IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали треба да се гледа Кодот на Давинчи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 11:06
така е карнатион и мене ми кажаа така па прво филм па после книгата ке ја читам..
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 11:07
LOL
Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

go zedov vcera ama denes ke go gledam, ama ne sam.
Ivana vazi li ushte ona pogore za drushtvotoBig smile


vazi vazi sekako...ama poshto sme fizicki oddaleceni edno 200km koa kje go pushtish titni i ja kje stisnam PLAY Tongue
LOLLOLLOL ih pa jas nikako da mi tekne LOLLOLLOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 11:44
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

×èòàâ çà íåñîãëàñóâàœàòà íà ìïö è íà ïðîòåñòîò.. Íî íèêî¼ äî ñåãà íå ñå îáèäåë íèòè óñïåàë äà ìè ïðîìåíè ìèñëåœå.. êàêî è ñåêî¼ ôèëì êå ãî èçãëåäàì .. êíèãàòà íå ¼à ÷èòàâ íî îâà êå ãî èçãëåäàì ìå èíòåðåñèðà øòî å ïðåäñòàâåíî..
      Podobro e prvo knigata da ja prochitash posle filmot da go gledash zoshto poubavo e pojasneto vo knigata.. bar jas prvo knigata ja prochitav pa potoa go gledav filmot .. taka da dobar triler.. A da mi smeni mislenje jok toa teshko ...ko Stalone da mi smeni mislenje deka mozham da sum jak ko RAMBO :))

jas sepak mislam deka e podobro prvo filmot pa knigata zaradi to so ako prvo ja citas knigata pa go gledas filmot ke se razocaras[IMG]height=17 alt=Wink src="http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley2.gif" width=17 align=absMiddle>



Moze da e so nekoja druga kniga taka.. megutoa mnugu istoriski podatoci vo filmot ne se pojasneti kako vo knigata... taka da mislam deka poubavo ke se razbere filmot koga ke se procita knigata.. sepak vo knigata e poopshirno prikazano dejstvieto.
    
Itn...
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 12:01
Filmot kako film ne e los. Se snimal na popularni mesta i toa treba da e nesto. Mene licno ne mi se dopadna bidejki ne go gledav cel.Smile 
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 22:56
Ete go gledav i sea sho. film ko film, ima dobra sodrzina i skrieni poraki. no zarem gi nema tie poraki sekade okolu nas
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 12:51
sekoj  film  moze  da  bide  opasen  ako  neznae  da  se  svati 
   ako  znaes  pravilno  da  tolkuvas  film  toa  znaci  procistuvajne  na  svesta
    pa  i  zaradi  toa  filmskata  industrija  e  najrazviena  i  najprofitabilna
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
dusko26sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dusko26sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 04:05

filmot vo osnova e fikcija reziserot sakal da napravi nesto no ne uspeal vo toa.klasicno holivudsko s..nje

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 10:19
Filmot kako film site kriticari go proglasija za sranje. Druga rabota e sto e teska holivudska anti-hristijanska propaganda. Mnogu lugje zaboravaat deka e naucna fantastika, a vo toa e i poentata na propagandata.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 04:47
jas ja imam procitano knigata, a filmot ne sum go gledala.

mozebi ima nekoi interesni raboti i dodeka citav ne mi bese dosadno ili na primer doznav novi raboti, fibonaci, itn........,

knigata a so toa i filmot e cista komercijala i nema nikakvi umetnicki vrednosti.
samo vikend roman
toa so magdalena i slicno e mnogu prost komercijalen trik.

zatoa mnogu e glupavo da se negira crkvata zaradi nekoja glupa grda kniga i takov film.


Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2007 во 18:38
Ja procitav i knigata i go gledav i filmot.Od filmot mi se dopadna samo Tom Hanks.
Daleku e od knigata,mnogu nastani ne se prikazani.Ne mi ostavi nikakvi negativni efekti nitu mi go smeni razmisluvanjeto.


Изменето од mamma - 12.Февруари.2007 во 18:39

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
juventino Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај juventino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 02:16
mene licno ic ne mi se dopadna filmot,mozda zosto prvo ja procitav knigata,a vo filmon mnogu sceni gi nema....pa taka filmot mi bese dodasen
Una vera juventina a sempre la vittoria in tasca!!!
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 15:30
Film kako sekoj prosecen film . . . Samo sto Vatikan krena prasina za toa . . . I moja preporaka e da ne go gledate zosto i ne e bas nesto posebno . . .Smile
STRUGA
Кон врв
TukidiD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TukidiD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 17:54
Епа батиња филмот има пропусти АМА има некои вистини кои на ВАТИКАН не му одговараат со реалните случувања тогаш. Пример, Марија Магдалена до ден денес е мистерија за сите истражувачи. ДА И КНИГАТА И ФИЛМОТ СУМ ГИ ЧИТАЛ т.е. ГЛЕДАЛ. Можеле и боље да го направат ама глобално ОК. моја препорака ДА ГО ГЛЕДАТЕ (ПОСЕБНО АКО ИСТОРИЈА ВЕ ИНТЕРЕСИРА) имено Марија Магдалена почнаа пред 2-3 год. да ја истражуваат и е докажано дека ФРАНЦИСКАНЦИТЕ (лугето на папата) ја имаат искасапено за да не се остави жив сведок за Исус со што немал да стане маченик или на кратко немал да има култ како што има денес. пример нашата религија И ПОСЕБНО ЈЕЗУИТИТЕ како посебна религиозна формација
TukIdiD
Кон врв
Rile Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rile Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 11:21
Obavezno de sa gleda!!!
ke se posomnevas vo mnogu nesta .
Veruvaj mu samo na svoite jajca !!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.