IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - A1 Teлевизија најгледана? Зошто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

A1 Teлевизија најгледана? Зошто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 41>
Автор
Порака Обратен редослед
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2011 во 00:20
ради тутунарите
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 23:58
Најгледана е бидејќи даваат дури филмови меѓу рекламите.

Изменето од Tiggy Vicious - 15.Јануари.2011 во 23:58
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 23:18
Ovie ako se normalni so nivnite vestiнене

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 20:07
Originally posted by Орка Орка напиша:

Еве добар преглед...без реклами...и со коментари кои имаат смисла
http://www.dakar.com/index_DAKus.html
ја знам страната, таму проверувам кога ќе пропуштам нешто, ама сепак, друго е кога го гледаш на твоја телевизија, а и самите снимки не се исти
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 19:58
Еве добар преглед...без реклами...и со коментари кои имаат смисла
http://www.dakar.com/index_DAKus.html
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 19:50


Ме нервира водењето на програмата, општо кај сите телевизии, само кај А1 во сегашно време најмногу ме нервира
еве на пример, јас сакам да си ги гледам вестите од релито Дакар на А1  кои ги има во одредено време
и така, вестите кои се предвидени за во 23:30 часот, ги даваат саат време порано или подоцна, па затоа јас, за воопшто да ги фатам, треба да го гледам и глупиот идол, безвезни реклами, вести на А1 и по некој филм...


Изменето од zabegan - 14.Јануари.2011 во 19:52
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 19:28
...ama i ''vremeto'' izgleda im e ''najgledano'',изненадување

preeska nikade go nemashe ,  a mi trebashe neshto deneshniot broj!


da ne go kupuva nekoj celiot tiraz?намигнување


Изменето од brza - 14.Јануари.2011 во 19:29
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 19:25
Кај смее да и се приближи некој на Натали...Во оо:оо ч. Чак Норис ја превзема А1 во свои раце...и сите ќе ги натера да се заколнат со завет за молчење
Кон врв
na oko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

koj sum jas koj sum jas

Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4866
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај na oko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 00:17
nemojte natali da mi ja karate ima koj da ja KARA
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 15:02
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Врв ми е кога Натали Грубовиќ ќе каже: сега следува категоријАта...

Болдираново го акцентира.
Толку ме нервира, би ја акнала од земја.
 
И мене ме нервира, но не би ја акнал од земја... голема%20насмевка  ...културно би ја подучил како треба на приватни часови. трепкање
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 14:32
Луѓево веќе забегава,слушам на многу телевизии...како главна грижа им е кој како збори,како пишува,дали е Скопски или литературно Македонски.Е демек се јавуваат гледачи и критикуваат,тие што се јавуваат во живо не зборувле литературно,туку Скопски...а што имаат против Скопскиот.Не гледаат тие што се дојдени од внатрешноста,они не си го забораваат дијалектот.И што е сега по нормално,ако јас сум родена во Скопје треба да зборам англиски?
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 02:25
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

добро бе,... имаат ли некој описменет да работи во телевизијата,.... срамота нели е.... три пати од вчера видов некои глупави печатни грешки.... прво,... даваа на ексклузив нешто за СКИАЊЕ ( помеѓу И и А секогаш оди Ј,.... тоа се учи некаде во 5то - 6то одделение ),.... потоа, кажуваа за People's SHOICE ( отворете гугл мајка му стара, се знае да напише ),.... и на крај, денеска,.... ќе покажувале best OFF,... - пак ќе речам.... ако не знаете,.... гугл знае....

бре бре


Isto taka se uci i deka posle zapirka ne se pisuvatt tri tocki, a posle tri tocki vo prasalna recenica se pisuva prasalnik, no toa ne te pravi nepismena, bidejkji istoto ti e poznato, kako sto i nim im e poznato, no se slucila greska preku koja vo nikoj slucaj ne smees da davas sud za rabotata na eden medium...   



мој избор, а и мое право е,... како јас одбирам да пишувам после запирката,.... НА ФОРУМ.... во реалноста, верувај,... си пишувам многу правилно бидејќи, како што реков,.... јас пишувам на форум, место каде што луѓето имаат шанса и креативно да се изразат... сметам дека текстот изгледа подобро разделен со запирки,... на секого му е познато дека трите точки означуваат пауза мала математика и проста логика кажуваат дека со тоа сакам да ги нагласам ПАУЗИТЕ во зборувањето...

јас сфаќам дека секој греши,.... но, дали е исто ако јас згрешам и ако згрешат тие кои што земаат плата... за да не грешат ?! секоја професионална телевизија си води сметка за правописот,... и да, можам да давам суд според овие ,,ситни,, грешки.... со тоа ми укажуваат дека се неписмени... иако го тврдат спротивното
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 22:50
Денеска ми објаснува едн аналитичар дека моментално вистината за тутуните и нивните маки била најреално прикажана на А1- затоа била најгледана ТВ.збунетост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2011 во 19:42
-chudo edno kako samo tuka ima lugje( shto greshat)изненадување...na drugi mesta,...na primer vo hrvatska ,..edvaj da  mozesh da im najdesh nekoja napishana greshka,
...a,mozebi tie i ne se lugje,...pa zatoa i ne greshat!изненадување

...duri i go istaknale toa vo nivniot teletext...deka,"sekoj text go pregleduvaat ''dva pati" ,
..pred da im go ''pushtat'' na chitatelite!аплауз
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 41>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.