IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Фобија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фобија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
Автор
Порака
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 04:08
i'll stick with the other themes...but tnx for the warning...never to go on THAT theme!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Toreador Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toreador Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 12:37
Најглупава фобија икад....ОГРОМЕН Страв од Chariots of Fire од вангелис и Take a chance on me од ABBA, исто на спотот Radio GAGA од Queen кога во метрополис имаше close up од цурата робот. Тоа порано кога бев мал сеа не  сеа со мерак ги слушам песните

Инаку, сега, имам мал страв кога се наоѓам во некој дооооооооолг ходник а нема никој, се си мислам дека некоја чудна ствар ќе скокне од другиот крај и ќе почне да ме брка
CUTENESS OVERLOAD OF DOOM!
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 14:56
a od liftovi??????
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Toreador Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toreador Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 15:26
Од лифтови не, одсекогаш ми бил ќејф да се возам у лифтови.  Сех у лифт, не остварен сон 
CUTENESS OVERLOAD OF DOOM!
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 15:27
Talk nerdy to me baby..........
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 15:47
Mene fobija mi se pajacite -koga ke vidam pajak vreskam
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 15:57
fobiite se seriozna rabota a so toa seriozna tema.Nemoznosta da se razmisluva realno vo tie momenti ja pravi poteska za lecenje,ima razlika pomegu straf i fobija.Koga imate fobicen napad tesko mozete da cuete bilo sto ili bilo kogo prebledeni ste prepoteni tahikardicni i nikoj ne moze da vi dokaze deka ne e nestoto strasno...a drugo e strav,site nie od nesto se plasime....
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 16:01
Aj da si mi ziv i zdrav duze!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Toreador Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Toreador Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 17:33
И чек, значи, гримчо ти кога ќе видиш пајак така се однесуваш?

/me contemplates...
CUTENESS OVERLOAD OF DOOM!
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 19:09
Pa dobro de.....bi se odnesuval taka ako vidam nekoe ogromno blizu do mene.....ja se onesvetsiv koga sestra mi mi frli gumen pajak na gradite...pa nema od vistinski...!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 19:11
ROTFLROTFLROTFLFOBIJA ?ROTFLROTFLROTFL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 19:46
E Neeee...!!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 19:48

Originally posted by beleg beleg напиша:

fobiite se seriozna rabota a so toa seriozna tema.Nemoznosta da se razmisluva realno vo tie momenti ja pravi poteska za lecenje,ima razlika pomegu straf i fobija.Koga imate fobicen napad tesko mozete da cuete bilo sto ili bilo kogo prebledeni ste prepoteni tahikardicni i nikoj ne moze da vi dokaze deka ne e nestoto strasno...a drugo e strav,site nie od nesto se plasime....

   bas taka!!!!!!

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 19:47

Jas imam fobija od visini i od sekakov vid na insekti

(od musicki do bubasvabista)

Ali ti ako mislis deka od nesto imas fobija, normalno deka ke e taka

Sve e gore, ebago.

Don't wory be happy :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.