IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ви значат модните брендови?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ви значат модните брендови?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 14:55
ако речам  ,,не би сакал да носам добра марка ,, не би бил искрен ..........така да........
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 15:14
 

Изменето од beleg - 24.Ноември.2007 во 00:44
Кон врв
girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 17:39
site sakat da nosat marka ama se zavisi od uslovite kolko im dozvoluva zebot
I'm the BEST!
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 19:48
Marka si e marka. Jas bi kupila i marka i da ne e. Iako sega poveke nosam marka Smile

Изменето од sexyemma - 03.Ноември.2006 во 19:14
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
Miyoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miyoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:04
Не дека не сакам некогаш да се почастам со облека/накит/ташна од некој познат дизајнер .. но, се зависи од тоа колкав ми е буџетот :)

Не се занесувам по такви прескапи работи, и не ми игра голема улога дали е од Гучи или не. Најчесто купувам од бутичиња (не мора да се многу познати), а имам по некое крпче и од тезгите.
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:14

kakov moden trend so mi se fati toa obalakam inaku sportski tip sumголема%20насмевка

... only God can judge me ....
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 16:18
Na koj ne mu znacat samo nemozeme da si dovzolime da kupuvame se sto ke posakame. Imam parcinja koi se poznati marki, ama imam i obicni, a i ednite i drugite gi nosam ednakvo
Кон врв
emily_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emily_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 23:26
Mi znacat modnite brendovi i sekoja ces na dokazanite kreatori. Im se voskituvam na sekoe nivno parce obleka no imam i mnogu raboti koi voopsto ne se brendirani
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:26
Modnite brendovi ne gi sledam slepo.Go koristam samo ona od niv, sto mi odgovara na mojata nadvoresnostсреќа
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 17:37
И ми значат и не ми значат... Имам и "безимена" облека, ама 80% од случаите навистина марката гарантира и малку подобар квалитет. Во Македонија не мора да значи, затоа што многу од марките се фалсификати, а има и домашни фирми што имаат убави и квалитетни работи. Мене идеалното решение ми е облека од убава марка, но на намаление намигнување.

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 18:46
Ми значеа....И сеуште гледам да купам брендирана облека ама за жал сега сум голем скептик кога се во прашање брендовите бидејќи сите почнаа да работат во Кина поради евтината работна рака!
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 20:12
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

...сите почнаа да работат во Кина поради евтината работна рака!


Да, сите работат во Кина, ама тоа не значи дека квалитетот на едни Најк патики правени во кина и на патики од кинеска продавничка е исти. Големите фирми имаат многу повеќе контрола - каков е материјалот, каква е изработката, итн. И во Македонија се шие облека за големи странски имиња (прошетај по Штип или Струмица) и квалитетот им е навистина различен од тој на производите наменети за македонскиот пазар.



Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 04:22
da, vo shtip se shieja koshuli za HUGO BOSS! posle hi prodavaat vo evropskite zemji za 300 evra, i ke mi kazuva nekoj marka nosel, kvalitet, nema greshka
ili diesel i energie tuka sho se pravat ova kremcive deka mnogu se doterani, od shutka gi kupile, a tie sho gi kupile od butik se zafrknale, oti nosat prodavachite roba od turcija koja tamu ne se prodala i ja sh*tkaat ovde...se e toa falsifikat ili odamna odminata moda... edna tashna na primer DIOR ovde se prodava za 200 evra a vsuhnost taa (originalot) chini 800 evra, a lugevo mislat deka kupuvaat original i davaat 200 evra za dobra kopija napravena vo kina...razmislete dobro shto ke kupite naredniot pat...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 01:05
Ама ич не ме засега дали на тоа што го купувам се потпишал таму некој чудак, ако ми се допаѓа сигурно ќе го купам без разлика дали е или не е некаква си марка.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,625 секунди.