IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Груевски или Шеќеринска за премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Груевски или Шеќеринска за премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Прашање: Koj ke bide Premier na Makedonija
Одговор Гласови Статистика
23 [57,50%]
17 [42,50%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 23:27
Originally posted by anakin anakin напиша:

rada e kako daska za surfanjenema atributi za premierkaне

може ли да ги знам официјалните атрибути кои треба да ги поседува една премиерка?
освен што требало еве да има развиен граден кош
јас мислам дека ви се побркани лончињата,не избираме МИС

а освен тоа,ваљда и за маживе постои некој стандард
ај кажи ми ги атрибутите на премиерите до сега?
освен ако не се работи за некој „скриен“ атрибут и немаа нешто посебно да понудат

Изменето од Andjelina - 24.Април.2011 во 23:29
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 10:15
 eu da ja vrati rada vo  uzbekistan ili kaj beshe tamu nedogija posmatrach pa fino lepok tamu i da si ostane cel zhivot  samo da posmatra ., gospode ne dozvoluvaj rada i kako nea da ne spasuvaatне
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 16:11
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

rada e kako daska za surfanjenema atributi za premierkaне

може ли да ги знам официјалните атрибути кои треба да ги поседува една премиерка?
освен што требало еве да има развиен граден кош
јас мислам дека ви се побркани лончињата,не избираме МИС

а освен тоа,ваљда и за маживе постои некој стандард
ај кажи ми ги атрибутите на премиерите до сега?
освен ако не се работи за некој „скриен“ атрибут и немаа нешто посебно да понудат
e angjo i jas toa vikam aj ovoj post
Originally posted by anakin anakin напиша:

rada e kako daska za surfanje
nema atributi za premierkaне
neka ide vo biseri na forumdziite hhh znaci gluposti na kilo be
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 09:35
oj rado oj radmila sta si gruju ucinila :)
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 09:41
NIKOLA i nikoj drug!!!
Кон врв
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 10:34
Се знае Радмила !
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 11:44
Toj sto e toj ke si ostani..........
...Edinstveniot koj pokaza nekakvi rezultati vo drzavata.. Patista, vodovodi, sportski sali, procistitelni stanici, subvencii, paricna pomos za bolnite i decata bez roditeli, pokaceni plati, penzii, namaleni danoci, reformi vo obrazovanieto,  otkup na dvorno zemjiste, novi avtobusi, spomenici ..............i uste mnogu mnogu proekti.......koi vo minatoto ne bea ni pomisleni a ne da se realiziraat..
Delata zboruvaat.....a ne Radmila ...
Programata na VMRO koja e vetena e ispolneta za razlika od onie ocajnite koi samo kukaat deka drzavata ni odi vo propast a so prs ne mrdnale nikogas...ni list nemaat izvadeno a ne cela programa....od mrcatori dosta ni bese...odime napred...

Uste ednas zagarantirano sdsm ja gubi bitkata..

GRUEVSKI ZA PREMIER.....да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 11:57


Да се ставаат физички атрибути, маани и телесни недостатоци во преден план е пред се лична перцепција, несуштествена за темата на дискусија и одлучувањето на кој политичар да му се даде довербата.

Рада - “даска“ ми е аргумент со иста тежина како кога некој ќе каже: “не гласам за Грујо поради говорната маана.“

Мене ме интересира што Рада ќе ветува во кампањата и дали пак ќе игра на картата влез во ЕУ и НАТО за 6 месеци, се разбира на сметка на името?


Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 12:45
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



Да се ставаат физички атрибути, маани и телесни недостатоци во преден план е пред се лична перцепција, несуштествена за темата на дискусија и одлучувањето на кој политичар да му се даде довербата.

Рада - “даска“ ми е аргумент со иста тежина како кога некој ќе каже: “не гласам за Грујо поради говорната маана.“

Мене ме интересира што Рада ќе ветува во кампањата и дали пак ќе игра на картата влез во ЕУ и НАТО за 6 месеци, се разбира на сметка на името?




 Еееееееееееееее......... тоа  ми остана како мистерија...што ли мислеше тогаш Радазбунетост и зошто ако и е гајле за Македонија не го кажа решението..Па да направеше добро за сите нас..Која и беше стратегијата...ај ќе видиме сега сигурно ќе ја каже на кампањата...во стилот НИЕ ИМАМЕ РЕШЕНИЕ ЗА СПОРОТ СО ИМЕТО... а кое е решението не викажуваме тралала лала лалала.....




Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 13:18
 aj lugje osvestete se .....konechno veke ednash .....zasekogash
 
 ta ovie so plavata ruzha ., pa stavija tupanica., pa sakaa izbori., pa posle odoprem.... i se taka vo nedogled....
 
 alooooooooo nemaat ni programa., ni slovo staveno na hartija kako neshto  dokaz deka ke bide po nivno., zamo na zborovi li da im se veruva ., pa i babami shto neslusha mozhe da gi chue samo kako vreskaat shto koga oni toa., .,      a vamu nishto napismeno kako traga ne ostavaat vo izbornata trka.,
 
 dosta beshe rechi tuka sega se igra samo so dela., a tie se vidlivi ., na grujo., kakvi takvi no neshto se gleda.,
 
 a rada od bela mozhe zemjava samo ushte poveke da ja zacrni
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 00:06
Не не брзајте де...полека. Чекаме соочување, вадење валкан веш (посрани гаки). Не може само ние да немаме В дуели.

Лидерите девет години без ТВ - дуел


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 16:49


Овојпат не смее да нема дуел помеѓу кандидатите за мандатар.
На Груевски му гори под нозете. Ако пак одбие дуел, одма нека си минусира уште неколку проценти од моменталниот рејтинг... колкав и да му е.
голема%20насмевка


Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 18:52
Значи правилата за предизборието...
ги поставуваат политичарите...
па така и оние за ТВ дуел...
некој нека ме потсети и поправи ако не сум во право...
не се сеќавам дека Груевски воопшто...
имал ТВ дуел со некој спротивставен политичар...


Изменето од којсумјас - 28.Април.2011 во 18:53
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 22:20
Груевски НИКОГАШ не прифатил ТВ дуел
во демократска држава одбивањето на дуел значи губење на изборите...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.