IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - А што е со лезбејките?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

А што е со лезбејките?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 00:20

Originally posted by Nikola84 Nikola84 напиша:


Женските, а за жал и некои машки, викаат дека машко и машко било нездраво, а женско со женско било друго, какви шизофрени луѓе, какво шизофрено и нездраво општество. Од женските што ги знам 50% имале лезбејски гнасен однос, 40% ги возбудува и сакаат да пробаат, а 9%не ги осудуваат, а само 1%или помалце се скроз нормални. Ова се однесува на тие што јас ги знам. Само видите во реалното шоу тоа сум јас во сите циклуси колку лезбејчишта имаше а педери (0) дали некој ги санкционира, се виде дека не, ова шизофрено и лезбејско феминистичко општество педерите ги гледа како страшило а лезбејките како нормални.

Никола, пак ќе те прашам, кое одделение си? Или кое одделение имаш завршено? Оди прво научи ги термините „феминизам“, „шизофренија“ па после користи ги! Смешно и глупаво звучиш.

Само во едно се согласувам со те*е, и тоа не го сфаќаш како што треба. За држењето за рака. Само како што за луѓето е во ред женски да се држат за рака, треба да биде во ред и кога машки би се држеле за рака.

Дали некој однос е гнасен, тоа си е твое лично мислење! Дај ми доказ од научници кои врз основа на факти заклучиле дека однос помеѓу лица од исти пол е гнасно!

-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 00:38
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Како што кажав жените многу сакаат да им удоволуваат на мажите посебно во сексуалните игрички а машките нон стоп нешто измислуваат

девојките повеќе сакаат да експериментираат за разлика од мажите и затоа се впуштаат во пустоловини,ама ако биле со девојка тоа не ги прави одма лезбејки,ваљда за да бидеш тоа треба да си комплетно наклонета кон женскиот пол и мажите воопшто да не те возбудуваат!
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 08:54
На еден документарец еднаш глеав дека не постојат БИСЕКСУАЛЦИ, дека тоа се лица кои се латентни бидејќи сеуште не можат да си признаат на се*е за определбата, илинемање сила за спротивставување со општеството.
Биле тие геј во машка или шенска конотација....тоа ти е
Motivation is game in my hands
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 11:02
Една работа не ми е јасна.
Се згрозуваме од лезбејки се згрозувате од хомосексуалци кои се сите луге пред се*е секој со својата наклонетост и ги нарекувате ненормални болни вакви такви..Па нели на сите теми се изјаснувате дека тоа е се живот во кој ништо не треба да не изненади никад не реци никад и така натаму. Никој не се згрози од сексуални насилства од прељуби каде што души болат од невозвратени љубови од политики од беспарици од се...
Мислам ако сме ок либерте дај да бидеме до крај. Јас немам воопшто против кој на кој пол е наклонет нити ќе барам филозофија во нивните глави како и зашпто тоа така било не било нормално..Многу работи не се нормални во овој живот..Само едно знам живеј и пушти да живеат...
Јас би ради и со двете страни да разговарам како и што ја доживуваат љубовта. Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 11:07

Originally posted by natalija natalija напиша:

Една работа не ми е јасна.
Се згрозуваме од лезбејки се згрозувате од хомосексуалци кои се сите луге пред се*е секој со својата наклонетост и ги нарекувате ненормални болни вакви такви..Па нели на сите теми се изјаснувате дека тоа е се живот во кој ништо не треба да не изненади никад не реци никад и така натаму. Никој не се згрози од сексуални насилства од прељуби каде што души болат од невозвратени љубови од политики од беспарици од се...
Мислам ако сме ок либерте дај да бидеме до крај. Јас немам воопшто против кој на кој пол е наклонет нити ќе барам филозофија во нивните глави како и зашпто тоа така било не било нормално..Многу работи не се нормални во овој живот..Само едно знам живеј и пушти да живеат...
Јас би ради и со двете страни да разговарам како и што ја доживуваат љубовта. Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..

Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 11:47

за лезбејките да, а за педерите не, лезбејките ги признавам



Изменето од RebeL
mbm
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 11:55
Originally posted by mende mende напиша:

за лезбејките да, а за педерите не, лезбејките ги признавам


Зашто само лезбејките ги признаваш ??
Поради причината која уживаш да ги гледаш или??


Изменето од RebeL
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 14:42

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки



Изменето од RebeL
mbm
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 14:47
Originally posted by mende mende напиша:

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки


Ти благодарам на искрениот одговор го почитувам тоа

Изменето од RebeL
Кон врв
Goran_ve Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran_ve Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 16:38

кој е со госпот со е чесен, а ти, мислам на engie, ако си со ѓаволот и ги подржуваш, твој проблем



Изменето од RebeL
Apsolutna pravda
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 11:34

Originally posted by mende mende напиша:

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки



Секс со лезбејки само не филм може да имаш они се уствари Хомосексуалци и мене ми е тоа убава замисла ама нема
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 13:40
eden den mozi ke gi ima koj znaj daj boze da gi ima sekoj si ima zelba za nova godina
mbm
Кон врв
misshugo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misshugo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 16:16
Originally posted by Goran_ve Goran_ve напиша:

кој е со госпот со е чесен, а ти, мислам на engie, ако си со ѓаволот и ги подржуваш, твој проблем

имало секакви на овој свет... јас мислев само на западот, ама и Македонијава имало луѓе со заостанати сфаќања...



Изменето од RebeL
Hugo
Кон врв
misshugo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misshugo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 16:20

normalno deka se e mozno i ako vi e toa zelba mozebi i nekoj den ke imate moznost da vi se ostvari.

jas gi podrzuvam i pederite i lezbejkite bas poradi toa sto znam deka se normalni luge kako i site drugi (heterosekualci) i zasto i megu niv postojat cuvstva. ne se kako zivotni kako sto nekoi imaat takva pretstava za niv.

natalija, i od mene imas edno golemo BRAVO i celosna podrska!

Hugo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.