IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 42>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:22
Знам ми текнува, ама сакав да појасниме за другите, оти нели, ова го читаат сите. Значи вие сте во фаза, може да се има врски, ама не за сериозно, а?
Ова го прашувам, а и провоцирам, знам, ама морам. Ова стварно го читаат многумина и може да добијат погрешен впечаток од само неколку реченици. Не за те*е или за мене, туку за она што може да им се случи ним, на оние кои го читаат.
Можеби моето искуство ме тера да бидам претпазлив кон информациите кои ги добивам, но ете таков сум.
Обичен дрвосечач
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:27
Originally posted by blue blue напиша:

може може да е екс мајичка, само што како што погоре сум навела, уште ми е неизвесно како ќе функционираме кога ќе имаме сериозни партнери покрај се*е, и како тоа ќе се одрази на нашето пријателство

Мислам дека нема да функционирате еден без друг, самата помисла за вас е болна кога некој би имал друг партнер а тек кога ќе го има.При толку љубов еден кон друг треба да сте заедно, зарем вреди да поминува времето а да не сте еден покрај друг.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:27

ок...те контам....еве и јас влегувам во филм и дообјаснувам...може да имаме секакви врски, и како сите нормални пријатели ништо не си забрануваме, фала богу, туку јас вака ви споделувам какви сомнежи гајам за тоа што ќе се случи кога ќе имам јас и/или тој сериозна врска

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:53
Ок, значи тоа се само твои претпоставки. Немој. Самото тоа те тера да се занимаваш со него на поинаков начин. Ако ти е пријател, ок. Терај така, а кога ќе дојде некоја сериозна врска самиот ќе се истрча, ако има нешто. Или ти ќе се истрчаш, што вели Нате, ќе се мрштиш. Ама затоа потоа.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 11:57

 и тоа што викаш........ со мојот пример само се нагласува комплексноста на едно вакво пријателство и деликатната природа на таа врска

Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 12:06
jas pak sum baska slucaj, site bivsi mi se prijatelki i poveketo prijatlki mi se bivsi, dosega sum bil cesto vo slucaj da ete raskinam so devojka i taa posaka da ostaneme prijateli, no toa prijatelstvo e ... pa so da kazam pak ke zgresam, op pak vkrevet, naj iskreno pocnuvam da razmisluvam da se stabiliziram pa zivotot mi se pretvori vo haos.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 12:11
Коколо се мувал наоколу и стварал пријатели   
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 12:13
eh brat mnogu tesko mi paga toa be ponekogas, pocnav barem da si gi cenam poveke drugarkite
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 12:23
Чудно е тоа и со другарките, не знаеш која може да те изненади и да ти се пикне в кревет накед. Отвараш јорганот и ИЗНЕНАДУВАЊЕ! Само не е бомбата од штрумфовите туку се*с бомба!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 12:27

Dogi Dogi kako toa ti razbiras

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 16:53

Postoi verojatnost deka mozes da ostanes prijatel so bivshiot ili bivshata,ama samo ako pominal odreden vremenski period od razdelbata i samo ako ste nacisto so svoite cuvstva.Inaku vednas posle razdelbata nema shansi,osobeno ako ste bile navistina vljubeni.Pa koga ti si bil so nekoj,si se nadeval deka ke bides zaedno zasekogas,koga ste spiele zaedno,za sto bi razgovaral so nego,za vremeto???Ako se sretnete nekade slucajno mozes da razgovaras cisto od uctivost,ama deka vednash ke ti bide prijatel ne veruvam.Jas probav i nikako ne mi odeshe,mi stvarase uzasna nervoza i go prekinav.Mozebi posle nekoe vreme sega ne.Imam eden bivshi sto sega mi e prijatel i razgovarame za se i za minatoto i za segasnosta,bez kaenje, bez nadevanje na nesto.Ama trebase da pominat dobri tri godini i jas da sum tuka a toj vo Makedonija

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 19:28
сепак е можно, доколку разделбата била мирна.
се зависи од тоа зошто двајцата се разделиле
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 00:20
A ZAVISI I OD TOA DALI SAKAS DA SE SMUVAS, DA TE SMUVAAT, DA PROTRESES KOSKI O SE VELI, PA NIKOGODAS NE VELETE NIKOGAS
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
БАТО БАТО Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај БАТО БАТО Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 03:18
NE MOZE,DO SEGA  TAA PRAKSA OVDEKA,VO MAL BROJ STO USPEALA DO KRAJ,BIDEJKI   UVEK  IMA LjUBOMORA NA MINATOTO.
БАТО БАТО
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.