IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
Автор
Порака Обратен редослед
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 16:24
хах...
The joke's on their side...
Ни Исус ни Алах рекле да постојат религии и правила...
Туку само неколку идиоти кои погрешно ги толкувале зборовите...
Единствено конкретно нешо шо рекле обајцата е да знаеш кој си и ги сакаш луѓето...
Епа самите верници ја искривуваат сликата за љубов и живот која патроните на нивните религии ја цртале...не
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 15:00
Религија?
Абе ајде... Алах им кажал да не јадат свинско, а они тепат кога има пред нив свинско. Ако може тоа да се прави, зошто да не се одржи љубов меѓу муслиман и христијанин? Само утупување на мозок. Ако он веруе во Алах а ти во Исус дали тоа значи дека не треба да бидеш заедно со него/неа? Не би рекла. Тоа треба да биде настрана од врската.

Друга националност?
Е добро де, они ќе живеат еден со друг (ако стигнало до таму работата) и не би требало да дозволат родителите да се мешаат во нивна работа. Уствари, во многу случаеви, родителите се тие кои упрскуваат работа, па така и ова. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 14:53
Епа видиш, тоа што го кажа CST е реалност, што го прекрива филмот дека сите сме исти....

Не можиме бре да бидиме исти, туку само рамноправни...  не е нормално да биди така... Дај не ја форсирајте таа приказна ве моламсреќа

Јес да сме сите луѓе, ама тоа што сме воспитувани во различен дух не оддалечува едни од други и кога ќе се ставиме во заедница не можиме да се трпиме...

Треба да поминат уште едно 1000 000 години додека и муслиманите (знаете на кои мислам) не ги прифатат нашите норми и морални вредности и додека ние не навикнеме на нивните....трепкање



Изменето од volkswagen - 24.Мај.2010 во 14:54
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 13:54
Баталете религија луѓе...

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 09:42
ke vi kazam eden primer,,,,,tatkoto na devojkata albanec,majkata srbinka,devojkata vospitana so moderni sfakanja,majkata ja sovetuva; slusaj kerko,gledas kolku godini sme so tatko ti vo brak,na vremeto koga go zapoznav neznaev za kogo se mazam,go sakav i toa mi bese najvazno,koga me zema i me donese doma ,pocnav da custvuvam kolku sme bile razlicni iako se sakavme,oni so drugi svakanja,nesmeev da oblecam ova,nesmeev ona,koga se rodi brat ti go odnesoa vo gamija,a tolku sakav da go odnesam i jas vo crkava,,,,,,,,i koga ke go prasaa sto si po narornost neznaese ni on tocno sto e,,,koga on porasna se rodi i ti,,,,,,,,,brat ti ja smeni verata vo pravoslaven,tatko ti mu se zakani deka ke se otkaze od nego,kavgi,raspravii,,,,,,,koga ti porasna te sovetuvam,nikogas da ne se omazis za albanec,zatoa sto ti ne si vospitana da zivees po nivni pravila,nosis mini suknji,odis po kupaci,sakas razgoleni maici,,,,,,,,,i ti ne me poslusa ,si fati albanec decko,vrska super,se sakaat,odat po odmori,ona razgolena,doterana,sorcevi,se naj na nea,pari imaat,,,,,,se zemaaat,ana prodolzuva so nejziniot stil i op,eve gi roditelite na mazot,slusaj sine ona veke netreba taka da se oblaka,mnogu odi gola ,sramota e,ovoj ke ni se smee,onoj ova ke kaze,i tuka pocnuva mazot obleci se ,sramota ,gledas zborat,devojkava za inat po kupaci vo dvor im setase,no inatot ne pravi mnogu,raspravii i raspravii.
BRAKOT ZAVRSI SO RAZVOD I DVE PREKRASNI DECINJA STO NEZNAAT STO SE PO NARODNOST,,KOLKU VEKOVI I DA POMINAT MUSLIMANSTVOTO SEKOGAS KE OSTANE ISTO........ne sum za podelbi,imam i drugarki albanki no maz nikogas
Кон врв
Dani79 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dani79 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 10:42
Не сум била од едноставна причина што не сакам да ги комплицирам работите како што е љубовта кои треба да бидат убави а не напорни..Разликите порано или подоцна излегуваат на површина..А да менувам вера или пак да се менувам јас за некој да ме сака Бог да чува, ниту било ниту ќе биде..Ги прифаќам другите со сите маани и доблести, се прифаќам и себеси со сите маани и доблести, а истото го очекувам и од другите
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 07:52
да
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 23:48
јас мислам дека може да опстане таа врска..и крај
п.с ако не си бил/а ни во краткотрајна врска..мое мислење - не ни почнувај
Кон врв
Lost in Love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lost in Love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:33
хахаха.. да да.. Ама ја со човекот си играм повеќе време.. и испаѓа ко да го заебавам.. аа ја сакам да бидам со него.. ама незнам дали се прпуштам во врската или да прекинам да зборам со него(а во тој случај ќе ми биде многу тешко)
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:31
штом не сум , значи сум мислел со главата а не со она другото намигнување
Кон врв
Lost in Love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lost in Love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:29
сепак да го кажеш тоа е лесно.. но дај стави се во моја ситуацијаа..
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:26
штом е љубовта поважна , ич да не му е мислиш .........
Кон врв
Lost in Love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lost in Love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:25
сепак вера е во прашање.. но викаат дека љубовта нема граници ..
Кон врв
Lost in Love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lost in Love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:24
Па.. нешто ме спречува да бидам со него.. се си мислам дали ако сме во врска или нешто се деси дали ќе се чувствувам виновна..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.