IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Прашање: Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
Одговор Гласови Статистика
4 [36,36%]
7 [63,64%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
    Испратена: 31.Март.2013 во 03:40
После катастрофалните резултати по СДСМ од локалниве избори (на страна од другите шест претходни)  сосем очекувано е да се постави прашањето дали на следниот партијски конгрес Бранко Црвенковски ќе биде сменет (или ќе си даде оставка) од неговата позиција ?

Еве, бидејќи јас ја поставувам анкетава, прв ќе го кажам моето мислење. Мислам дека шансите се оти Бранко, на овој или оној начин, ќе остане да седи на својата фотеља.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 08:19
Гласав со НЕ .

Според мене тешко во оваа ситуација ќе се најде некој доволно ’’луд ’’ за да ја вади партијата од тињата во која ја пикна Бранко .

На СДСМ му фали  млад лидер со харизма .Само таков може да собере целиот СДСМ-овски електорат и да поведе партијата кон светла иднина .
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 13:23
Originally posted by емил емил напиша:


На СДСМ му фали  млад лидер со харизма .Само таков може да собере целиот СДСМ-овски електорат и да поведе партијата кон светла иднина .

Пошто очигледно им недостасува баш таков лидер ...потребно е најпрво да му се заблагодарат на услугите од стариот и баеги шаш`рдисан-им лидер...трепкање
Па потоа ....и природно нели....ќе си се „отвори„ постапка за барање на нов ем и млад лидер на партијата...но никако од постоечкото „опкружување„ на сегашната врхушканека ти е срам
Инаку.... „ништо од бизнисот„ чинам дека ќе им се случи...голема насмевка
А можеби ...и на клоци ќе мораат да го исфрла(а)т постоечкиов...кој знае тука да каже како ќе бидне однапред...јака им душа...изненадување
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 15:18
...ja pa,...chinam,намигнување...epten mnogu  ke me zdoboli,

...ali  toj ke im ostane, ali  ke im zaminel!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 17:56
Мислам дека Бранко и врхушката околу него, заедно со најтврдите подржувачи, живеат со матрица од социјалистичкиот систем, кога постоеше само една партија во која членуваат само "најинтелигентните", "најпаметните", "најспособните", "најобразованите" и "најкултурните луѓе", па според тоа, како по некое непишано Божје правило, водењето на државата им припаѓаше само ним.

На таквата самобендисаност, ароганција и игнорантност кон реалноста на животот не може ништо разумно да се противстави затоа што соочувањето со илузијата на нивниот светоглед се граничи со тотална лична катастрофа. 

Од една страна ги жалам младите, способни и перспективни членови кои премногу вложија во љубвта со Бранко, па сега не можат така лесно да се разведат од него, но од друга страна тоа покажува дека или не биле доволно остроумни за да го прочитаат нивниот лидер или биле премногу амбициозни во својата егоистичност и сметале дека ризикот на крајот ќе им се исплати со некоја добро платена државна фотеља и некој иден профитабилен шверц со нафта.

Во секој случај, жално е за Македонија што ќе мора уште извесно време да се соочува со непотребни потресувања и тензии од изветените маратонци  кои го трчаат последниот круг и како хипнотизирани уште до недоглед го рецитираат слоганот "Многу сме јаки, многу сме јаки, многу сме јаки..."
Изменето од Messenger - 31.Март.2013 во 17:59
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2013 во 13:59
не знам kaj e branko. vtora, posle svetskiot potop, katastrofa ???? на телефон
upm ama stana dosadno bez nego
.
не знамИзменето од anakin - 04.Април.2013 во 14:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2013 во 14:13
sega se mislam , prasanjeto e dali kje bide smenet????
.
abe jas mislam deka vise nikoj nema da go vidi pri zdravi oci, a kamoli da go smenat
.
toj izgleda se samoraspustil na polnokj vo denot na obicnite lokalni izboriИзменето од anakin - 04.Април.2013 во 14:13
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2013 во 11:08
Нема никогаш да биде сменет ќе си остане за стално лидер на таа партија.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2013 во 00:03
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Мислам дека Бранко и врхушката околу него, заедно со најтврдите подржувачи, живеат со матрица од социјалистичкиот систем, кога постоеше само една партија во која членуваат само "најинтелигентните", "најпаметните", "најспособните", "најобразованите" и "најкултурните луѓе", па според тоа, како по некое непишано Божје правило, водењето на државата им припаѓаше само ним.

