IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
Биа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Биа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 22:58
Ако е опасна Касперски не ја отвара :D
Touch it Scroll it Close it Click it Cross it Crack it Switch Update it Lock it Fill it Call it Find it View it Code it Jam Unlock it Buy it Use it Break it Fix it. <Technologic>
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:59
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Вака, прво то не е LinkScanner туку то ти е Web Protection, пошто линк како линк неможи да биди скениран или да биди малициозен. А да знајш, касперски има таква опција :)


ако има тогаш СУПЕР

туку види  тука  или тука

така и на касперски е?

пример ако е чиста страната ќе биди со зелено а ако е опасна со црвено?
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:41
Вака, прво то не е LinkScanner туку то ти е Web Protection, пошто линк како линк неможи да биди скениран или да биди малициозен. А да знајш, касперски има таква опција :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 19:08
Originally posted by MozillaF MozillaF напиша:

Имам касперски антивирус и задоволна сум, еве чист ми е компјутерот до сега, секој вирус го детектира среќа


гледам многу го фалите касперски

и сакам да прашам

дали касперски има линк скенер (како шо има AVG Internet Security и McAfee Total Protection) збунетост


Кон врв
MozillaF Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MozillaF Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 15:02
Имам касперски антивирус и задоволна сум, еве чист ми е компјутерот до сега, секој вирус го детектира среќа
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 21:40
Bidejki na rabota kompjuterite ni se vrzani vo mreza a kolegata vo slobodno vreme odi na sumljivi stranici i cesto ni gi zarazuvase site kompjuteri morav da gi probam skoro site antivirusni programi i nemalo spas od nego no poslednive 3, 4 godini na site kompjuteri imam instalirano antivir i od togas sum raat a baska e besplaten.   
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 20:00
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by S.Kocev S.Kocev напиша:

Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Ги имам користено двата, авастот до душа уште го користам, али сепак касперски е подобар. Бидејќи сум напреден корисник на компјутер, и немам некој којзнај какви податоци за заштита, одбрав аваст. Прво бидејќи е бесплатен и второ оти е многу брз. Сепак имам инсталирано заедно со него Zone Alarm, и се е под контрола еве веќе 6-7 месеци. Сепак, доколку на некој корисник компјутерот му е само за интернет, не му е многу битна брзината на апликациите и работи со работи за којшто му треба заштита, би препорачал касперски, пошто е најнај.


Значи, правилниот избор за мене би бил Kaspersky!!
фала Зоки!! среќа 


само доколку е лиценциран


Нема проблем Kocev, енитајм.
@Iron Man: Немора да е лиценциран, постои Trial Reseter и го враќа во првобитна положба, ја ресетира трајал лиценцата, и повторно одбројва 30 дена. Законски и неказниво ;) :))))
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 19:54
Originally posted by S.Kocev S.Kocev напиша:

Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Ги имам користено двата, авастот до душа уште го користам, али сепак касперски е подобар. Бидејќи сум напреден корисник на компјутер, и немам некој којзнај какви податоци за заштита, одбрав аваст. Прво бидејќи е бесплатен и второ оти е многу брз. Сепак имам инсталирано заедно со него Zone Alarm, и се е под контрола еве веќе 6-7 месеци. Сепак, доколку на некој корисник компјутерот му е само за интернет, не му е многу битна брзината на апликациите и работи со работи за којшто му треба заштита, би препорачал касперски, пошто е најнај.


Значи, правилниот избор за мене би бил Kaspersky!!
фала Зоки!! среќа 


само доколку е лиценциран



Кон врв
S.Kocev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај S.Kocev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 19:45
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Ги имам користено двата, авастот до душа уште го користам, али сепак касперски е подобар. Бидејќи сум напреден корисник на компјутер, и немам некој којзнај какви податоци за заштита, одбрав аваст. Прво бидејќи е бесплатен и второ оти е многу брз. Сепак имам инсталирано заедно со него Zone Alarm, и се е под контрола еве веќе 6-7 месеци. Сепак, доколку на некој корисник компјутерот му е само за интернет, не му е многу битна брзината на апликациите и работи со работи за којшто му треба заштита, би препорачал касперски, пошто е најнај.


Значи, правилниот избор за мене би бил Kaspersky!!
фала Зоки!! среќа 
Kirk Hammett RULES!!!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 19:44
авеге интернет секјурити

голема%20насмевка
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 13:32
Ги имам користено двата, авастот до душа уште го користам, али сепак касперски е подобар. Бидејќи сум напреден корисник на компјутер, и немам некој којзнај какви податоци за заштита, одбрав аваст. Прво бидејќи е бесплатен и второ оти е многу брз. Сепак имам инсталирано заедно со него Zone Alarm, и се е под контрола еве веќе 6-7 месеци. Сепак, доколку на некој корисник компјутерот му е само за интернет, не му е многу битна брзината на апликациите и работи со работи за којшто му треба заштита, би препорачал касперски, пошто е најнај.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
S.Kocev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај S.Kocev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 13:18
Се двоумам помеѓу Kaspersky и Avast!
Ако може некој да ми помогне шо има искуство и со двата!?
фала..
Kirk Hammett RULES!!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2010 во 19:59
Originally posted by TheHacker TheHacker напиша:

Најдобар антивирус е Kaspersky.


Да не си го користел и Security Master AV ??
Јас користам моментално AVG 9.0.

Изменето од LiDivio - 08.Јули.2010 во 20:05
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2010 во 19:54
Norton na lap topot
NOD na 'fiksniot' ko sto go vikam
Symantec antivirus na rabota
 
Zasega si gi zavrsuvaat domasnite zadaci bez problem...да
 
 
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.