IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој ќе ја составува новата влада?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој ќе ја составува новата влада?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој ќе ја составува новата влада?
    Испратена: 27.Април.2011 во 09:38
E AJDE DA VIDIME :)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 09:44
Originally posted by ivan_mar ivan_mar напиша:

E AJDE DA VIDIME :)
 
 
Aj kaжи според тебе кој ќе ја составува новата Влада.мечтаење
Кон врв
sloboden MKD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sloboden MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 09:58
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by ivan_mar ivan_mar напиша:

E AJDE DA VIDIME :)
 
 

Aj kaжи според тебе кој ќе ја составува новата Влада.мечтаење
Sdsm, Ldp, Vmro NP, Dpa, Imer, Rufi
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 10:09
Слободен МКД не збориме тука за парламентот.Збориме за правителството (Владата).Имиња сакам да прочитам.
 
Мене лично ме интересира кој ќе биде новиот министер (ако има таков) за надворешни работи.
Кон врв
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 10:32
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by ivan_mar ivan_mar напиша:

E AJDE DA VIDIME :)
 
 

Aj kaжи според тебе кој ќе ја составува новата Влада.мечтаење

ЈАС ПОСТАВИВ ТЕМА ТИ КАЗИ

Изменето од ivan_mar - 27.Април.2011 во 10:32
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 11:32

Originally posted by ivan_mar ivan_mar напиша:


ЈАС ПОСТАВИВ ТЕМА ТИ КАЗИ



Иван, добредојде на форумов.
Темава исто како да не е поставена. Тема со вовед
E AJDE DA VIDIME :) не е тема.
Кога отвараш тема потруди се во воведот да го искажеш сопствениот став, да дадеш насока за дискусија, да го елаборираш кажаното, да ги мотивираш членовите на квалитетна дискусија...

Ај обиди се повторно со воведот
. намигнување




Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 22:26
кој направил многу а кој малку?
кој заслужува да остане а кој да си оди?
наскоро ќе дознаеме

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 23:48
е па ако добијат сегашниве нема нова влада, одосмо со стара. Ако пак победи СДСМ пак ќе си бидеме со стара влада...додуша малку постара од старава.
Значи, како и да е ...ништо ново во оазата на миротизненадување
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 20:14
Jas prognoziram deka realno VMRO DPMNE ke osvoi pomegu 50 i 55 pratenicki mesta no dali ke ja sostavi novata vlada vo narednite 4 godini ke zavisi najmnogu od DUI.Ako DUI resi da koalicira so Gruevski ke ostane segasnava vlada no so pomalku pratenici na VMRO DPMNE no ako go odbie Gruevski i go prifati predlogot na SDSM za siroka koalicija ke bide kasa popara bidejki ke se priklucat i ostanatite opozicioni partii vklucuvajki gi i albanskite za da imaat mnozinstvo od 61 pratenik.Bidejki i vo dvata slucaevi DUI dobiva odnosno ke bide vo novata vlada taa ke ja vodi celava igra na nervi i ke postavuva golemi ultimatumi i na VMRO DPMNE i na SDSM dokolku sakaat da ja sostavat novata vlada.Znaci rabotava ke stane licitacija odnosno koja partija ke ponudi poveke ministerski mesta so nea ke koalicira na vlast narednite 4 godini.
Кон врв
Klucarot Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klucarot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 22:04
Јас мислам дека ВМРО ДПМНЕ и во најдобри случаеви нема да може да освои 50 па и 55 пратеника бидејки според некоја груба бројка тоа се околу 380 000 гласови. Реална бројка според мене 40 - 45 пратеника . Неможе да се занемари фактот што Љубе Бошковски на претходните избори како независен претседателски кандидат  освои 150 000 кои се на некој начин одлеани од ВМРО ДПМНЕ , како и Љубчо кои исто така на минатите избори и без класична кампања успеа да одвлече 50 000 гласови, а сега е дури и носите на листа во изборна единица 3 . Демократска десница на Филип Петровски - некаде околу 20 000 гласови и тогаш се собира една сериозна бројка на 220 000 еве и 200 000 гласови кои ке бидат одлеани од ВМРО ДПМНЕ .Мислам дека пратениците на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ ке бидат во многу мала разлика но мислам дека СДСМ ке ја добие шансата за создавање на влада .
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2011 во 15:16
Кој и да ја составува ќе мора да се навикне на нови министри од ДУИ. Ова ти се вика братска делба,  сега отстапуваат место на други. голема%20насмевка

Министрите од ДУИ ги нема на пратеничките листи


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2011 во 11:09


Добро е што Бучковски не е ставен на листата на кандидати за пратеници, но некаде прочитав негова изјава дека сепак ќе бил дел од извршната власт?!збунетост
Не пишуваше само дали пред или после отслужувањето на казната затвор.





Кон врв
Klucarot Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klucarot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 21:32
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



Добро е што Бучковски не е ставен на листата на кандидати за пратеници, но некаде прочитав негова изјава дека сепак ќе бил дел од извршната власт?!збунетост
Не пишуваше само дали пред или после отслужувањето на казната затвор.







Мислам дека процесот не е завршен и  дека моментално  се наоѓа на апелација ... очекувам  дека тој предмет ке стигне и до врховен па ке видиме што ке каже исходот од таму
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 21:55
Ako ako ubavo e da se zivee vo nadez, samo se sto e ubavo i zavrsuva brzo, odnosno na 5 juni, togas narodot ke go rasipe sonot na onie koi so vikaat deka vladata bila na zaminuvanje.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.