IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да кажам.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да кажам.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 1402>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 22:46
I ti li...Cryi Maja.....abe tuka doktor treba....sto vi e vas sega??????
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 22:47
Originally posted by beleg beleg напиша:

I ti li...Cryi Maja.....abe tuka doktor treba....sto vi e vas sega??????
src prolet e ili neso se raga ili umira
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:49
ne e kriva proleta...proletnite dozdovi se krivi
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 00:01

Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

ne e kriva proleta...proletnite dozdovi se krivi

токму така...и пролетната тмурност...мразам такво време... 

Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 14:16

Sakam da kazam.....ona sto mi lezi,ona sto go cuvstvuvam,ona sto me stega vo mozokt,pritiska,boli....sakam da go spodelam,sakam malku da mi olesnei....i neka toa bide tuka,tuka kade stoo nikoj ne me znae i kade sto nikoj ne poznavam,zasto sto samo tuka nikoj ne ke moze da me sozaluva,zasto samo ovade nemozam da ocekuvam nisto ni da baram nisto od nikoj......sitnite dusi i malite srca baraat sozaluvanje i ljubov ,a samo golemite ljubat,sakaat

Denes e prvi maj,samo nekolku dena do mojot rodenden,dens e tezok den,site se nekade,so nekoj,jas daleku od doma,bez prijatel,bez nikoj...sam,osamen.....

Loso,se cuvstvuvam mosne loso.Ne ednas vo zivotot go imam oseteno to acuvstvo.I sekoj pat mi se cinese deka e posleden....Ov e sostojba,posebna,denes mi rekoa nesto,nesto sto me boli,nesto sto me pece...ova e mig samo,ova e ptot po koj odis,naednas nekoj di go presekuva, i nema veke pat.samo bezdna,nisto,antipod..Se naogam pred nisto,tesko e koga nemas nisto,koga gi nema onie sto ti znacat,koga nastanuva totalna alienacija,koga svakas deka besmislenosta na postoenjeto nastapuva sega...toa e toa cuvstvo,nema prijatel,nema semejstvo,nema ljubov,nastapuva nisto,a jas,jas, stojam i se obiduvam da svatam sto se selucuva. Neznam kakvo e ova cuvstvo,ama boli,,me gusi ,me grebe nesto po celoto telo,me stega po gradive,me udira po mozokot,sekoja naredna minuta se posilno.Solza,pocnuva da se trkala po mozevo lice,se obiduvam da ja zapram,da ja izbrisam,ja brisam ama tece nova,i pak istoto.A jas,jas ...sakav samo da sakam,sakam...mislam na d...,na mama,na tato(so niv sekogas bev tug,nikogas ne sum gi viknal vaka,sekogas  po ime,sega sum najotugen od koga i da bilo)mislam na brat mi,sega e cist,sega apstinira,ama nemozam nikogas da gi zaboravam psihijatriskite bolnicivo koi prestojuvase,mu bese tesko,i mene mi bese tesko,i sega mi e tesko.Zosto sega,zosto ovde,mi tekna na zborovite sto mi gi rece vujko mi,toj e doktor,ne mu licese toa(jas ziveam so nego)seuste,nio ne za dolgo.Tie zborovi se vrezaa vo mene,i tie me blat...se sekavam samo na ona odisi od ovde sto podaleku....Sega veke se me boli,neznam veke koj del od televo me boli posilno>Ja nema Vena i ja nemaKuni,Bobi ne mi se javil veke tri godini,Lili e vo stanstvo,Vini ceka dete,i roki go nemam videno...Kade ste site...kolku mnogu mi treba nekoj.Sto e ova,ova e glupost,ova e nisto...a nisto nemoze da boli..a mene me boli i boli....Mi trebate tato i mama,mi trebas D.....samo ti mozese da me svatis,samo tvojata nasmevka mi pomagase...sega te nema .....A sega,sega nisto!Nema nasmevka dens,eden od retkite moi denovi bez nea,taa mi bese najsilno oruzje,denes sum razoruzanCudni se patistata na zivotot,odev po trnliv pat,no barem go imav (kakov i da bil)sega go nema sega e bezdna,sega e nisto.Bev vo Simulakrum,a sega sega go nemam ni nego...Boli...zosto?...neka boli ke preboli....

Sakav samo edno,seuste sakam samo edno,da sakam,i sakam,ubavo e da sakas...sega smo toj mi dozvoluva da go sakam,i go sakam i toj me saka...ah kolku e ubavo da sakasi da bides saka fala ti gospodi sto me skas te sakam i jas...SAKAM...NASMEVKA..SOLZI..UBAVO E...UBAVO E DA SAKAS...........!

Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 14:59

nemam zborovi

jas gi karam drugite sa solzite

ama i mene mi dojdoa .....

 

covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 19:47
сакам да кажам дека конечно малку сонце во ова тмурна пролет...барем во моето срце...цел ден со друштвото...ги видов најмилите...најслатките...и најубавите личности...фалеше уште една...али ...сепак...први мај...незаборавно беше...се надевам дека истово ќе го следидт и недопирлив...и ќе ја избркат депресивноста и тагата од неговото срце...
Точачиња.
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 12:29
sakam da kazam deka vcera bese super, si go vidov my ljubavi, bev so moite drugerki, se vozev so kajce, pecevme skara, ko bebcinja igravme kris mis........ se zaebavam, ne sum bebe...golemo...hahaha.... drugo so da kazam. ve pozdravuvam site, ubo si pominavte vcera, aj i denes ubo da si pominite........ samo vcera mi go rasipaa denot onie k*rvicine so mnogu me nerviret, pak se iskaravme, lom se naprajvme.... aj dosta vleckav............ HAPPY DAY FOR EVERYONE
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 18:20
sakam kazam neznam recam
Don't wory be happy :)
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 18:21

Originally posted by Queen Bitch Queen Bitch напиша:

sakam kazam neznam recam

tuka mi e,na vrv na jazik

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 23:51
aj podobro nisto da ne kaza
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 23:54
Молчењето е најголемото богатство и најголема мудрост
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2006 во 17:53
po dozdot sekogas doaga sonce
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2006 во 21:37
sakam da kazam deka utroto e poumno od vecerta...zatoa sega si odam da si legnam,da otspijam.....denov bese cool
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 1402>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.