IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Списанија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Списанија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Списанија
    Испратена: 10.Февруари.2006 во 20:34
Па писете за списанијата што ги читате и кои ви се најомилени а може и некои интересни статии да препорачате
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 11:33
abe omileno spisanie mi e metal hamer,ama steta so ne mozam da og najdam ovde,dodusa i kaj nas go nosat vo ograniceni kolicini pa duri da dojdam jas na red vekje e rasprodaeno,pa moram da se "gre*am" od drugi za da procitam neso so me interesirat.a ko bev pomal definitivno omileno spisanie mi bese tabu club
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 13:39
обично купувам некои компјутерски списанија ама од кога дојдов во романија си купувам и Nacional Geographic i Discovery затоа што стварно се закон а кај нас ги нема на македонски овде си ги читам на романски.Романија стварно изобилува со списанија сите светски познати списанија се преведени и излегуваат овде во романски изданија
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 08:06
hmmmm..ne deka imam nekoe vaka posebno ama kupuvam stripovi DYD mi e onaka NAJ....
a sea u posledno vreme kupuvam FILTER....
i site za vnatreshen i nadvoreshen dizajn gi sakam..nekoi kupuvam, nekoi doagjaat gratis, a nekoi gi listam u prodavnica maalska mi e me znaat, pa me pushtaat
Motivation is game in my hands
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 08:49
Обожавам списанија и читам секакви. Сите што ќе ми дојдат до рака.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 10:58
Се едно ми е што и да ми9 дојде при рака читам..
Позано бев верен предплатник на жена.. веке година дена не.. така да сите списанија ми се интересни
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 18:51
Paaaaaaaa SVET, ENTER, TOP SPEED, Auto BILD, iiiiiiii da kazam ili ne!!!! Aj ke vi kazam PLABOY!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 22:48

 

Od se po nesto no najcesto: Moto plus, Moto klub, Auto klub... pretezno za koli i motori



Изменето од Lion
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 23:55
Многу добро а ново списание може да се најде и кај нас во трафиките
ДА СЕ ВИДИ НЕ Е ЛОШО
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 01:48
ТИН-ШЕМА...најако списание...
Точачиња.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 11:51
abe aj...tuka ima mnogu dobri national geografic,discovery,(tie gi zemavme koa imavme pari za trosenje)sea se gre*am od drugi da citnam neso ama se e spisanija za tracevi,moda i neso takvo...
respect my authoritaaa
Кон врв
Cho^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cho^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 11:31
Pa jas na pocetokot citav tin-sema..ama otkako go spoija so Tea Moderna prestanav da kupuvam.Sega citam samo BRAVO.I mnogu sum zadovolna.ima se sto mu treba na edno spisanie..Vo sekoj slucaj e podobro od makedonskive spisanija
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 12:03
Секакви, најмногу оние со енигматика. Обожавам крстозбори
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 12:24
Сега читам теа модерна покрај внуките иначе само крстозбори решавам или ако ми дојде нешто при рака обавезно го читам, женаа таа тој овој вест браво..шема се по ред
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.