IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Предвидување на карактерот на личноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предвидување на карактерот на личноста

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
cpv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cpv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Предвидување на карактерот на личноста
    Испратена: 11.Јуни.2013 во 15:16
Здраво на сите,

Јас сум студент по информатика. Моментално работам на мојата дипломска работа.
Темата е предвидување на карактерот на личноста базирано на нивниот фејсбук профил.

За да успеам да направам такво нешто, прво морам да соберам доволно податоци. Тоа некако одприлика оди вака:
1. За секој човек земам листа на лајкови од Фејсбук, број на пријатели и слично
2. Човекот одговара на анкета која го одредува неговиот тип на карактер (еден од 16 можни типови)
3. Потоа ќе изградам нешто што се вика модел што ќе го предвидува карактерот според листа на лајкови
4. Тој модел ќе го вградам во роботче кое со некој човек ќе се однесува различно во зависност од неговиот карактер

Доколку имате време и желба, ќе ве замолам да ми помогнете во собирање на податоци, со тоа што ќе ја одговорите анкетата на следниот линк:
http://personality.azurewebsites.net/

На крај анкетата ќе ви каже, кој е вашиот тип на карактер и ќе ви даде неколку линкови каде може да прочитате нешто повеќе.
     
Податоците кои се земаат од фејсбук, се земаат анонимно (не се памти ваше име, презиме и слично) и се строго за академски цели. До сега наидов на огромна поддршка на другите поголеми македонски форуми, се надевам дека ќе ме поддржите и вие.

Сите сугестии и забелешки се добредојдени :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.