IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Масони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Прашање: Што мислите за масоните?
Одговор Гласови Статистика
9 [10,84%]
43 [51,81%]
13 [15,66%]
11 [13,25%]
3 [3,61%]
4 [4,82%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2020 во 12:16


бреј се насадив да барам месонски агитпроп низ филмои, и ајде кога во прашање е пропаганда заради аклиматизација на масите та се јаде муабетот, налик ништо чудно секоја стандардизирана заедница некако си форсира идеали па дури и нации дичејќи се низ симболика и социјален инжињеринг преку филмои во кои неретко ќе сретне Чоек и образложување на нивни идеали ете агитпроповски, а колку повеќе тоа би го чинеле елити чиј идеал е во зародиш како нов светски поредок, нормално дека тоа ќе биде и повеќе од пропаганда за со лесно сите да си легнат подоцна на брашно! зар и хитлер своевремено не го правел тоа но низ историско-митолошки наратив!?
сепак не сум толку креативен за да речам дека и филмои ко антивирал се таква шема [1] а не пак wwZ [1][1] попрво уметничка експресија до каде може да забега некоја тема во дадени околности и како е логично во истите да се прилагоди главнио лик со сурвајвл архетип! НО еве има и покреативни од мене ликои на кои фотељата им крцка конспиративно-месонски и во однос оваа категорија сф-филмои, и посекако доколку гледате на постојните корона-филмои како индуцирани [3][3] донекаде и ќе се задумате дали и колку има логика во провирусен месонски агитпроп [4] чинам нема, но зошто некои елити да не си поиграат накнадно мајтап со сите, ако тоа им се може или ми треба, а пореално е дека може духоите навреме замешале прсти та пробале да ги предупредат сите неоконци ако не месони каде со тој памет ситнопаланечки, но crispr технологија па веројатно месоните си релативизирале стравоите за неконторлиран хаос виа пандемиски спинои, е ова би го сконтал како возможно, ете биле предупредени уметнички тоа упалило привремено, но дошол ден кога генетскиот инжињеринг им овозможува да спинуваат склет сценарија без страв дека истите може да го отераат цел свет инстант во аут, нели ним не им треба пепељар парексаланс туку ордо-аб-чао но како контролиран хаос кој би ги позиционирал за да си истераат двовековниот сон за нова-атлантида виа nwo, скоро воможно доколку контролираат се’ од процеси на земјата но и тогаш Кај Е Господ никој не е па пак им е бадијала теоријата на хаосот!

во костец вакви склет-думи некако чудно се надоврзува тоа аберот на франвисканецот дека чумата во европа средновековно ја пуштиле северњаците како би ги ресетирале инстант јужњаците [5] а што сега може да се гледа налик запад кон исток во однос корона-вирусот, доколку пак на тоа се дозакачат муабетите на ЏимРикардс [5] муабетов стануе пополека теорија на која сепак и фали докази дека вирусот е генетски модифициран а тоа велат некој лабос го потврдил во Индија [6][6][6] дали е така само ќе нагаѓаме, битно еве еден пост и за овој муабет некако во нишкава заврши, а тајм вил тел дали пандемијава е тригерот за нов светски рулет, хм хм чудни абери во однос пророштвото на Свети Малахиј посочено во минатиот пост од нишкава!Изменето од Zelenikovo - 14.Февруари.2020 во 12:18
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2020 во 17:53

има еден супер-спунт за горнава (комотно разберете ја како) лајв-параноја! само што според истиот тој спунт 12Monkey сценариото не им е во предвид на месоните како ултимејт хаос, туку може да станува збор само за инерција кон контролиран хаос како би ја активирале пополека инерцијата кон nwo, односно филмоттака нема логика да е месонски агитпроп!

а месонакта инерција за nwo почнува да тркала преку one'world'curency што не е нешто ново односно се загвора веќе 30 години [1] а при што ммф би требало да биде светска’централна’банка која ќе има свој дигитален SDR [2] а дека како инерција ја токмат за годинава има една чудна најава од Џим Рикардс од 2017-та година која ја пуштив во нишката за Финансиска Криза во сАд и еу, а еве ја и тука [3][3] а еве го цитирано последното видео од таму, за остнатите абери одeте на линкот од цитатот ...
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%E5%E2%F0%EE%E0%F2%EB%E0%ED%F1%EA%E8+%F1%EC%E5%F1%F2%E5%ED%E8&PID=3153444#3153444 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:Кон врв
Arhimed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arhimed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2022 во 11:53
SVETSKI KURTONI ZA EDNA UPOTREBA
Pomina postot se digna lostot !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.