IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите и жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите и жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 34>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 01:37
Таа: - Не се секирај, ќе ти се јавам.
Тој: - Ама, го немаш мојот број!
Таа: - Абе, ако ни е судено - ќе го погодам.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 01:50
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Таа: - Не се секирај, ќе ти се јавам.
Тој: - Ама, го немаш мојот број!
Таа: - Абе, ако ни е судено - ќе го погодам.

изненадувањеmnogu poznato mi deluva ova
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2012 во 00:58

Храбар маж - Кога ќе се вратиш дома среде ноќ, жена ти е веќе во кревет но не заспала. Земаш столче и седнуваш пред неа. Таа те прашува "Што правиш??" А ти и одговараш: "Сакам да седам во прв ред кога ќе почне циркузот."

 

Похрабар маж - Се враќаш дома пијан среде ноќ, жена ти те чека со метла во рака а ти и велиш: "Ќе чистиш или се спремаш некаде да одлеташ?"

 

Многу храбар маж - Се враќаш дома среде ноќ со кармин на кошулата и мирисаш на женски парфем и и велиш на жена ти: "Ти си на ред!"

 

Најхрабар маж - Се враќаш среде ноќ мртов пијан со женска под рака и и шепкаш на жена ти: "Прави се дека си ми сестра!"

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2012 во 21:56
Дотрчува жена дома, цела среќа и вика:

- Мили, пакувај ги торбите, добив на лото!

- Навистина? Па тоа е одлично душо! Да пакувам зимска или летна облека, одиме на планина или на море?

- Ма, какви сакаш пакувај, само губи се побрзо да не те гледам!

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2012 во 23:53
И предлага мажот на жената да се избричи доле ,а таа прашува: 
-А зошто?
-Па така,малце промена,за еротика знаеш. 
-Ти не си нормален, па да ми се смее цело село.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2013 во 00:56
По 20 години секс во мрак, жената случајно открива дека мажот цели 20 години ја задоволувал со вибратор.
- Добро објасни ми го овој вибратор, кретену еден идиотски!!!!
- Објасни ми ти мене 3 деца кучко!!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2013 во 01:21
Жената му вели на својот маж:
- Од денес поминуваме на пазарна економија – се правам за пари. Значи ако сакаш да готвам – 500 ден, да измијам садови - 500 ден, секс – 1000 ден.
Легнуваат.
Мажот:
- Ајде.
Жената:
- 1000 денари.
Мажот го отвара паричникот... бара...
– Само 700 имам.
Жената:
- Малку се.
Заспиваат... По некое време мажот се буди и ја гледа жена си како буричка низ чантата.
- Што бараш?
- Да ти дадам 300 денари на заем.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2013 во 01:24
газење од смеењеe ajde sega nekoj neka reche deka ne znae po shto sme posebniсмеење

Изменето од viktorija123 - 11.Јануари.2013 во 01:25
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2013 во 01:26
Тоа е за у друга темаголема насмевка

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2013 во 02:04
Мажот и дофрлува на својата жена од работната соба:
-Мила, да не си ја променила лозинката на компјутерот?
-Да, миличок.
-Можеш ли да ми кажеш која е?
-Да, датумот кога се запознавме.
-Кучка…!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2013 во 18:21
Му дошле другари на папучарот:
-Ќе одеме ли на пиво? 
-Само да и се јавам на жена ми. 
Се враќа по три минути...
 -Абе кој ја ебе, одете вие..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 01:34
ШТО ВЕЛАТ МАЖИТЕ,А ШТО СЛУШААТ ЖЕНИТЕ?



Мажот вели: „Изгледаш уморно.“
Жената слуша: „Не изгледаш привлечно.“
Оваа реченица им укажува на тоа дека не изгледаат убаво. Секоја жена се труди да изгледа привлечно, па ваквата изјава ќе ја навреди. Обидете се со посуптилно прашање, како на пример: „Сè е во ред?“

Мажот вели: „Си ослабела.“
Жената слуша: „Претходно беше дебела.“
При оваа изјава жените кои работеле на себе и успеале да изгубат неколку килограми ќе помислат дека претходно не ви биле убави. Подобро кажете ѝ: „Фантастично изгледаш“.

