IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 19>
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 15:40
Ako postoi ogromna ljubov pomegju dvajcata i dokolku niv ne im precat religioznite razliki,edinstvena precka e pritisokot od okolinata cij pogolem del seuste e zaostanat vo razmisluvanjeto,optereten so tradicijata,so streotipii i predrasudi...
Ako postoi Bog,toj e eden za site lugje...nie samite sme tie koi sto se delime na takvi i onakvi i samite si sozdavame prepreki koi ja gushat nashata sloboda.
Vistinskata ljubov e tesko da se pronajde i najcesto bara zrtvi,mnogu hrabrost i otkazuvanja.Sepak,nie samite najdobro mozeme da ja prepoznaeme sopstvenata srekja...ili ke ja zgrabime,ili ke se predademe i zasekogas ke se kaeme i zalime.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 16:04
se soglasuvam so tebe fragola...fala na podrskata
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 18:29

Пред некој ден исто така раскина една моја познаничка (муслиманка) со нејзиниот дечко (христијанин). Едноставно видоа дека немаат иднина заедно. И сметам дека правилно постапија.

Шмизличке, ја поздравувам твојата храброст и решителност да ја прекинеш врската со муслиманот. Веројатно ти било тешко, но верувај ми еден ден ќе бидеш среќна што си постапила вака. Не секоја може да пресече благовремено. Но подобро сега, отколку подоцна. Едностсавно таквата врска нема иднина и подобро да се прекине порано, откако подоцна кога и повеќе ќе боли.
 
Браво уште еднаш, љубовта кон Бог е поголема од секоја друга големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 18:44
religija??? a so e toa? збунетост
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
I R I Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I R I Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 22:57
Zdravoo...dolgo barav na int..da vidam iskustvo,slicno na moeto i stotuku ja procitav prikaznata MACENCETO ..i se pronajdov sebe..tokmu i jas go imam istiot problem..se zapoznavme pred nekolku nedeli,toj bese ovde na odmor...bevme zadno samo dva dena..toa bese ljubov na prv pogled...se zapocna kako zabava...no,otkako si otide..ni dbajcata ne ocekuvavme deka intnzivno ke prodolzime so poraki,so msn..i slicno..tolku se zblizivme..za samo dva dena...tolku idvajcata bevme zaneseni sto ..posle dve nedelei otkako si toj se vrati vo italija..se osvestime deka ...nasta vrska se navistina zaglera..i odi vo pravec na seriozna vrska..no,ima problem..ne sme ista religija..toj e musliman...a,jas sosema se igubiv koga go slusnav toa od nego...a toj e ednistveniot koj ..napravi da se custvuavm posebna...sum imala i prethodno mnogu vrski..no,niedna ne moze da se sporedi so nego..navistina e poseben....i pokraj se i toj..uborno mi velese..mene ne mi smeta...ke najdeme resenie za se....no,koga negovite doznaa..se se smeni..mu zabranija kontak so mene...i isto se sluci i kaj mene.....mnogu dolgo...razmisluvame i dvajcata se dodeka toj ne mi rece..mozam preku se da minam..i toa sto sme daleku...i ke se gledame mnogu poretko..no,protim moite doma ne mozam.. istoto vazese i za mene...i taka..odreden period mi bese tesko,padnav vo depresjia sto prethodno nikogas ne mi se slucilo...a,po ce den si ramenuvame poraki kolku ni e tesko i na dvajcata...a,sepak morame da se pomireme so sudbinata....znaci i pokraj jakta ljubov sto se rodi megu nas zastna religijata ...i se taka zavrasi...pred nekoj den..pocnavme pak da konktaktirame preku msn..i ni ostana samo da se pocetuvame na tie dva dena,koga bevme zaedno.....i toa edno iskustvo....ama mnogu tesko..i svakam te potpolno..kako se custvuvas...

p.s..ne se davaj...morame da sobereme hrabrost da prodolzeme..samo ne ja pravi istata greska kako mene..padnav vo teska depresja,ne jadam..ne izlavam...krvta mi oslabna...i si go naruziv zdravjeto..
Кон врв
I R I Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I R I Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 22:58
ne e fer..gospod ..zaso napravil..da ima poveke religi na ovaj svet...te za vakavi situaci..koga dvajca se saaakat ..a da ne mozat da bidat zaedno.....zasoo??/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 01:16
ako dvajcata se religiozni,ne odi takva vrska, samo ke si go kompliciraat zivotot.

ako imaat dete, kako ke go vopsituvaat, vo koja religija da veruva?

