IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Тревога!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тревога!!!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Тревога!!!
    Испратена: 30.Јануари.2013 во 08:54
Ви текнува едно време се одеше во војска.
Ќе го рипнам делот со банкетот оти само сцени ми
излегуваат немам јасно сеќавање
Е муабетов ми е ај да видиме што единица ќе се оформи тука...
Јас бев печен за во Сараево воена академија арно ама десила се десилица,
и си остана тоа само детски желби.
Е АРМ со ентузијазам да осетам војска му ја летнав во Извидници Илинден три месеци,а останатите шест СД
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 12:56
,,,,zhivotot na edno mashko ,,,mozhe slobodno da se podeli na tri dela,,,
 ,,,,momachki del,,,sosema soliden vo vremetraenje,,,
 ,,,eden mal del od godina dena ,,,i mene neshto taka matno,,,amaaa,,vojvodina ,,ubava,,,vojnichki denovi,,,,,,,,,,nezaboravni,,,kakvi i da bile ,,,postarive poeke pametime,,,/hm ,,,mamu li mu ,,,ubavi spomeni od taa vojvodina,,,црвенеење/
 ,,,i se ostanalo posle vojska,,,,
 
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2013 во 19:58
Primate zenska populacija vo vasite  edinici?црвенеење
Ako nisto drugo mozam medicinska pomos da pruzam.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2013 во 15:19
Кога е смотрата јас да се пријавам за во стационар
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2013 во 22:01
Воена Полиција генерација Април 1999.... 3+3 месеци пекол... 3 месеци обука, 3 месеци Косовска граница, гранични патроли и обезбедување на бегалци... 3 месеци обука 2 пати неделно ТРЕВОГААААААААААААААААА !!!!! Јануари 2000 дома, Март 2000 Прием во ЕСЗ Тигар.... и тако даље до пред 1 година..


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2022 во 16:02
Абе покријте се со се мене!
Уше ќе се фалиме тука...
Ако ни е!И ден денес да си страдаме,
кога не знаевме по два три часа на
училиште да седиме и за војска
неспособни да се направиме.не зборувам
Какви само времиња!рамнодушност
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.