IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЧПП - Прашања околу хомо и бисексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 15:51
Originally posted by natalija natalija напиша:

Rebel íå å õîìî
£àñ âè îäãîâîðèâ
a i da odgpovaras vi ime na drugite ne e kulturno
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 15:51

Originally posted by mende mende напиша:

ot kade znajs ti

JESSSSSSS  se prasuvav koj ke bide prv so ova prasanje

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 16:11
Да сте внимателни душички и пажливо да ги читате темите за хомосексуалнота ќе прочитате дека на неколку пати Rebel има напишано дека не е хомо.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 18:34
Благодарам наталија за одговорот во мое име. Воедно машала темава 2 страници направи.

Vkusi_Me бисексуалец сум. А зошто прашуваш? Имаш некој проблем со тоа или можеби си заинтересиран/а за мене??
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 21:00
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by mende mende напиша:

ot kade znajs ti


JESSSSSSS se prasuvav koj ke bide prv so ova prasanje

Ама сега добивте одговор, а и јас не знамев а ме интересираше одговорот во врска со прашањето

Изменето од maja
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 11:01
e sega dobi odgovor
mbm
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2006 во 11:10

Originally posted by mende mende напиша:

e sega dobi odgovor

......nemase mnogu da zgresam ako pogoduvav

Кон врв
tomibt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomibt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 12:34

Мене на пример ми е супер со жена, ме пали ме возбудува, ама кога ќе помислам или видам гол маж, или секс со гол маж на ТВ, Видео, Интернет, плажа, во мене се буди некое чудно чувство, возбуда

Кон врв
zsbreaker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zsbreaker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 07:22
i ti li si peder ?
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 07:51
Originally posted by zsbreaker zsbreaker напиша:

i ti li si peder ?

Леле аман слушај се што зборуваш! Читни малце што значи педер па после прашувај ги другите за нивната сексуална ориентација!
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
zsbreaker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zsbreaker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 14:20
ajde objasni mi ti sto e peder ?

bash sakam da doznam, posto cel zivot zborat okolu mene a jas kako tele ne znam sto znaci peder !

Cekam odgovor
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 22:50

„Педер“, односно хомосексуалец е личност чијашто сексуална ориентација е хомосексуална, односно сексуално го/ја привлекуваат личности САМО од истиот пол, а не (и) од другиот (спротивниот) пол.

Бисексуалец е личност која ја привлекуваат припадници и од двата пола.

Хетеросексуалец е личност која ја привлекуваат припадници САМО од другиот (спротивниот) пол.

ЕДИТ:  Bi-curious е личност која практикува секс со еден одреден пол, кај која постои јасна (недискутабилна) привлечност кон тој пол, но пројавува интерес и кон другиот пол, било да е само сексуална привлечност (најчесто) или нешто повеќе.

Сега јасно ти е? Дечкото што го праша убаво си ги кажа своите чувства, и сега ти според општоприфатените дефиниции можеш да заклучиш на која сексуална ориентација тој припаѓа, без да му судиш дали тоа било добро или лошо за него затоа што не е твоја работа!



Изменето од RebeL - 22.Март.2008 во 12:16
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
zsbreaker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zsbreaker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 16:31
ne sum sudija da go sudam!

sam se osudil PEDEROT !




Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 18:17
Штета што си далеку
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,233 секунди.