IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Online Igri MMOG
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Online Igri MMOG

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
bambus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bambus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Online Igri MMOG
    Испратена: 26.Мај.2006 во 03:16
http://www.terracorps.com/
Interesna online igra FPS. MMOG znaci (za tie koj ne se zapoznaeni)  "Massively Multiplayer Online Game", ili ti cel svet igra simultano vo edna opsta vojna. Toa barem vazi za ovaa igra. Vidi, interesna e, a duri ima klan "Divizija_SFRJ". Kao, vojuvame za digitalna SFRJ. Kakov trip... 
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 11:45
Gi znam ovie igri mi se omileni osobeno "world of warcraft" najpoznata igra od vakov vid, a sleden konk*rent sto treba da izlezi e "lord or the rings on line". Ovie igri voedno se edni od najzaraznite igri ko ke gi pocnis tesko otkazvanje LOL.   
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2006 во 19:59
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 17:54
nisto ne mi e jasno u igrata
Кон врв
Flossy173 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flossy173 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 21:36
Silkroad online mi se dopaga no mi prai error vo download-ot.512 MBDeadMi se dopaga silkroad preku internet isto e kako i MMORPG!
Be the best expect the worst!
Кон врв
Skipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 19:25
eve vi neso sli4no na world of warcarft samo sto e besplatno
 
Skipper kick your ass
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 19:26
Јас се заразив со ОГАМЕ и сега само тоа тепам
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 01:02
Sakam da ja kupam Lord of the rings Online - http://www.lotro-europe.com/ ama na sajtovive zo online shoping ne ja isporacuvaat vo Makedonija.Cry A vo drugi zemji kako Bosna,Ruanda,Tobago mozeloConfused.Uste eden dokaz deka sme zadnja rupa na sviraluClap
Кон врв
Nesho Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nesho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 00:34
А дали некој ја игра Lineage II ? Гледав клипови на You Tube добро изгледа а моментално неколку милиони играчи ја играле. Во една играчница пробаа да ја стартоваат но не беше успешно . Можеби сега ја играат не сум појден тамо подолго време.
I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades. Unknown to Death, Nor known to Life.
So as I pray, Unlimited Blade Works.
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2007 во 00:47
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

Gi znam ovie igri mi se omileni osobeno "world of warcraft" najpoznata igra od vakov vid, a sleden konk*rent sto treba da izlezi e "lord or the rings on line". Ovie igri voedno se edni od najzaraznite igri ko ke gi pocnis tesko otkazvanje LOL.   
 
ја играв играва и не нешто посебно. тоа тенкот одвај се вози и брзо ти снемува муниција
Кон врв
DANTE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2007 во 13:42
Јас од MMORPG (Masive Multiplayer Online Games) играм само Guild Wars. Играв и WOW ама ми здосади. А да ви казам да си ја земете Guild Wars посо мислам дека е 100 пати болје од WOW ! Јас ја играм веке 4 месеци и е одлична!Wink
DANTE_KING
Кон врв
MorbidPagan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MorbidPagan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 07:45
Originally posted by DANTE DANTE напиша:

Јас од MMORPG (Masive Multiplayer Online Games) играм само Guild Wars. Играв и WOW ама ми здосади. А да ви казам да си ја земете Guild Wars посо мислам дека е 100 пати болје од WOW ! Јас ја играм веке 4 месеци и е одлична!Wink


Што се 4 месеци, WoW играм веќе повише од 2 години и не здосадува, него ако се почне расправа Guild Wars vs World of Warcraft крајот не знам кај ќе е, како по обичај Smile

Ајт аирлија првиот пост.
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2007 во 21:59
Originally posted by Nesho Nesho напиша:

А дали некој ја игра Lineage II ? Гледав клипови на You Tube добро изгледа а моментално неколку милиони играчи ја играле. Во една играчница пробаа да ја стартоваат но не беше успешно . Можеби сега ја играат не сум појден тамо подолго време.


Аха - на http://www.deviantrealms.com - free lineage2 server

http://www.youtube.com/watch?v=vAXmnjjolNc


Изменето од m__g__ - 27.Мај.2007 во 22:05
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 04:50

 Eve ja idninata na MMORPG igrite vo 2008 :

 http://www.ageofconan.com

 


Изменето од Neonic - 10.Декември.2007 во 04:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.