IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали долгите врски успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали долгите врски успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 35>
Автор
Порака
stalker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stalker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 19:07
Јас имам долга врска (2.5 год). Мене не ми е досадно воопшто. Во мојата долга врска проблемите се во нерешени проблеми од старт. Уште на старт имавме проблем со недоверба и цело време се провлекува на некаков начин. Сега е дојдена работата до таму да цело време се размислувам дали да ја прекинам врската зашто ми е смачено од исти глупости. Сега и да ја прашам дали ме лажела, џабе. Што и да ми каже, тешко дека ќе и верувам. Јас мислам дека ако некоја врска потрае повеќе од 4-5 месеци не смее нешто да остане неразрешено или матно. Кад-тад ќе ве удри по глава и од долгата врска ќе ви остане само модрица.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 21:24
Originally posted by stalker stalker напиша:

Јас имам долга врска (2.5 год). Мене не ми е досадно воопшто. Во мојата долга врска проблемите се во нерешени проблеми од старт. Уште на старт имавме проблем со недоверба и цело време се провлекува на некаков начин. Сега е дојдена работата до таму да цело време се размислувам дали да ја прекинам врската зашто ми е смачено од исти глупости. Сега и да ја прашам дали ме лажела, џабе. Што и да ми каже, тешко дека ќе и верувам. Јас мислам дека ако некоја врска потрае повеќе од 4-5 месеци не смее нешто да остане неразрешено или матно. Кад-тад ќе ве удри по глава и од долгата врска ќе ви остане само модрица.


Твој си е проблемот!!! Незнам зошто во почетокот во корен не си го прекинал тој проблем!!!! Сеа е веќе касно!!! Е сеа колку што те разбрав викаш дека не ти е досадно, бидејќи секојдневно си имаш по некое карање (читај кавга) не мислев на српското карање?!?!!?!?


Изменето од NRGMKD
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
dean Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2006
Локација: Antigua And Barbuda
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 22:21
nemanikkakva replika
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 07:41
ako e predolga znaci nesto nee kako sto treba
taka da izgleda nema da uspee vo povekjeto slucaevi
abe nema trte mrte ili ste za zaedno ili ne
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 16:48
Е сеа па и ти микус ама си!!! Мора малце и да потрае!!! Па и не е баш ај сеа идеме 2-3 месеци, се сакаме и да се земеме!!! Арно ама уште доволно не се познаваме!!! И кога ќе излезат разликите, ај пу-пу неважи!!!! Не би рекол дека треба да се брза!!! Сепак треба да се има некој одреден период на добро запознавање, и да се согледаат разликите, и дали тие можат да бидат пречка за понатамошно функционирање на таа врска!!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
vinozito Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vinozito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 03:22


Абе во денешно време сведоци сме на тоа дека и на 17/18 години се склопуваат бракови!!! Јас ја опфатив старосната граница меѓу 25-30 години!!! Тогаш е најбитна сериозната врска!!! Тие се најкритичните години!!! Со тие врски ние си ги поставуваме темелите за нашите бракови!!! А на 18/19 или 20/21 тогаш почнуваме малку од малку да размислуваме сериозно, само што сме прогледале, и сме почнале да ги учиме добрите и лошите страни на животот!!! Што знаеме за брак на 20/22, 23 години?!?!?!? Ништо!!!
[/QUOTE]
 Во право си ! Се уште сме незрели за да се соочиме со вистинскиот живот, ама скоро сите парови кои што ги познавам кои стапија во брак во тек на факс или веднаш после дипломирање се распаднаа. Други интереси, други претстави за животот и се разбира гледање на партнерот во розово светко. И еден ден после деценија и повеќе долг брак се се распадне како кула од карти.
Vinozito
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 18:18

Ако не успеваат долгите тогаш кои?

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
vinozito Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vinozito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2006 во 18:05
И јас сакам да ја имам таа формула и многумина други, ама ја нема.Она што е успешно за некој пар не е за друг и обратно. Ако некој знае успешна формула тогаш кажувајте не ја чувајте за се*е. 
Vinozito
Кон врв
elencekiss4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elencekiss4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 01:46

SE ZAVISI OD SUDBINATA NIKOGAS NEMOZEME DA KAZEME DEKA USPEVAAT I NIKOGAS NEMOZEME DA KAZEME DEKA NE USPEVAAT TOA E ENIGMA I TOA E TAKA I NEMOZEME DA ODGOVORIME KONKRETNO I TOCNO NA OVA....

Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 18:37
AKO  DVAJCA  DOLGO  VREME SE  VO  VRSKA  TOA  ZNACI  DEKA  NEMAAT  DOVOLNO  DOVERBA  POMEJDZU  SEBE ZA  DA  VLEZAT  VO  SLEDNIOT  STADIUM  STO  ZNACI  KOGA  PROCESOT  NA  GRADEJNE  NA  DOVERBA  E  MNOGU  BAVEN  TOA   VO  NEKOJA  SITUACIJA  MOZE  DA  ZNACI  I  OPASNOST  ZA  VRSKATA   ............................
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 18:41
moze da uspeat duri i do brakl!! Ama najloso e koga ke se raskinat pa poslee dur da prezali,dur da najdes drug/a.....Cry
Кон врв
marija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 00:07
retkise tie sto uspevat Tongue
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:08
Originally posted by sanja 22 sanja 22 напиша:

Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Drugar mi imase 10-godisna vrska polna so usponi i padovi. Na kraj me povika da mu bidam kum i sega imaat devojce 1.5 godini. Ne mora sekojpat da znaci deka dolgata vrska ne uspeva, se e do karakterot na licnostite


Te poddrzuvam, megutoa drugar ti mora da imal cvrsta ljubov stom uspeal da ja zadrzi vrskata pokraj tolku usponi i padovi kako sto kazuvas, obicno vo dolgite vrski eden den ti puka film i ne sakas veke da go vidis partnerot. Barem jas taka mislam.




Zosto bi puknal filmot vo dolga vrska ako se e vo red? Imam prijatelka koja isto imase dolga vrska , 7-8 godini i sosema normalno e deka vo tolku dolg period doagja i do padovi, no se se nadminuva zaednicki i so ljubov. Ovaa prolet se vencaa...
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:13
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by sanja 22 sanja 22 напиша:

Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Drugar mi imase 10-godisna vrska polna so usponi i padovi. Na kraj me povika da mu bidam kum i sega imaat devojce 1.5 godini. Ne mora sekojpat da znaci deka dolgata vrska ne uspeva, se e do karakterot na licnostite


Te poddrzuvam, megutoa drugar ti mora da imal cvrsta ljubov stom uspeal da ja zadrzi vrskata pokraj tolku usponi i padovi kako sto kazuvas, obicno vo dolgite vrski eden den ti puka film i ne sakas veke da go vidis partnerot. Barem jas taka mislam.




Zosto bi puknal filmot vo dolga vrska ako se e vo red? Imam prijatelka koja isto imase dolga vrska , 7-8 godini i sosema normalno e deka vo tolku dolg period doagja i do padovi, no se se nadminuva zaednicki i so ljubov. Ovaa prolet se vencaa...


------------------------------------------------------------------------------

Nemale drug izbor garant Wink







OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.