IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 48>
Автор
Порака
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:13
Дали некој може да ми каже дали е опасно тоа што го имам - отечено колено!..........И отокот не е секогаш ист:некогаш поголем ,некогаш помал и немам болка. Порано осекав како укоченост во целата нога , ама сега има само оток, а не ме боли.
Незнам зошто е така. Има ли некој со нешто слично?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 16:09
Ќе си направиш една снимка,па ќе си посетиш ортопед и ќе си добиеш одговор на твоето прашање од стручно лице за оваа проблематика,но, никако не го  занемарувај проблемот,без оглед што не чувствуваш болка.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
sofija 22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sofija 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 16:20
jas imam 24 godini i pred nekolku meseci pocnav da se custvuvam loso,pocnav da imam mnogu vratoglavica,ponekogas mislam mi se tresat site zili,i se custvuvam omalaksano,i sto e najstrasno ponekogas mi e strav da bidam megu narod od strav deka ke se onesvestam,sto mislite od sto se slucuva toa od nervoza,od stres ili..??? ]Isto taka srceto cesto mi cuka brzo,krvta mi e dobra i neznam od sto e.
Ke mi bide milo dokolku nekoj mi kaze neso zaso strasno se osekam pozz sofija

Изменето од sofija 22 - 10.Октомври.2010 во 16:22
Кон врв
sofija 22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sofija 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 16:26
i jas se cuvstvuvam isto,mi cuka srceto kako da ke se sluci nestoi sekogas se desava pred da dobiam ili za vreme na ciklus,imam vrtoglavica i se custvuvam zagrizeno mi se place i mislam kojznae sto ke se desi,i si mislam deka sum bolna od kojznae sto a na doktor mi davaat samo nekoi vitamini za stres nisto drugo a mene mi e mnogu tesko,neznam ,mislam deka e nekoj period i ke pomine pozzdrav se nadevam ke bides podobro
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 15:43
Da prasam..ako nekoj znae..
Ako go isklucime stresot i zamorot, kako posledica na sto drugo moze da se javi vrtoglavica? Ama ne onaka ednas, dva pati...tuku mnogu cesto. Moze 15 pati vo denot.
A rezultatite od analiza na krvta se podobri od bilo koga.....
Nekoe mislenje.....?
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Diman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 22:57
Те читам вака и не ми се верува дека и ти го имаш истиот проблем како мене. Јас овој проблем го имам можеби повеќе од 2 годони и никако да се среди. Зборам ко од бунар и јас дури и почнав пополека да зборувам зошто премногу јако си го слушам гласот...исто кога трчам--увото веднаш ми се затнува. Носот ужас, секогаш затнат..ми иде да фатам не знам каде, не можам да се поднесам себеси.
Друго почна и малку слухот да ми се намалува ете тоа ме загружува најмногу..Бев да видам дали имам некоја алергија ми рекоа не, меѓутоа подоцна ми рекоа дека сите алергии дека не можеле да се предвидат иако тестот е негативен.
Овие лекарите кај кого да имам, секој со различна дијагноза и така се откажав од се...
Земав синомарин многу често тој некако така ми помагаше ама не многу.
Те молам пиши ми ако го најде чарето за ова лудило.
Moj e-mail: dimet7@yahoo.com

Однапред фала многу.

Кон врв
Diman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 22:59
Те читам вака и не ми се верува дека и ти го имаш истиот проблем како мене. Јас овој проблем го имам можеби повеќе од 2 годони и никако да се среди. Зборам ко од бунар и јас дури и почнав пополека да зборувам зошто премногу јако си го слушам гласот...исто кога трчам--увото веднаш ми се затнува. Носот ужас, секогаш затнат..ми иде да фатам не знам каде, не можам да се поднесам себеси.
Друго почна и малку слухот да ми се намалува ете тоа ме загружува најмногу..Бев да видам дали имам некоја алергија ми рекоа не, меѓутоа подоцна ми рекоа дека сите алергии дека не можеле да се предвидат иако тестот е негативен.
Овие лекарите кај кого да имам, секој со различна дијагноза и така се откажав од се...
Земав синомарин многу често тој некако така ми помагаше ама не многу.
Те молам пиши ми ако го најде чарето за ова лудило.
Moj e-mail: dimet7@yahoo.com

Однапред фала многу.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 18:55
Diman

Kako ti e pritisokot?
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 11:39
Originally posted by sofija 22 sofija 22 напиша:

jas imam 24 godini i pred nekolku meseci pocnav da se custvuvam loso,pocnav da imam mnogu vratoglavica,ponekogas mislam mi se tresat site zili,i se custvuvam omalaksano,i sto e najstrasno ponekogas mi e strav da bidam megu narod od strav deka ke se onesvestam,sto mislite od sto se slucuva toa od nervoza,od stres ili..??? ]Isto taka srceto cesto mi cuka brzo,krvta mi e dobra i neznam od sto e.
Ke mi bide milo dokolku nekoj mi kaze neso zaso strasno se osekam pozz sofija
mila ne e strashno ,treba sto poveke da se borish so ova samata tiсреќаinaku tuka se raboti za anksioznost,koja shto e mnogu rasprostraneta kaj mladata populacijaсреќаmozesh da posetish doktor i da gi poslusash negovite soveti i se ke bide vo redсреќаголемо%20гушкање
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 11:41
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Da prasam..ako nekoj znae..
Ako go isklucime stresot i zamorot, kako posledica na sto drugo moze da se javi vrtoglavica? Ama ne onaka ednas, dva pati...tuku mnogu cesto. Moze 15 pati vo denot.
A rezultatite od analiza na krvta se podobri od bilo koga.....
Nekoe mislenje.....?
a cirkulacijata srci збунетостisto i pritisokot da ne ti e nizokзбунетост
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 12:37
Originally posted by Diman Diman напиша:

Те читам вака и не ми се верува дека и ти го имаш истиот проблем како мене. Јас овој проблем го имам можеби повеќе од 2 годони и никако да се среди. Зборам ко од бунар и јас дури и почнав пополека да зборувам зошто премногу јако си го слушам гласот...исто кога трчам--увото веднаш ми се затнува. Носот ужас, секогаш затнат..
 
Најверојатно е премногу висок или премногу низок крвен притисок, ама ме чуди што 2 години не ти престанува... би требало да посетиш лекар што е можно побргу, да не е случајно нешто сериозно. Можеби е само перманентен стрес и умор...
 
Ова важи и за Бабата...
 
големо%20гушкање
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 16:41
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Da prasam..ako nekoj znae..
Ako go isklucime stresot i zamorot, kako posledica na sto drugo moze da se javi vrtoglavica? Ama ne onaka ednas, dva pati...tuku mnogu cesto. Moze 15 pati vo denot.
A rezultatite od analiza na krvta se podobri od bilo koga.....
Nekoe mislenje.....?


Значи освен анемија,стрес,хипотензија итн. причина за вртоглавица може да биде и проблем со средното уво.
Затоа посети си оториноларинголог да провери дали има некоја промена  на  слушниот нерв кој може да  направи дисбаланс на центарот за рамнотежа.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 17:42
Анитке, Ли, Рени

Фала за советите. Кај мене било нешто друго, како последица од една постара повреда на главата. Две години не се чувствував вака, ама во последно време не сум баш ОК.
Средив работа денес.

Фала уште еднаш
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 15:38
aj neshto ako ima informacija za CIN-2i dali e potreben hiruski zafatзбунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.