IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
formentera Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јуни.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај formentera Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)
    Испратена: 03.Јуни.2014 во 14:43
Ми треба искрено мислење за ова училиште, поточно за архитектонската струка?Што мислите за училиштето, а што за струлката?Сакам да се запишам зошто имам многу голема желба за архитектура и многу ме влече, но слушнав лоши работи за училиштето..
Ве молам за најискрено мислење и ви благодарам однапред
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 21:43
Eve najiskreno .....mislam deka nemam poima sto se slucuva tamu ,posto ja u drugo skolo si ucev среќа
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 21:54

Јас би ти кажал - набоље школо у свет!
Арно ама, јас завршив пред 20 год., а од тогаш сигурно е многу променето. Со самото тоа што професорите се сите променети, не знам какви се "новиве" и затоа не би можел да кажам со сигурност. Но, во секој случај, можам да ти го кажам моето искуство. (зборувам исклучиво за архитектура... секој смер си беше посебна приказна). ГУЦ беше најдобра комбинација од квалитет и сериозност и во исто време голема слобода... што беше неверојатно добро. Кој сака(ше) може(ше) да научи и премногу добро да се спреми за понатаму за на факултет да стартува со огрома предност пред другите (што немале врска со архитектура). Но ако сакаш, се можеше да се помине и со "кривини". Најбитно е што имаше супер луѓе што учеа таму и што имаше многу убаво дружење... Повеќето луѓе кои ги знам од таму продолжија потоа убаво во животот...
Мислам дека нема да згрешиш ако си уметник во душа...
Размисли си кои ти се другите опции! Економија? Гимназија?... Го сакаш тоа? Следи си го срцето... само така нема да направиш грешка
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 22:15
Dzejmi...ti si pomal od mene deff кул..nego nekoj pomal od nas treba da se obznani I da kaze kako e sega , poso druzbata ne I e bitna, mislam bitna e ama ni ona ni nekoj drug ne moze da pogodi koi soucenici ke I se pogodat ...sigurno mislese na profesorite  , feedback od zavrsenoto ,sto potoa I slicno ....
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2014 во 22:38

Јас затоа реков, не можам да кажам за сега како е... Се разбира дека се зависи од професорите... но ако размислуваме логички... тие луѓе што ја сакаат таа струка се "посебни" исто како што се "посебни" и тие луѓе што ја сакаат било која друга струка.... Па така, единствено треба да знаеш во која "посебност" би сакал да припаѓаш! А дружењето е многу битно... а таму беше некако посебно.... Не беше како "да си завршил", туку "како да сме завршиле"... Сакам да кажам... како сите заедно да работат на еден проблем.... а тоа ти помага... Професорот ќе ти зададе програм и ќе си отиде... па ти цртај... Ама тука имаш консултации "ѕиркање", совети.... Во секој случај беше многу поразлично од кое било друго школо или смер... Затоа реков... ако се чувствува како "алтербатива' нека го избере тоа
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2015 во 04:10
Пред да дипломирам своето средно усмерено образование го поминав таму и никогаш не се покајав за времето поминато тамѕ.

Иако со диплома од секогаш сакав да работам нешто друго(односно немам работено на струка ниеден ден).

Програмата е уникатна а професорите се кул...и како што напиша Џ,Д слободата е на високо ниво.

Ако сте креативни, нема подобро од тоа школо.

Изменето од Mazak - 05.Јули.2015 во 04:13
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.