Мажот вели: „Одлично изгледаш за свои години.“
Жената слуша: „Одлично изгледаш со оглед на годините што ги имаш.“
Годините на жената се забранета тема. Без оглед на тоа дали станува збор за шега или комплимент, никогаш не ги спомнувајте годините.

Мажот вели: „Што си ѝ правела на косата?“
Жената слуша: „Новата фризура ти е катастрофа!“
Коментарите од типот: „Изгледаш поинаку“ или „Си променила нешто на себе“ не смеете да ѝ ги кажете на жена. Наместо тоа, кажете ѝ „Супер ти стои новата фризура“

Мажот вели: „Навистина немам време за разговор.“
Жената слуша: „Имам попаметна работа отколку да те слушам тебе што зборуваш.“
Секогаш постои подоро решение, посебно кога е во прашање разговор. Поубаво би било да ѝ објасните дека имате работа и дека ќе ја побарате што завршите.

Мажот вели: „Мене ми изгледаат исто.“
Жената слуша: „Не ме интересира.“
Ако жената ве праша која маица поубаво ѝ стои, дури и кога ви е сеедно и навистина не забележувате никаква разлика помеѓу нив, изберете ја било која. Дури и „Првата поубаво ти стои“ е супер одговор.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2013 во 12:36
Мажот: Ма ти си била заникаде! Ти си била курва!

 Дури сега дознав дека си ме изневерувала и одозгора на тоа првото дете не било од мене !!!???

Жената:

Е како НЕ ! САМО ПРВОТО Е ОД ТЕБЕ !!!

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2013 во 22:23
МАКЕДОНСКИ ПРЕДНРАЧЕН ДОГОВОР 

Еве како би можел да изгледа:

1. Гледање серии е дозволено само кога се репризите, меѓу 2 и 5 часот наутро по средноевропско време. Тон не е дозволен.

2. Гледање реални шоуа не е дозволено ниту во главен ниту во репризен термин затоа што го контаминира мозокот што може да има понатамошни последици по животот.

3. Мир и тишина за време на фудбал е од витално значење за мирот и тишината во куќата. Во овој период забрането е движење на другарки низ домот затоа што произведуваат поголема галама отколку стадион со 100.000 навивачи.

4. За време на гледање телевизија, сосема е нормално нозете да ги држам на маса.

5. Телефонските одговори ако траат помалку од 10 минути, се одвиваат во просторија во која јас во тој момент не егзистирам. Ако се подолги од 10 минути, се одржуваат на тераса.

6. Трошките ќе бидат избришани покасно.

7. Гаќите и чорапите ќе ги соберам утре.

8. Две ракии пред ручек и едно пиво после ручек се традиционален ритуал во моето семејство и како такви се неизоставни. Две пива пред спиење не е ритуал, но исто така се неизоставни.

9. Ручек правиш ти. Гаќи переш ти. Ти пеглаш. Ти ја чистиш куќата. Јас цепам дрва, отварам тегли, убивам бубачки и претепувам потенцијални крадци. Можеме да се замениме ако мислиш дека ти можеш да совладаш пијаница што дошол да ни го украде бојлерот.

10. Киселата зелка не смрди и се става секоја година.

11. Кумот во куќата е пожелен како хуманитарна помош во Сомалија.

12. Пушењето во домот е дозволено и пожелно во неограничени количини и во сите простории.

13. Името на синот му го давам јас. На ќерката можеш ти, ама секако сите ќе ја викаме „сине“.

14. Синот уште од раѓање се облекува како машко. Нема да има ни дамка розева.

15. Инцидент од типот твоите родители на гости, може да се случи само на роденден.

16. Ако сме двајцата во кола, возам исклучиво јас. Ако сме двајцата во кола, ти трезна, а јас пијан, пак возам јас.

17. Друштвото е институција. Еднаш во неделата задолжително посетувам кафана, а ти оди кај сакаш.

18. Сексуалните односи не се практикуваат почесто од три пати неделно. Кога децата ќе тргнат во школо, само кога ќе донесат петка на писмена. Кога ќе тргнат на факултет, само на денот кога ќе дипломираат.

Со љубов, твојот иден маж.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.