IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 53>
Автор
Порака
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хомосексуалците во нашата држава
    Испратена: 17.Мај.2006 во 17:06
nasata drzava mnogu vnimanie im obrnuva za vakvite''ne prirodni raboti''
no kako st vikaat mnogu psiholozi covekot moze da se rodi vo drugo telo
a drzavata kaj nas go smeta toa kako ne pirodno jas mislam deka treba da si imaat dozvola da ne se krijat
m.v
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 08:31
И јас мислам исто.. Зашто криење?? Нека си ги најдат правата тука и нека си живеат отворен живот према се, без да се кријат или да тагуваат.. Според мене јас би сите да си се искажат..Зошто?? Дојдов во позиција да посматрам ситуација... Седиме во кафич со другарка ми која се запозна со верувајте ми бонбона тип.. На 3 пати излеговме сите тројца.. Типот беше совршен се цопна милата моја за на крај да дознаеме кога типот ги почувствува емоциите кај неа да си каже знам супер сме, би ми била прекрасна жена, но за твоја жал јас сум геј.. Шок беше точно.. Но го преболи и до ден денес се нај добри другари, јадат спијат заедно и никој никого не закача..
Немам проблем да ги гледам во моја средина..
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 08:53
Каква е таа дозвола што ја бараат да не се кријат,каде пишува дека е забрането јавно да се искажат дека се хомосексуалци.Колку што знам никаде не е кажано дека им се забранува јавно да зборуваат за својата определба е сеа ако на нив им е страв или се срамат од тоа што се тоа е веке друго.Неможат да зборат дека им е забрането кога нема таков закон што им забранува.Вероватно се плашат како ке поминат кога би се изразиле јавно ама сеа па неможе државата за секој од нив да обезбеди телохранители,тие ги имаат истите права што ги имам и јас.Ете нека излезат на улица и нека си кажат јавно ама се уште не ми е јасно кои права ги бараат,што е тоа што мене ми е дозволено а на нив не?
Кон врв
maja_070 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja_070 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 15:04
najverojatno ti ne si gledal tv i na cumu sto se zbori
m.v
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 15:39
sekoj treba da se bori za svoite prava........
Кон врв
ina111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ina111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2006 во 15:50
Sekoj si ima svoj zivot i si go kreira kao shto saka
I sekoj treba da ima prava kakvi shto mu sleduvaat-ednakvi so site
1111111111111111
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 03:27
Хомосексуалците во Македонија не бараат од никој дозвола за ништо. Работата е што менталитетот на повеќето од стрејт луѓето во Македонија е таков што им создава одбивност и грозење од нешто што е поинакво од нив. Хомосексуалците не се неприродни, кога веќе ги има насекаде низ светот, и меѓу луѓето и меѓу животните, тогаш тоа значи дека природата ги создала, или ако сакате повеќе - Господ ги создал онакви какви што се. Неприродно е се` она што природата сама по се*е не го создала.

Тоа е моето мислење.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 03:30
Она што хомосексуалците го бараат не само во Македонија туку и насекаде, е разбирање, недискриминација, еднакви права со хетеросексуалците (право на брачна или „граѓанска“ заедница, право на заедничка сопственост, итн..) и немешање во приватниот живот.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
mandy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mandy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 15:50

Јас се сметам се*е си за разумна и модерна личност, па затоа можам на цел глас да кажам дека немам никаков проблем со хомосексуалците, но мое дете да е хомосексуалец, ќе му ги избалансирам хромозомите со ќотек и ви гарантирам дека ќе има 100% ефект.

First Rule, I Rule
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2006 во 20:21
i toa e za tebe razumna licnostConfused
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 04:45
Originally posted by mandy mandy напиша:

Јас се сметам се*е си за разумна и модерна личност, па затоа можам на цел глас да кажам дека немам никаков проблем со хомосексуалците, но мое дете да е хомосексуалец, ќе му ги избалансирам хромозомите со ќотек и ви гарантирам дека ќе има 100% ефект.


Леле ама си контрадикторен/на..... Со ќотек ништо не постигнуваш, само набиваш комплекси кај твоето дете.

Имаш среќа што живееш во Македонија, Smile Во САД на пр. така да се справуваше со децата ќе беше осуден/а за Child Abuse. LOL

СЕКОЈ си има право на свое определување, дали е тоа сексуално, политичко или било какво. СЕКОЈ има право на свое мислење, став, после 18тата година секој е одговорен за своите постапки, секој има право да си управува со сопствениот живот онака како што ТОЈ/ТАА сака, и најважното - секој си има право на свој ПРИВАТЕН ЖИВОТ! Wink
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 17:53
Хомосексуалците во нашата држава ги има. LOL
и прва асоцијација е КОЧО.
првиот што имаше храброст отворено и пред цела јавност да збори за gay дружината на Македонија. Мене ми се ок.
Motivation is game in my hands
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 19:06
Хехе ама се изразуваш ивана.... LOL ме изнасмеа

Изменето од RebeL - 04.Јуни.2006 во 19:08
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 21:01
neka si furaat lugeto.... sekxualnata orientacija e licna....
Eve i jas imam sin... so bi praela koga bi doznala?
Ne bi imala smelost da zboram so nego za toa... ama nikogas ne go oddalecila od mene zaradi toa....
Mozebi  za nekoi raboti se zbori navreme.... da ne bide docna... no so ako toa e skrieno vo negovata potsvest i izleze podocma na videlo....
Ne znam.... vo sekoj slucaj.. protiv sum ozakonuvanje na homo vrska, da ne zboram za posvojuvanje deca..... percerzno...
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.