IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Европско првенство во ракомет Србија 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Европско првенство во ракомет Србија 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2012 во 22:54
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 10:09

Кога од четири натпревари три со победа на послужавник одат во бестрага...

Тоа ми нема врска со среќата.Всушност знаејќи го реномето на репрезентациите со кои игравме,

имавме и премногу среќа да тие играат со многу помала форма од капацитетот кој го имаат.

И иритира непрофесонализамот за превземање на одговорност,но фолирање поготово со ваква публика.

http://www.time.mk/read/NONE/398582b9a8/index.html

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 14:24
 

Трагедија. Ова е зборот кој ги обединува поголемиот број балкански медиуми известувајќи за натпреварот меѓу Македонија и Данска, кој заврши со пораз за македонските ракометари од 33:32.

stoilov.jpg-500

За српскиот Спорт, поразот е македонска трагедија.

-Во веќе запишаниот крај на натпреварот, Данците имаа повеќе среќа и концентрација, се вратија од „мртвите“, пишува Спорт.

-Храбрите Македонци изгубија во последна секунда – пишува хрватскиот Дневник.

Српскиот коментатор во белградската Арена победата на Данска ја нарече катастрофа.

-Леле, каква катастрофа, контра напад и гол. Ете, тоа се Данците. Каква трагедија за Македонците, истакна коментаторот на РТС.

Дека Македонија изгуби, како на свој терен, пишува и српскиот Блиц, истакнувајќи дека натпреварот Македонија-Данска се играл во македонска арена.

-Трилер на Данска во македонската Арена, пишува Блиц.

И читателите кои ги оставаат своите коментари неможат да поверуваат дека Македонија го загуби натпреварот, велејќи дека репрезентацијата заслужи победа.

-Честитки за пожртвуваната игра заслужија сите македонски репрезентативци, како и 10.000 публика која направи извонредна атмосфера.

-Ова не беше натпревар за луѓе со слабо срце. Секоја чест на Македонците за борбеноста. Не заслужија да изгубат, се само дел од коментарите на читателите.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 14:29

Поштено не` зафркнаа... воздивнувањеЧиста среќа за Данците. Требаше да биде нерешено најреално. тага

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 14:34
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 16:38
Jas pak kje si kazam...

Treba da se angaziraat i psihijatri vo reprezentaciive nasi, ne samo treneri i selektori...


... za olimpijadata u London...
Incredible Blue
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 20:37
Мкд и Denmark...bulls and chickens

http://teamhandballnews.com/wp-content/uploads/2011/11/HandballTalk.png      http://www.b92.net/news/pics/2010/04/19587889424bc2ff2538a29917511577_200x197.jpg        http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/Mikkel_Hansen_01.jpg/220px-Mikkel_Hansen_01.jpg        http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Kiril_Lazarov_at_US_Embassy_in_Skopje.jpg

Не сакав да гледам ,за да не се нервирам ,во смисол дека од почеток нашите ќе бидат слаби (заморни од предходните случувања) , ама добриот почеток ми ветуваше добар натпревар… двајцата промотори на различни екипи кои си ги мереа силите вечерва Mikkel Hansen( 24) Данска и Kiril Lazarov(28) Македонија кој од двајцата ќе го освои теренот неговата екипа ќе слави победа…  мој прв дојам на терен конкретно кон данецот и неговата позадина од соиграчи ми изгледаја многу анемчино , буквално каков беше  Mikkel Hansen ситен ,слабичок и  блед  такви му беа богами сите соиграчи прав калап  , искрено ми изгледаја како кокошки кои растрчани натаму наваму се тепаат за зрно , додека македонецот ми изгледаше многу јак , развиен , висок и богами сите соиграчи позади него си беа такви развиотки , прави спортски тела , сега да споредам , дека ми личеа на прави бикови кои фрчејќи кон црвените дански дресови одвај чекаја да ги парчосат…

http://www.backstage.com.mk/data/images/repository/large/2012/01/makedonija-rakomet--2.jpg          http://telma.com.mk/images/rakomet-reprezentacija-grupa1.JPG

