IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Ајде луѓе помогнете!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ајде луѓе помогнете!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 00:42
Originally posted by mi treba pomos mi treba pomos напиша:

pravoslavie , izvini no ne te razbiram sto vsusnost ti zboruvas ? i za kakvi kriteriumi i deka sum rekla se mora da bide fino ?
aj te molam pogledni sto si napisal da baram od odpad daski ili otpadoci ? pa toa sto tie sto rabotat so drvo otpad sto izleguva ne se daski tuku toa nemozes da gi iskoristis za nisto , ima kora so razlicna debelina s drvcata , "dakite " kako tie "daski ke gi naredam na podot aj ti toa kazi mi ? edna 5cm drugata 2cm t-ta 3cm itn , na sto ke lici toa ?
a vistinski daski materijal toa nikoj ne ti dava , skapo e . tvojot predlog poveke mi lici na primer da receme vaka :eve ti obleka na poklon a koga ke ja vidis celata e ispokinata i so dupki ? zasto ke mi e ? jas sum siromasna no toa neznaci i deka zaradi toa treba da me nekoj potcenuva i ponizuva , ako moze da mi pomogne so nesto sto e zdravo i upotreblivo vo red a ne so partali ili vo ovo slucaj so nesto st nema nikakva smisla , tuku samo potcenuvanje !
jas napisav vo sto e mojot problem i pobarav no ne so sia ni so nisto dokolku nekoj e vo moznost da mi pomogne a na da sobiram gubre sto ke moram da go frlam , sto ke mi e toa ?


дефинитивно не си ме разбрала,
биди ми жива и здрава! големо%20гушкање
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 00:51
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:


Originally posted by mi treba pomos mi treba pomos напиша:

pravoslavie , izvini no ne te razbiram sto vsusnost ti zboruvas ? i za kakvi kriteriumi i deka sum rekla se mora da bide fino ?
aj te molam pogledni sto si napisal da baram od odpad daski ili otpadoci ? pa toa sto tie sto rabotat so drvo otpad sto izleguva ne se daski tuku toa nemozes da gi iskoristis za nisto , ima kora so razlicna debelina s drvcata , "dakite " kako tie "daski ke gi naredam na podot aj ti toa kazi mi ? edna 5cm drugata 2cm t-ta 3cm itn , na sto ke lici toa ?
a vistinski daski materijal toa nikoj ne ti dava , skapo e . tvojot predlog poveke mi lici na primer da receme vaka :eve ti obleka na poklon a koga ke ja vidis celata e ispokinata i so dupki ? zasto ke mi e ? jas sum siromasna no toa neznaci i deka zaradi toa treba da me nekoj potcenuva i ponizuva , ako moze da mi pomogne so nesto sto e zdravo i upotreblivo vo red a ne so partali ili vo ovo slucaj so nesto st nema nikakva smisla , tuku samo potcenuvanje !
jas napisav vo sto e mojot problem i pobarav no ne so sia ni so nisto dokolku nekoj e vo moznost da mi pomogne a na da sobiram gubre sto ke moram da go frlam , sto ke mi e toa ?
дефинитивно не си ме разбрала,биди ми жива и здрава! големо%20гушкање


istoto ti go posakuvam i tebe , bidi ziv i zdrav!
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 00:58
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Јас те разбирам. Можеш ли да напишеш колку би чинело според тебе твоето решение до крајниот резултат со плочки, но и варијанта со паркет?




Изменето од mi treba pomos - 25.Октомври.2011 во 18:55
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 21:11
Во кое место живееш? И ајде убаво распрашај се за цената, односно дај сигурна цена за краен продукт.
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2011 во 16:16
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Во кое место живееш? И ајде убаво распрашај се за цената, односно дај сигурна цена за краен продукт.




Изменето од mi treba pomos - 25.Октомври.2011 во 18:56
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2011 во 19:52
a rabotna raka?
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 03:58
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

a rabotna raka?



Изменето од mi treba pomos - 25.Октомври.2011 во 18:56
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 08:45
 
  ti treba pomos,  parketot e navistina poskap od plockite
no e mnogu potopol , a  pod so plocki , znaes li deka ke ti smrznat nozete тага
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 16:17
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

 
  ti treba pomos,  parketot e navistina poskap od plockite

no e mnogu potopol , a  pod so plocki , znaes li deka ke ti smrznat nozete тага



Изменето од mi treba pomos - 25.Октомври.2011 во 18:56
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 16:21
a be, pa ima i drugo neshto  poeftino i od plochki, ...laminat na primer,...em lesno se chisti ...em ubavo izgleda i e potopol od plochkite...a i lesno i pochisto  se stava.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 16:26
Originally posted by brza brza напиша:

a be, pa ima i drugo neshto  poeftino i od plochki, ...laminat na primer,...em lesno se chisti ...em ubavo izgleda i e potopol od plochkite...a i lesno i pochisto  se stava.
 
 
јас сум дома со ламинат и не усеќам некако да ми е потопло....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 16:35
aha,изненадување...e pa ...sega ostavi go kompjuterot ,...izvadi si go  toa laminatot i zalepi si plochki,

...za da ja usetish razlikata!

...a ,taman go pofaliv,..deka odvreme na vreme i  pametno neshto ke kaze!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 19:18
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a be, pa ima i drugo neshto  poeftino i od plochki, ...laminat na primer,...em lesno se chisti ...em ubavo izgleda i e potopol od plochkite...a i lesno i pochisto  se stava.
 
 

јас сум дома со ламинат и не усеќам некако да ми е потопло....



Изменето од mi treba pomos - 25.Октомври.2011 во 18:56
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 10:24
Originally posted by mi treba pomos mi treba pomos напиша:

Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

 
  ti treba pomos,  parketot e navistina poskap od plockite

no e mnogu potopol , a  pod so plocki , znaes li deka ke ti smrznat nozete тага


da mozebi , no jas nikogas ne idam bosa i mislam deka ne bi imala problem .. i sto e najvazno jas nemozam da najdam 6 000 denari za plocki a ne 20 0000 za parket momentalno imam nekoj tepison na npodot , mislis deka toj nesto topli ? , ne , i plus moram da go izbadam mi se vlosuva alegrijata , mn prv sobira , sto da pravam , na cement treba da sedam ,   
 
 
 Izvini ako se oseti povredena, ne mi bese toa namerata,
jas samo posociv edna druga opcija , da mozev vednas bi ti pomognala nekako no i nie letovo renoviravme doma, i taka malku poveke se potrosivme od kolku sto trebase    големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.