IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
Автор
Порака Обратен редослед
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 17:20
lubovta ne znae granici bez razlika kakva lubove e dali od druga nacionalnos mene to ne mi smeta ili postari ili pomladi eve jas imam odeno so postaria od mene i poubo mi bese a drugarite mi veleja a otkacija postara e i tn. mene to ne mi smeta lubovta nema granici i lubovta stalno pobedva samo treba da si strpliv
mbm
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 15:56
Љубовта не знае за потекло, не знае за вера, не знае за старост.Во љубовта велат се е дозволено.Таа не прави поделби и разлики.

Но ние како личности доведуваме таа љубов да е дозволена или не.Значи имаме би рекла предрасуди кон ова или само мислење кои сме си го наметнале самите или некој друг.
Јас никогаш не ги делам луѓето на богати и сиуромашни, православни, католици или муслимани.

Но кога станува збор за една љубовна врска како да сум со поинаков став и мислење.Самата не би можела да се впуштам во врска со некој кој не и припаќа на мојата вера, со некој кој е помлад од мене или премногу постар.Се додека не затрепери срцето не можам ништо да кажам.Но сепак останувам на ова, затоа што разликите на овие врски по некоја година ќе почнат да се приметуваат и да бидат дел од едно недоразбирање.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 15:22

Дали ја оправдувате/подржувате љубовта помеѓу двајца (машко и женско) кои потекнуваат од различни Светови, или околината има став дека тие нетреба да бидат заедно!? Пр. може да се наведе љубовта помеѓу сиромав со богат, стар со млад, различни националности, различни религии и тн. Дали треба да се создадеме таква љубов, да се бориме за неа? дали би отфрлиле се за љубовта?

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.