IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 48>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 20:35
po sen izgleda sum ja utnal temata totalka ., a shto se odnesuva do artririsot ., jbga zeznata dijagnoza obichno vospalenie na zglobovite., shtom predizvikuva ozbilni problemi., terapija ., i ponatamoshni prashanja kaj vashiot matichen lekar ., ., bjonse., ako sme kolegi ., <>bakterii i virusi do nasledni faktori., kaj artritot., hmm., sepak individualno koj ke ja ima taa sreka da go zakachi artritot., zez za pacientot

Изменето од pajser - 07.Март.2011 во 12:16
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 20:02
Добро, ќе бидете толку фини да ма ми кажете отприлика што треба да направам за да не ме болат јајниците толку многу?

Обично пред да добијам го имам овој проблем, ми трае болката (континуирана, без престан) ден-два и поизразена е на левата страна, т.е левиот јајник најверојатно.

Кажете лек, луѓе, едвај одам во такви периоди.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 17:08
Palin, caj od kamilica, ili drzi topla voda. isto taka i caj od majcina dusicka pomaga. pozz
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 17:15
Originally posted by muharem adlan muharem adlan напиша:

moja zena e bremena veke 5 meseci i vo ehoto ni kazale deka na deteo mu se krivi stapalata.sakam da mi objasnite imali sansa dodeka se porodi da si ispravi stapalata na deteto vo stomak ili da mi dadete nekakov odgovo kako da se resi vi blagodaram odnapret
a trepkite vidoa kakvi mu se??? svasta.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 17:31
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:


Originally posted by muharem adlan muharem adlan напиша:

moja zena e bremena veke 5 meseci i vo ehoto ni kazale deka na deteo mu se krivi stapalata.sakam da mi objasnite imali sansa dodeka se porodi da si ispravi stapalata na deteto vo stomak ili da mi dadete nekakov odgovo kako da se resi vi blagodaram odnapret
a trepkite vidoa kakvi mu se??? svasta.
...
Кон врв
Endi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Endi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2011 во 23:12
doktore srceto na momenti mi cuka brzo i za 2,3 sekundi pak se e vo red :))))
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 08:23
 prvo kaj tvojot omilen na pregled pa posle na matichenнамигнување., голема%20насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2011 во 21:01
Me interesira edno prasanje vo posledno vreme koga ke sedam mi se zamatva vidot mislam nekolku pati mi se ima sluceno i toa koga ke sum vo guzva a pijam apcina i neznam dali e od niv ako ima nekoj iskustvo so ova neka pisi....
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 20:03
Јас само ако може да ви препорачам една нет страна со многу интересни работи поврзани со медицината, стоматологија, здрав живот, вежби и многу друго. И плус ако ве интересира нешто може да си прашате и таму, и таму стручни лица да ви дадат совет

www.doktori.mk

Кон врв
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2011 во 23:55
sum imal mn vrski dosega, ama sega imam zenska i se cudam so neze ko ce imam sex ,svrsuva ko luda znaci obilno svrsuvajne neznam dali e to normalno dosega nema videno takov nesto mozno da e bolest nekoja ili neznam so mozi da e:)
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2011 во 13:56
Originally posted by martin_78 martin_78 напиша:

sum imal mn vrski dosega, ama sega imam zenska i se cudam so neze ko ce imam sex ,svrsuva ko luda znaci obilno svrsuvajne neznam dali e to normalno dosega nema videno takov nesto mozno da e bolest nekoja ili neznam so mozi da e:)


Според тебе каде е абнормалноста,појасни ги тие невообичаени симптоми ?
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2011 во 21:03
болест е како не

пример имаат в кола.пуштено седиштето тој легнат женска му свртена со грб и грррррррр со цревото ќе испрска по радиото по волано итн 

а тоа можи само болна личност да го напрај

оди после исчисти да те видам
п.с а и да сакаш да ја продајш после колата ќе ти намалат од цената (заради дамките) голема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 19:05
Me boli pankreasot veke edna nedela i iam problem so odenje vo wc. U principu iam brz metabolizam. Ima nekoj sovet za mene ili jok? среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 12:02
денес е седми октомври...значи шести ден од прашањето...
гарант си се искакала и те олабавиле болките, а ако не си, не е лошо на лекар да си појдеш... нешто лабораторија да ти направат(крвна слика,ензимски статус,хепатални проби- ти реков ми рече,си знаат таму што треба),па може и  Ехо на абдомен  да провериш...ако треба дополнителни испитувања-тие ќе ти кажат... тоа е советот од мене,колку што се разбирам јас од медицината  трепкање

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.