IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Прашање: Се плашите ли од смртта??
Одговор Гласови Статистика
67 [38,51%]
84 [48,28%]
23 [13,22%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 13:35
NADEZTA POSLEDNA UMIRA
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 13:55
e toa si vo pravo
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DaVinchi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DaVinchi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 23:25
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Дали некој некогаш бил во оној таканаречен бел тунел, најчесто се појавува кога некој е во кома па луѓето мислат дека го виделе рајот.... Или пак дали воопшто се плашите од смртта???


Da nekoj mozebi bil,,najverojatno tie sto imaat doziveano klinicka smrt, no smrt se utvrduva koga ke prestane da raboti mozokot (znaci toa e malce pokasno od koga ke prestane da cuka srceto)
A dali se plasime od smrtta,mislam deka narodot mnooooogu retko se zamara so ovoj neizbezen priroden proces od zivotot.
Pogovorki (nisto ne mora ,mora samo da se umre--se e laga osven smrtta)Wink

davinci
Кон врв
~ThE_VaMpIrE~ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThE_VaMpIrE~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 09:52
Najiskreno ne se plasam od smrtta zaso moze vo sekoj moment neso da mi se desi i da umram...mislam deka umiranjeto e isto kako da zaspivas...ne custvuvas bolka....
Pretty Green Eyes
Eyes of a fallen Angel
Eyes of a Tragedy
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 22:33
Е многу убо ако така мислиш. Смртта е премин бре човече. То му доаѓа како порта во друг свет. Најверојатно е вистина дека таму нема болка ама никој не се вратил да кажи како е и шо е. Смртта не е неповратна дезинтеграција, па ајде толку беше од нас. Тогаш за џабе сме тука со илјадници години.
и то...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 01:16
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 01:23
znaes so se mislam zs da se plasam od smrt koga nema i taka da znam deka umrev hhehhehehheh
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:30
ne se plasam od smrta..... ako treba da umreme togas definitvno togas toa ne e za da stradame....
evaaa da se plasam????? abe jas edvaj cekam da vidam kako kje e i so kje pram... LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:31
може треба да се договориме кај да се најдеме таму? LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:33
eeee aj.....ssigutrno kje ima toblerone vo izobilstvo....ne gubi nadez za kockata WinkLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 09:45
Se plasham ne od smrtta..taa e neminovnost,tuku od smrtta vo ovoj moment...imam raboti nedovrsheni,obvrski nestasani i mi treba odlozuvanje.Big smile..znaci ne se plasam od smrtta kako smrt tuku sto mojata smrt bi predizvikala golemi turbulencii vo ovoj moment....ete od toa me faka jeza....Cry
Кон врв
DaVinchi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DaVinchi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 16:46
Originally posted by beleg beleg напиша:

Se plasham ne od smrtta..taa e neminovnost,tuku od smrtta vo ovoj moment...imam raboti nedovrsheni,obvrski nestasani i mi treba odlozuvanje.Big smile..znaci ne se plasam od smrtta kako smrt tuku sto mojata smrt bi predizvikala golemi turbulencii vo ovoj moment....ete od toa me faka jeza....Cry


beleg izvini vaka, a ti da ne si pred umiranje.
davinci
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2006 во 02:33
Се плашам од таа смрт бре, шо мајка би барала уште сега да ме земе на овие млади лудачки години... Ај мор дојди на 99 години, на ручек те канам, али само тогаш, пошто до тогаш ќе бидам апла зафатен Big smileBig smileBig smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maraa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maraa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 12:03
abe kakvi 99 ic neka ne idi poubo ke bidi
maw34ko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.