е сега си реков , не можно толку лесно да ги ,,јадеме,, со почетокот од 4 голови разлика и брза игра , данците баш као кокошки растрчани низ теренот  како да се на школски час по ракомет па буквално идеа со додавањето на 9 метра , додека нашите како фурии со само две додавања од нивниот гол кон противникот …и силен удар ! гоооол …ја потресуваја мрежата… така беше првиот дел, тактика на добра одбрана и брзи контри и напади со не многу додавања донесе резултат што не ми се веруваше …Mikkel Hansen се разрига од кокошка стана петел кој кикирикајќи  со својата свита кокошки успеа да направи пресврт , тука веќе при крај на првото полувреме се смени тактиката Kiril Lazarov со тажна насмевка си ја криеше својата уморност и изгубена кондиција , а позади него сите наши ракометари веќе не беа толку брзи и преминаја на играње со многу додавања на 9 метри со многу размислување кој ќе биде егзкуторот на крајниот шут шо велам јас од фуриозни бикови станаја млитави волови…

http://www.vip.mk/wsi.php/5846/reprezentacija-web.jpg           http://www.macedoniahandball.com/upload/Images/Reprezentacija/IMG_7060.jpg           http://www.fakulteti.mk/Images/News/2012/01/vlada/20121201-rakomet.jpg

додека данците си ја покажаја добрата кондиција со брзи контри и  без размислување удари кој голот направија пресврт и ја зедоја ситуацијата во свои раце , за да на крај и покрај дадена шанса да нешто сториме , ако не победа барем нерешен резултат ја утнеме поради стравот кој ќе биде кривецот за постигнат или не постигнат гол, таков оптовар на нашите ракометари ги доведоа до долготрајно додавање и млитаво шутирање кон голот со што беа казнети со брза контра од данците , гол и пораз ! го освои теренот Mikkel Hansen…а со тоа и победата беше негова !…. Kiril Lazarov?се уплаши ли да бидеш најдобар на теренот ? за кординаторите на овие играчи нема да коментирам ,оти мислам дека и двајцата беа добри …

http://28.media.tumblr.com/tumblr_lxpgh5e8q71ql6zyzo1_500.jpg                http://www.dnevnik.com.mk/WBStorage/Articles/C9E84897771C174E82024BC605DFE97A.jpg       http://www.macgambling.com/uploadedImages/livestreamingsport/NewsImages/300014_EHF-Kiril-Lazarov.jpg

како еден од најважните играчи …ПУБЛИКАТА…публиката некако ме разочара …зашто? па не е само важно да се навива на постигнат гол од наша страна , туку треба да се бодрат момците и кога ја губат топката и промашуваат гол , а за жал тогаш публиката само едногласно ќе офне и демек сите се фаќаја за глава , аман бе ! а бе тогаш треба да се урла кога се губи , тогаш треба публиката да навива и да биде резервниот играч на теренот , како и да е нашите момци подобро изгледаја на терен од анемичните данци и покрај поразот тоа е едно искуство повеќе , верувам дека ќе се средат и дека ќе се докажат дека имаат право големо спортско срце…



Изменето од bijonse1 - 22.Јануари.2012 во 20:47
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 22:12
Може некој да каже колку репрезентации од ЕП ќе се борат за ОИ во Лондон? збунетост
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 18:01
забава

аплауз
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 18:42
се лутев малку во второ полувреме, се изгубија троа...
ама на крај

една утакмица мирно да изгледав
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 19:06

Sepak na krajot pobedivmeаплауззабаваiako rezultatot vo poslednite 5 minuti bese neizvesen

Nasite rakometari netreba da izbrzuvaat vo napad, napravija nekolku greski koi gi iskoristija poljacite vo nivna korist, isto kako i germancite i dancite. 

Nasite vo narednite natprevari treba da igraat posmireno, poorganizirano i posigurno i pobedata e sigurna protiv srbite.да




Изменето од panter123 - 23.Јануари.2012 во 19:07
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 21:31
задоволствозабава
Очекувам во среда да дадат повеќе од себе и во второ полувреме, инаку сме готови.

Јоноски и Миркуловски повредени, Данска ја совлада Германија  со 28:26 и ни ги намали шансите за полуфинале.

Изменето од Schatzii7 - 23.Јануари.2012 во 21:36
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 22:53
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Може некој да каже колку репрезентации од ЕП ќе се борат за ОИ во Лондон? збунетост


Јас колку што разбрав првите три екипи од сегашните групи одат на олимписките игри, значи тоа би биле вкупно 6 репрезентации.намигнување


Изменето од Schatzii7 - 23.Јануари.2012 во 23:00
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2012 во 22:58
Znaete nekoj vrac? Vester, magjionicar?


More, dodeka ima shansi... ne, ne... SEKOGAS

NAPRED MAKEDONIJAAAAAAA !!!   

Изменето од Marko Polo 1 - 23.Јануари.2012 во 22:59
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.