IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали купувате оригинали?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали купувате оригинали?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
SLaCk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLaCk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали купувате оригинали?
    Испратена: 02.Март.2006 во 18:54
Дали имате дома некое оригинално ЦД? Јас имам две-три(Д-12, Д Гејм и уште едно) наспроти 100тина не баш оригинални хехе. И дали сметате дека ако имате неоригинални ЦДеа правите некаков криминал.
Подобро еден ден лав отколку цел живот овца
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 00:29

abe ako sakas da go podrzis bendot vo prava smisla.....kupuvaj originali,....ama sepak vo nasava zemja koj moze da si dozvoli da kupi eden album za 600 denari ko za tie pari kje kupi 60 prazni cdea i na niv kje nasnima MP3ki so po 10 albumi.....toa ti e kaj nas.....stvarno e premnogu.....

inace jas si imam kupeno samo dve originalni cdea Decapitated - The Negation i Midian - Cradle of Filth, a imam edno originalno cd so mi e poklon From the Cradle to Enslave - Cradle of Filth.....iii imam kupeno uste dve cdea za meditacija - Mantra - i tie se originalni.....iii tolku mi se originalite so gi imam....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 22:37
е ај брат дали има таква будала со купва оригинали  мислам ве молам без навреда НАПРЕДДДД ПИРАТЕРИЈААА!!!!!!!
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 12:51
a i plus ne e golema razlikata pomegju originalno i neoriginalno cd......ili pak mozebi e....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 12:52
iam nad 600 cdinja......site originali...
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 18:39

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

iam nad 600 cdinja......site originali...

   a od kaj gi kupuvas???? 

600??????? WOOOOOOOOW

 

 

 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Cho^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cho^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2006 во 14:30
Mnogu se skapi...pa taka da jas ne kupuvam orginali
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2006 во 14:43
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

iam nad 600 cdinja......site originali...
Малку претера или? Имам и јас ги купувам од Италија ама 600 па секој ден да купувам по едно ке ми требаат две години за толкав број или ти фрли пара одеднаш
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2006 во 14:52
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

iam nad 600 cdinja......site originali...
Малку претера или? Имам и јас ги купувам од Италија ама 600 па секој ден да купувам по едно ке ми требаат две години за толкав број или ти фрли пара одеднаш


poveli na kafe...pa izbroj gi.....
vidi sea iam sg 30.pocnav da kupam cd-inja i ploci od koga sum 13 taka da 17 godini uzivanje u muzika ke ti donese volkav broj na kolekcija...i plus toa ako si tolku zabegan kao jas

iam i ploci doma neznam kolku mali,golemi,tenki,debeli,vo boja,limitirani,promociskii...taka da na primer iam ploci koj vredat pari (mnogu pari )
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2006 во 14:57
Wow Lou секоја чест, сигурно имаш прекрасна колекција
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 02:55
zavisi....99% e rokce ili metalce........
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:57
Ne mi e bitno dali e original ili pirat..bitno e da go dobijam toa sto go sakam...
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 19:09
Обично сама си правам DOWNLOAD на она што ми треба
Кон врв
Митко Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Митко Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 19:46
Епа, мене се ми е на хард дискови (во мп3 форумат) освен 2 ЦД-а. Така да, одговорот e НЕ. :)
Mitko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.