IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Депилирање vs. бричење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Депилирање vs. бричење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 11:18
.........
tuka nekade....
Кон врв
bubicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bubicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 12:59
Depilacija definitivno. Nemam protiv depilacija ili bricenje na mazi duri i pozelno e na nekoi mesta radi higiena
Кон врв
Toreador Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toreador Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 12:19
И двете....депилација боли у ПМ. Купив едни има VEET FOR MEN 200 денари у веро, боли  па сеа се бричам скоро секаде. А кога ќе дојде летото ќе ги издепилирам нозеве. Мушкост? Каква мушкост у пичку матер?! Ај шо нонстоп се потиш ама кога ќе видам некој со влакна на рамињата или на грбот ми иде да повраќам жити се. Влакнетост = Нечистота. Плус, погледнете ренесани слики или какво и да е друго старо уметничко дело. Секаде машките се тасма без ниедно влакно на телото освен понекогаш на срамните делови. Влакната се остаток од праисторија кога луѓето не знаеле да си сошијат џемпер. Во случај ако не сте знаеле, женските почнале да се прават тасма (ама скроз) на почетокот на 20тиот век, кога почнале да носат помалку облека, па бикини, па танги 
CUTENESS OVERLOAD OF DOOM!
Кон врв
Aurora Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aurora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 11:52
Denes site se depiliraat zenski i maski
Кон врв
Merlinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Merlinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2006 во 19:30
јас сум да за депијација но имам хипер сензитивна кожа и одвреме не смејам да се депилирам па морам да применувам иако не сакам брич
mErLiNka & KeNeDi
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 16:58
depiliranje definitivno...e sega ako imas osetliva koza...togas kako Merlinka so bric!!!
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2006 во 03:42
abe se zapenuvas zemas bricot i se kasapis...mene u pocetok taka mi besekao mesar da me bricelposle se ispraksirav...
respect my authoritaaa
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 19:43
Depilacija sekade. Boli.Embarrassed
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 09:53
depilacija bez dvoumenje. Boli ama se izdrzuva, a posle raat 2/3 nedeli.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 21:44


Originally posted by Merlinka Merlinka напиша:

јас сум да за депијација но имам хипер сензитивна кожа и одвреме не смејам да се депилирам па морам да применувам иако не сакам брич


Депилација, јасно. Арно ама и јас исто имам хипер сензитивна кожа, па затоа одвреме навреме користам и крем за депилација. Доста добар е Veet од алое вера (многу добар за чувствителна кожа).
    
    

Изменето од Julija - 21.Јуни.2006 во 21:44
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:50
Samo depilacija, si imam doma Philips Silk, za 5 minuti, celo telo gotovo...
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:51
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

Depilacija sekade. Boli.Embarrassed
 
Se trpi za ubavina, neli? Tongue
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 14:52
Само депилација, се друго ми ствара алергија...
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 19:51
Da
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.