IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Facebook!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Facebook!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2020 во 14:01

фазла е што рептило има и раце и нозе, а и опашка која швркет!

Originally posted by Орка Орка напиша:

Ко дете дедо ми нонстоп ме носеше низ Бит Пазар.
И стално во оној пролазот,што е чинам во линија со надвожњакот
викаше некој со цел глас"Пазете на лопови,внимавајте на ташните".
-Дедо зошто вика овој чичко,стварно некој краде.
-Не некој,него баш он.Знаеше дедо ми да каже...
Па така и овие,не од било кого него дури и од државата профилот ќе го заштитувале.

а шчо ако крадецо има и пајташи па ти украле и телефоно!?

https://muhammadbabu.com/view/118

Вистина не само што на туѓо си, точно f2a е супер осигурување, но туѓо си е туѓо ем никого не можеш да тужиш ако ти го праел некој фората! бидејќи вака потешко ќе убедиш Кадија дури и тебе ако те тужат дека си постирал некаде нешто склет а всушност Ти Не Си Бил Ти т.е. Тој што тоа го постирал виа твојот фб-профил, арно ама кој да ти верува!?

друг битен момент со f2s е што на безбедносните служби, во случајов логично CIA, им скратуеш работа од мал милион причини, како губење време по чешлање лажни профили, илити осигурување дека Ти Си Ти, или пак реосигурување дека евентуално ако глумиш подолго или пофокусирано анти-незнам-како загарантирана им е шемата Ти Си Ти Секогаш бар онака за полесно експертски да врват судските вештачења! Недостасует уште локално да неможеш да земеш Припејд број без лична карта и отисок, за сега само првата опција е во оптек по продажни салони, но сигурно и втората набрзо ќе ја активираат, иако со новата faception опција и баш нема потреба од неа, нели за сега сето тоа на доброволна основа, но нека ја впрегнат и официјално Либра а преку неа вие сакате нормално во општество да функционирате и оп сте станале трајни гости на фб-паноптикум-от, а пан(глобал)кумот не простуе сиромаштија во умот, та утре ја дофатат ли AIкарамба ботовите сигурно ќе ви помогнат околу сподобување виа дирек-лоботомирање, кој колку што си заслужил како Светски еГраѓанин ... ВНИМАНИЕ!!! која е најголемата заебанција која фејбук успеал да ја направи, да ве убеди дека CIA не стои зад него, ниту ко DARPA што не стои зад интернет-от, дали тие ги злоупотребуваат свои технолооооооооооооооооооооооооооогии, незнам, но во едно сум сигурен, откако пак се отштопав деноиве од фејкбуко, не чекав долго недела дена по реактивирањето на сметката, и ммм, веднага мозок полесен, а нормал си имам и спунт амортизер преку форумиве, но знаејќи дека многу шеќер не е на арно па убо и од тука да си се приберам, иако туку ама баш никогаш не би можел да доживеам таков овердоуз ко што тоа знае да е инстант на фејкбук, тука 10 години мрморење ко таму 1 година лајкање, з’ш лајкохолизам сред егоизам праи инвалид од емпатија во Душа, сетне оди нека те слуша ... додек тука само од ФатимеПазачок треба да се пазиш да не ти влета у макази додека те читаат бивши идни сегашни, бар да е пазачката ут македонскиЕнтерпрајZ од пазачи, бар знаеш дека нема да завршиш Гванташки! иако ако у смена била некоја жедна КамилаОтМексико алкаТрас е риопенед!

Изменето од Zelenikovo - 05.Април.2020 во 07:36
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2020 во 15:33

интересна забелешка во однос f2a логирање виа смс на фејкбук, е што преку фидот ако случајно по грешка во групата или пријателите на кои сте се претпратиле протече фекалбук по вијуги од спунт вие ќе си го искркате, што е резултат на регулаторното безредие на фејкбукот, мислам кој сака (слободна волја) нека му биде, но децата да ги фрлите во таков бунар тоа е умноболно од нас како општество, а што сметам мора и генерално и засебно да се регулира сред е-општествово!

во спротивно не се чудете што се повеќе и повеќе ќе се појавуваат измалтретирани и самопотепани млади и возрасни натака! можеби не за долго, но токму корона-карантинов упатува дека сето ова може турбо да го избуста ваквиот моментум! убо изгледајте си го спунт аберов од СемВ ...
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7391&PID=3152244#3152244 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2021 во 20:50
,,,fejzbukot padna ama go opraija,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2022 во 20:06
Опасен ова фејсбуков.рамнодушност
Секако последниве година-две фејсбуков у досада додека нешто
чекам го чепкам или порака ако стигне.После сите блокади што ги правеа
со Трамп,короната и сега воената пропаганда
поише ми личи на перална за мозок и извор на омраза отколку на
друштвена мрежа.
Два дена како сум на ВК,пријатели немам и не планирам да додавам
ми е интересен за читкање.И потаму что ја поњел и по руски,будет всјо нормаљна.плазење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2022 во 20:50
Ја мислам ние и фејсбукот ќе го рикнеме на глобално ниво!газење од смеење
Некоја политика ми е од таму 2007 или 08 беше кога прв пат се 
логирав,македонски страници,јавни личности да не лајкуем.
Може да ѕирнам,али никако следење и лајковање,сачувај
боже коментирање.
На една рака може да се изборајт неколку од пријатели.
И еве денес ја читам Јоци...Шо би рекле турците вај,вај вааај,
или уј,уј,уј украинците,пуно фино се тоа на куп таму.
ОНлајн алапача чаршија.плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.