IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали долгите врски успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали долгите врски успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 35>
Автор
Порака
sanja 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали долгите врски успеваат?
    Испратена: 02.Јануари.2006 во 21:19
Jas mislam deka mnoooogu retko. Jas imam drugarki koi imaa dolgi vrski od 5-6 godini, raskinaa i se omazija za kratok period. Zosto e toa taka, sto se slucuva posle tolku vreme, dali e monotonijata ili strav od nesto? 
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2006 во 23:22
pojma neam......nemam vrska vo moment....ni dolga ni kratka....
Кон врв
sanja 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 14:51
Lou Weed, ne si imal do sega dolga vrska?
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 15:24
Drugar mi imase 10-godisna vrska polna so usponi i padovi. Na kraj me povika da mu bidam kum i sega imaat devojce 1.5 godini.
Ne mora sekojpat da znaci deka dolgata vrska ne uspeva, se e do karakterot na licnostite
Кон врв
sanja 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 15:30

Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Drugar mi imase 10-godisna vrska polna so usponi i padovi. Na kraj me povika da mu bidam kum i sega imaat devojce 1.5 godini.
Ne mora sekojpat da znaci deka dolgata vrska ne uspeva, se e do karakterot na licnostite

Te poddrzuvam, megutoa drugar ti mora da imal cvrsta ljubov stom uspeal da ja zadrzi vrskata pokraj tolku usponi i padovi kako sto kazuvas, obicno vo dolgite vrski eden den ti puka film i ne sakas veke da go vidis partnerot. Barem jas taka mislam.

Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 13:33

Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Drugar mi imase 10-godisna vrska polna so usponi i padovi. Na kraj me povika da mu bidam kum i sega imaat devojce 1.5 godini.
Ne mora sekojpat da znaci deka dolgata vrska ne uspeva, se e do karakterot na licnostite

Bas se slozuvam so toa sto go kaza " SE E DO KARAKTEROT NA LICNOSTITE"

 

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 15:53

zavisi, nema definicija za dolgite vrski....a toa deka se javuva monotonija....se javuva vo sekoja vrska sto trae podolgo

ama nekoi ne mozat edni bez drugi pa tie vrski zavrsuvaat so brak....

itn....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
SLIP Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 15:57

ДОЛГИ ВРСКИ СЕ ЕДНАКВИ НА ИЗГУБЕНО ВРЕМЕ,,,,

УЖИВАЈТЕ КОГА НЕМАТЕ ОБВРСКИ СПРЕМА НИКОГО..,,,

НЕ СИ СТАВАЈТЕ САМИТЕ ОКОЛУ Се*е ПРЕДВРЕМЕНИ БОДЛИКАВИ ЅИДОВИ...

Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2006 во 04:41
џсшо бре да не успеваат???????? има врски што не успеваат, но факт е дека ауууууууууууу и тоа како многу многу поише врски успеваат...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2006 во 09:01

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

џсшо бре да не успеваат???????? има врски што не успеваат, но факт е дека ауууууууууууу и тоа како многу многу поише врски успеваат...

tocno takaClapClap

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 18:25
Мислењата се поделени!!! Некои успеваат, некои не!!! За тие што не успеваат, највеќе е виновна монотонијата, и тоа што веќе нема веќе ништо интересно во таа врска, наједноствно партнерот станува досаден, а во некои случаеви и во одвратен!!!! Јас сепак не сум за тие маратонски врски!!! 1-2 годишна врска е најдобро нешто, зашто тоа е сепак доволен период за да видиш со кого ќе си имаш работа во брак!!!! Сеа да не испадне дека мене ми треба долг период да го анализирам партнерот, туку наједноставно, да го разгледам до детал неговото однесување, и неговите карактериситки, како позитивни така и негативни!!!! Да не се претерува со маратонски врски!!! Колку пократко толку послатко!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 18:33
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мислењата се поделени!!! Некои успеваат, некои не!!! За тие што не успеваат, највеќе е виновна монотонијата, и тоа што веќе нема веќе ништо интересно во таа врска, наједноствно партнерот станува досаден, а во некои случаеви и во одвратен!!!! Јас сепак не сум за тие маратонски врски!!! 1-2 годишна врска е најдобро нешто, зашто тоа е сепак доволен период за да видиш со кого ќе си имаш работа во брак!!!! Сеа да не испадне дека мене ми треба долг период да го анализирам партнерот, туку наједноставно, да го разгледам до детал неговото однесување, и неговите карактериситки, како позитивни така и негативни!!!! Да не се претерува со маратонски врски!!! Колку пократко толку послатко!!!

abe ti seto toa ubavo si go napisal i si kazal i seto toa e o.k.ama toa u praksa ne ide taka!i so ako go sakas nekogo?spored tvojata teorija ili raskini ili brak!a ako se 20/ 21 god. togas malku se spremni za brak i so togas?
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 18:41
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мислењата се поделени!!! Некои успеваат, некои не!!! За тие што не успеваат, највеќе е виновна монотонијата, и тоа што веќе нема веќе ништо интересно во таа врска, наједноствно партнерот станува досаден, а во некои случаеви и во одвратен!!!! Јас сепак не сум за тие маратонски врски!!! 1-2 годишна врска е најдобро нешто, зашто тоа е сепак доволен период за да видиш со кого ќе си имаш работа во брак!!!! Сеа да не испадне дека мене ми треба долг период да го анализирам партнерот, туку наједноставно, да го разгледам до детал неговото однесување, и неговите карактериситки, како позитивни така и негативни!!!! Да не се претерува со маратонски врски!!! Колку пократко толку послатко!!!

abe ti seto toa ubavo si go napisal i si kazal i seto toa e o.k.ama toa u praksa ne ide taka!i so ako go sakas nekogo?spored tvojata teorija ili raskini ili brak!a ako se 20/ 21 god. togas malku se spremni za brak i so togas?


Абе во денешно време сведоци сме на тоа дека и на 17/18 години се склопуваат бракови!!! Јас ја опфатив старосната граница меѓу 25-30 години!!! Тогаш е најбитна сериозната врска!!! Тие се најкритичните години!!! Со тие врски ние си ги поставуваме темелите за нашите бракови!!! А на 18/19 или 20/21 тогаш почнуваме малку од малку да размислуваме сериозно, само што сме прогледале, и сме почнале да ги учиме добрите и лошите страни на животот!!! Што знаеме за брак на 20/22, 23 години?!?!?!? Ништо!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
soldier Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soldier Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 18:46
ljubovta ne znae za godini
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.