На таквата самобендисаност, ароганција и игнорантност кон реалноста на животот не може ништо разумно да се противстави затоа што соочувањето со илузијата на нивниот светоглед се граничи со тотална лична катастрофа. 
се сложувам донекаде со твето мислење
делон кој го подвлеков ми е спорен
колку партиски систем имаме во моментов во државава?

и едно подпрашање во контекст на твојата констатација-
како по некое непишано Божје правило, водењето на државата им припаѓаше само ним.
колку години ВМРО биле на власт од осамостојувањето?
колку години Груевски е на власт,и како премиер а и како министер?
собери,одземи па изброј ми
инаку да,се сложувам донекаде дека можеби е време Бранко да си оди,затоа што ме интересира кој ќе биде виновен потоа за се што ни се случува
и секако дека имаат квалитетен кадар(еве на локалните избори мене лично нивната понуда воопшто не ми ги задоволи критериумите)
само прашање е дали филмот со млади или памперас кадри кои ете ги има и премногу во ВМРО ќе донесе нешто позитивно


и за крај има нешто што ме мачи деновиве голема насмевка
зошто ВМРОвците на чело со премиерот упорно инсистираат Бранко да си оди и ја држат тезата дека тоа поприлично би ја зајакнало СДСМ?????
дали тоа значи дека сакаат СДСМ да дојди на власт?
логиката ми вели дека ова е против секоја логикаразмислување
освен...освен ако сите тие ВМРОвци не се од младотурците кои прелетале од СДСМ во ВМРО во потрага по повисоки интереси?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2013 во 13:10
 - ma bidete bez gajle !

...i da go snema branko voopshto,
...drpmne-ovcite za nego ke se fakjaat,...dok se zivi !

tie,ednostavno,..za k*r nemashe da gi biva ,смеење
...ako ne im beshe toj branko i,

...se chudam shto  ushte ne mu podignale i na nego nekoj glup spomenik,

..kako i za se i sekoj ...dosega!газење од смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 02:08
spomenici imame DOSTA...naprimer - spomenik na nikola karev
mozebi e glup spomenik za nas heroj . taka misli naprimer brza
.
no ako bi izgradile spomenik na branko, toa bi bilo prvpat vo nasata drzava
NE DA IZGRADAT GLUP SPOMENIK, NEGO DA IZGRADAT SPOMENIK ZA GLUP
.
TAKA DA brzo zapomni
SE GRADAT I GLUPI SPOMENICI NO NIKAKO SPOMENICI ZA GLUPIда


Изменето од anakin - 14.Април.2013 во 02:11
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 08:54
Не можам да ги разберам членовите на СДСМ...
упорно галамат дека членовите на ВМРО...
се заслепени во лојалноста кон Груевски...
а нели...
тие истото го прават во својата заслепеност...
кон Црвенковски...?збунетост

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2013 во 14:54
za niv nevazi
toa e ista vrska  kako vernicite so gospod
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2013 во 12:55
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Не можам да ги разберам членовите на СДСМ...
упорно галамат дека членовите на ВМРО...
се заслепени во лојалноста кон Груевски...
а нели...
тие истото го прават во својата заслепеност...
кон Црвенковски...?збунетост


Зашто имам чувство дека негде правиш лапсусзбунетост
Јас имам чувство дека Бранко е најподржан„да биде на власт„ од ВМРО и Сител. Јас дури вчера за прв пат разбрав дека тој ти бил во коалиција со ДУИ и ДПАизненадување

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.