IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Потрага по скриено богатство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Потрага по скриено богатство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
marjan_ninja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjan_ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 17:29
dali znae nekoj nesto za magii neka pisi obevezno
Кон врв
Filipmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filipmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 13:06
Апарат не е проблем, ти кази само имаме и скенер и фдетектор и се сто треба
Кон врв
marjan_ninja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjan_ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 17:54
filip da kako da iskontaktirame so tebe da zbornime nekoi raboti okolu ova koga i da ja vides porakava pisi tuka nesto i da se dogovorime pozz
Кон врв
Filipmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filipmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 13:58
Mozeme da iskontaktirame na mail najprvo pisi koj ti e emailot
Кон врв
teonnah Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teonnah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 14:42
Во с.д.Србци селаните открија тунел но се плашат да влезат во него ,најстариот жител на селото мисли дека тоа е база од владеењето на Турците во Македонија.Каде можам да пријавам за ова за да се започни истражување?
Кон врв
Filipmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filipmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 15:36
Marjan ti pisav privatna poraka, procitaj ja i pisi
Кон врв
marjan_ninja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjan_ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2011 во 17:55
filip veke te dodadov na msn prifatime i ke zboruvame za toa sto treba pozz
Кон врв
marjan_ninja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjan_ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2011 во 21:38
s
Кон врв
STRATUS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STRATUS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2011 во 23:39
obrati se vo micei international..imas odlicni detektori ..pozdrav...
Кон врв
dule3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dule3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 20:23
Za prokolnati ili za bilo kakvi drugi so ne se davat i slicno garantiram i so garancija gi vadam.
Filipmk kako da stapime vo kontak mi treba tvoja pomos so aparative
Кон врв
strumica1953 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strumica1953 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 12:09
zdravo dule, me zainteresira za tie sposobnosti sto gi kazuvas deka ima moznosti da se zemaat nekoi raboti sto ne moze da se zeme. mene mnogu me interesira toa i bi sakal da kontaktirame i podiskutirame okolu toa.se nadevam deka ke najdeme zaednicki jazik i ke zavrsime blagotodna rabota i ke bideme site blagosloveni.eve ti go mojot tel.broj.pa javi se za kontakt 070-374-652 ili 078-486-077.pozdrav
Кон врв
strumica1953 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strumica1953 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 12:39
STO TE INTERESIRA ZA TOA
Кон врв
sky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 13:40
Здраво!
Јас сум нов во форумот.
Ме интересира дали имате некои сознанија за белезите во камењата и нивното значење. Ако имате нешто исконтактирајте ме!
Поздрав
Кон врв
dapez Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dapez Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2012 во 22:47
и мене ме интересира постирав во многу форуми за тоа дали некој знае за белезите ама изгледа ништо
Знам само за крстовите во камењата дека го означуваат патото до богатството и ништо повеќе
Па ако некој знае нешто повеке за знаците нека каже
Очекувамее
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.