IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - КАРАТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАРАТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 20:46


dobra rabota e karateto ...

se celici duhot ....
poinaku se razmisluva ....

razmisluvas kako mozes.... a ne kako nemozes....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 20:44
eee karate e najjaka rabota
isfrlas negativna energija...se polnis so pozitivna....ucis nesto premnogu interesno....nemam zborovi da opisam

stvarno e nesto prekrasno:) mnogu mi go smeni zivotot.....skoro pocnav ama sepak mnogu vlijae na mene:)
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
_AntiChrist_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _AntiChrist_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 12:33
Originally posted by sweety13 sweety13 напиша:

VEZBAJTE LUGE KARATE
EXTRA E
PRAVIS SE ZA TVOETO TELO
UCIS SAMOODBRANA
ALI MAL DEFEKT
MOZE POSLE TRENING DA SI IDES SO SKRSENA RAKA NOGA ITN...ALI NEMA VEZE ZATOA IMAS DVE
NE STVARNO DOBRO E NEMA STO
 
веке 14години тренирам и на натпревари ми се десило модринки да ми напраат, еднашка ме имаат онесвестено, на тренинг скор никогаш не си имам пореметено некоја коска или зглоб. Тренирав фудбал 3 месеци секој тренинг се вракав со 10 пати поголеми модринки, секој 3 или 4 тренинг се вракав со шинат зглоб. Тренирав гимнастика после еден месец добив дисторзија на левата рака...
 
Карате РУЛЗ! (Вадорју)
Свињокол и Смртоствор!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:16
ако морам да посочам 5 фактори кои највише влијаеле во мојот живот  еден од нив во секој случај е каратето ...
за жал одговорно тврдам дека каратето денес во нашата држава е далеку од нивото кое го имаше и кое го заслужува ....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 00:03
i mene mi se dopagja karate sportot, samo mnogu e zamoruvacki 
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 12:48

Da, da karate, super izbor za trosenje  na suvisna energija i definiranje na musklna masa. Imam trenirano kako mala na 6god. megutoa ne prodolziv. Vo metalurg

A dali nekoj znae kade imsa treninzi-casovi po kik boks ili kun fu   ????
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 11:16
Работава никој да не го љути каратистава да не крши раце нозе..
Прекрасен спорт со голема почит гледам према него
Кон врв
sweety13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweety13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2006 во 17:49
VEZBAJTE LUGE KARATE
EXTRA E
PRAVIS SE ZA TVOETO TELO
UCIS SAMOODBRANA
ALI MAL DEFEKT
MOZE POSLE TRENING DA SI IDES SO SKRSENA RAKA NOGA ITN...ALI NEMA VEZE ZATOA IMAS DVE
NE STVARNO DOBRO E NEMA STO
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,094 секунди.