IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Какво образование имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какво образование имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
Автор
Порака
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Какво образование имате?
    Испратена: 19.Мај.2006 во 11:25
KOJ E VASIOT NACIN NA OBRAZOVANJE?
DO KAJ STE I KAKO IDE?
MENE MI E SUPER NA FAKULTET:)
m.v
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 11:28
Интересна тема
Па јас лично пред 13 години прекинав со студирањето и сега сум полу-писмен
Инаку студирав германистика на филолошкиот факултет во Скопје.
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 11:31
Високооооооо (хахаааа)
иако степенот на образование нема понекогаш блага веза со начинот на кој некој луге се однесуваат.

За жал!!!

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 12:17
Ovoj post kaza se...i posle nego nema sto da se kaze....obrazovanieto ti dava samo strucnost vo opredelena oblast....nekogas ni toaLOLseto osanato,intelegencijata,dusata,navikite,opstata kultura nemaat vrska so toa dali imas diploma ili neConfused
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2006 во 21:26
jas sum na fakultet ama ne ojt bas najubo,aj se nadevam ke se svestam pa ke zavrsam i jas fakultetBig smile
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 01:46

Super i fakultetot vo Makedonija i koledzot ovde,ama apsolutno se slozuvam so Zoki S

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 10:42
jebes koledz
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 11:21
ZA PRV PAT NE SE SOGLASUVAM SO beleg,OBRAZOVANIETO TE IZGRADUVA KAKO LICNOST,TI GI OTVARA VIDICITE,TI GI PROMENUVA STAVOVITE,TI JA TRANSFORMIRA DUSATA,JA ZGOLEMUVA INTELEGENCIJATA,JA ZGOLEMUVA OPSTATA KULTURA I MN.MN.DRUGI RABOTI
EDUCIRANITE LUGE VO MNOGU STO SE  RAZLIKUVAAT OD DRUGITE
 
CEST NA ISKLUCOCI
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 12:31
јас на чуден начин се сложувам и со мишел и со белег и со зоки_с
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 12:53
Originally posted by blue blue напиша:

¼àñ íà ÷óäåí íà÷èí ñå ñëîæóâàì è ñî ìèøåë è ñî áåëåã è ñî çîêè_ñ
koga bi nemala fakultet veruvaj ne bi razmisluvala taka,a bogami i ostanatite,osven ako i bez to ne si se snasol vo zivototWink
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 13:49
Originally posted by mishel mishel напиша:

ZA PRV PAT NE SE SOGLASUVAM SO beleg,OBRAZOVANIETO TE IZGRADUVA KAKO LICNOST,TI GI OTVARA VIDICITE,TI GI PROMENUVA STAVOVITE,TI JA TRANSFORMIRA DUSATA,JA ZGOLEMUVA INTELEGENCIJATA,JA ZGOLEMUVA OPSTATA KULTURA I MN.MN.DRUGI RABOTI
EDUCIRANITE LUGE VO MNOGU STO SE  RAZLIKUVAAT OD DRUGITE

 

CEST NA ISKLUCOCI

    

a ti kakvo obrazovanie imas????
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 14:39
Od XXX pricini mozes da ostanes bez diploma...toa neznaci deka ke prestanes da se nadgraduvas...zamisli poznavam doktor ass.na med.fakultet abe osven za koski drugo neznae nisto da napravi muabet...tolku e ogranicen...samo za medicina znae....Na toa mislev...deka ne sekogas obrazovan znaci i intelegenten...mnogu cesto vo zivotot ke sretnes luge za koi ke se cudis kako diplomirale voopste na nekoi od fakultetite.Wink
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 17:35
Originally posted by mishel mishel напиша:

ZA PRV PAT NE SE SOGLASUVAM SO beleg,OBRAZOVANIETO TE IZGRADUVA KAKO LICNOST,TI GI OTVARA VIDICITE,TI GI PROMENUVA STAVOVITE,TI JA TRANSFORMIRA DUSATA,JA ZGOLEMUVA INTELEGENCIJATA,JA ZGOLEMUVA OPSTATA KULTURA I MN.MN.DRUGI RABOTI
EDUCIRANITE LUGE VO MNOGU STO SE RAZLIKUVAAT OD DRUGITE


CEST NA ISKLUCOCI
Потполно се согласувам со ова околу образованието кое те надградува и дека едуцираните луѓе се разликуваат од останатите.Белег и јас не се сложувам овој пат со те*е.Без разлика што за те*е школото не е мерило на интелегенцијата, но таа се вродува а наше е колку ке ја НАДГРАДИМЕ.Самото високо образование ти овозможува поинакви погледи кон светот мислам на размената на мислења со колеги од останатите земји,средби со нив...сето тоа е надградба, од каде што црпиш знаења, па и една општа култура во односот на комуникација.
    
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 17:43
So mishel ste vo pravo za toa sto dava obrazovanieto toa e tocno 100 % no sekogas site luge ne se isti...jas na toa mislev...ima vo lugeto i nesto drugo....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.