batali toa, drug chovek ti treba.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 01:43
samo ako dvajcata se ateisti od razlichni religii t.e.(pochituvachi na razlichni religii )
ako se fundamentalni vernici, nema shansi
toa nee ljubov
toa definitivno e machejne
na primer musliman po islamot ne smee da se omazi za idolopoklonik ,a muslimanite po muslimanska dogma mislam deka gi smetaat katolicite i pravoslavnite za idolopoklonici
mozi od razlichna vera ama vaka na primer:
muslimani shiiti so suniti ili so vahabi
]ili protestanti metodisti so baptisti
ili katolici so pravoslavni pa ke odat vo unijatska crkva
a evrei so muslimani, mnogu mnogu teshko
nekoj ke ubie nekogo
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 01:55
Originally posted by 551mb 551mb напиша:

sepak mislam za nisto na svetot ne se menuva vera i religija pa ne i za ljubov

se menuva
ama ne za ljubov kon zena
samo za ljubov kon bog se napushta tradicija, se menuva religija
onie koi tragaat po bog ja najduvaat i ljubovta, a posle za zena ne e teshko,
onie koi nemaat vera (ateisti) i koga ke gi ostavi zenata za nekoj drug, togash se najgolemi gubitnici koi postojat
onie koi imaat vera i bez zena imaat ljubov kon bog , a i bog gi saka niv
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
I R I Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I R I Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 12:16
Da i dvajcata sme religiozni..i se uste sme maladi da razmisluvame za menenje na vera,i slicno...i sekako znam deka vo idnina i so decata ke ima golemi problemi,kako da se vikaat,vo koj bog da veruvat i slicno ...i ne sum sigurna deka ke mozam da menam religija ili silicno..svesna sum deka moram da se pomiram so sudbinta kolku i da e tesko...sepak toa e...
p.s.. IQ... fala za sovetot..ke se obidam da najdam uteha vo dug..
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 12:25
Najcesto devojkite menjaat religija i zavsrshuvaat kako ebana stranska vo ovie vrski...
Oti nema musliman od ljubov da stani pravoslaven i da ja primeni religijata i tradicijata vo drzava vo koja toj veke odrastil?
Nema maz so ke me natera da si smenam vera , ne deka sum poozna ama sum krstena vo taa crkva i taa e za mene sveta.
Кон врв
SLABICKA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLABICKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 12:29
razlicna religija...............dali ljubovta poznava religii?
dali ljubovta poznava starosni granici?
ako odgovorot ne ovie dve prasanja e pozitiven togas ne se raboti za vistinska ljubov.
vo sprotivno ne gledam zosto ne bi postoel kompromis za da se nadminata verskite razliki................
predizvik
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:05
Originally posted by I R I I R I напиша:

Da i dvajcata sme religiozni..i se uste sme maladi da razmisluvame za menenje na vera,i slicno...i sekako znam deka vo idnina i so decata ke ima golemi problemi,kako da se vikaat,vo koj bog da veruvat i slicno ...i ne sum sigurna deka ke mozam da menam religija ili silicno..svesna sum deka moram da se pomiram so sudbinta kolku i da e tesko...sepak toa e...
p.s.. IQ... fala za sovetot..ke se obidam da najdam uteha vo dug..



najdi si drug, ama gledaj i da e blisku do tebe, ne na msn da se dopishuvate    se gleda deka si mlado, ke si najdesh i 10 ako sakash, eheeee cel zivot pred tebe, mazi kolku sakash ima, samo treba da odberesh i ne uteha da barash, ljubov ke barash e taka.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
I R I Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I R I Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 16:33
Da..kolku poveke mine vremeto,se poveke svakam deka....takva so takva vrska..ke nemam sreka...i ...so sila se teram da izlavam..i da se druzam..za da ne mislam ...na se so mi se slucilo i kolku mi bilo tesko...sobiram nekako sili da se izboram,za samata sebe..i sekako ...ke si najdam drug..sto ke bide blisku do mene....
samo se plasam...sega polse tolku losi iskustva sto sum imala...ne samo ova posednoto..vrska so drug ,od druga religija..tuku i prethodni..razocaruvanje..ne znam dali sega ke mozam da se opustm tolku ,za da mozam,pak da custvuvam iskereno nesto za nekoj....stvarno..custvuvam se iscrpeno mnogu ....a po priroda sum preosetliva i to toa preterano....i ne znam dali ke mozam nekogas pak da bidam so nekoj ....
p.s..IQ..go cenam tvoeto misenje..i mnogu mi znace da slusnam i drugi mislenja..mi dava sila i energija da prodolzam..ponatamu..GOLEM POZZZZ DO TEBEEEEE...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.