova e individualno kaj decinjata.No ako veke deteto ne mokri denje vo peleni a mokri nokta treba sepak da se razgovara so strucen lekar zatoa sto noknoto mokrenje treba da prestane najdocna do 18 mesec:)

Wow se gleda deka mojata majka e detski pedijatar :)dobro gi poznavam nekoi raboti :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 12:41
Originally posted by maja 30 maja 30 напиша:

sega mi treba pomoš od majkite što imat pogolemi dečinja kako da ja odvikanm kerka mi od pelenite preku noć.Preku den ne gi nosime ama sega treba da se odvikne i preku noć
 
 
 
на која возраст е детенцето ?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 12:43
Како да го одвикнеме детето од пелена?
Кога е потребно тоа?
Каква е постапката..
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 12:49

Jas ne znam nisto za peleni! Inaku ke ti kazev!

Veni Vidi Vici
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 12:50
Maja 30 spomna deka ima kerkichka od 3 godini
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 13:29
E taka...nie na taa vozrast  uspesno ( ne moze da bide nesupesno neli :) ) go odviknavme naseto since so klasicen mek mek priod.Deka toj e veke golem i deka samo malite decinja spijat navecer so pampers. Ednostavnata i klasicna finta ( potenciram so krajno mek priod ) go razbi mrazot....Vo prvo vreme noke ke se razbudese ke dadese do znaenje deka mu se mocka....so tekot na vremeto se si stana normalno...
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 14:46
 momentalno spie mojata mala princeza bez pelena pa ke vidime što ke se sluči i staviv edna pelena na krevetot.Tuka ima peleni koi se stavat na krevetot i ne dozvoluvaat urinata da proteče.pa rezultatot ke go vidam koga ke se razbudi
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 14:51
i drzam sreka ....ic da ne se sekiras....mnogu e kratok periodot na navika
Кон врв
VoNi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VoNi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 14:57
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

i drzam sreka ....ic da ne se sekiras....mnogu e kratok periodot na navika
i jas ti drzam sreka zaedno so delfinco
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 15:02
rezultatot e mokri sme i umočkani.preku den koga e budna kažuva i nikako ne se močka ne nosi peleni a periodot koga spie celata e mokra
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 15:11
Nezgodno navistina maja 30.A dali na tvojata kerkichka vo tekot na nokta i davash mleko ili sokce, zatoa sto moze da mokri od ova bidejki ne moze da se vozdrzi
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 15:17
maja ništo ne i davam završuvame so mleko okolu 9 časot navečer ne se ni budi da bara nešto  pa zatoa i se nerviram oti se znae preku den kažuva zboruva na dva jazika i pak se umočkuva 
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 15:25
Stvarno problem e ova.Dali si probala da i ja trgnesh pelenata preku nokta i da vidish dali ke se razbudi da ti kaze, dali ke bide kemkava ke se budi so placenje
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.