IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Груевски или Шеќеринска за премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Груевски или Шеќеринска за премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Прашање: Koj ke bide Premier na Makedonija
Одговор Гласови Статистика
23 [57,50%]
17 [42,50%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Груевски или Шеќеринска за премиер?
    Испратена: 03.Јуни.2011 во 23:05
Шекеринска -Груевски????
Шекеринска на ТВ дуел- сама со себе. Груевски “гледа“ од плазма телевизор.голема%20насмевка
Што ќе беше интересно да дојдеше Груевски-па навистина да гледавме еден добар предизборен ТВ дуел.
Вака изненадување
И да дополнам
Груевски си има исто ТВ дуел-сам со себе ..ама на Сителголема%20насмевка


Изменето од mamamd - 03.Јуни.2011 во 23:17
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 23:31



Изменето од pmmladen - 07.Јуни.2011 во 18:25
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 22:55
Едно е сигурно...
како беше она...
како ќе познаеш дали е рибата машко или женско...

е па ако е он, тогаш е машко...

а ако е она, тогаш е женско...

инаку риба си е риба...

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 15:53
Двајца млади луѓе кои многу можеа да направат за Македонија, ако нејзиниот интерес им беше на прво место.Читајки ги информациите кои едните за другите ги откриваат и презентираат пред јавноста човек мора да се праша-Ако е вистина ова, како не им е срам да застанат пред нас и да не гледаат во очи?збунетостКако да се определиме за еден од нив?тага

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Шекеринска преку нејзината золва направила криминал?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски изјави дека бил откриен канал преку кој поминувале парите од Секторот за европски прашања во време на Радмила Шеќеринска.
*****

СДСМ:Семејството Груевски во периодот 2000-2002 поседувало не 4 туку 6 станови


Гревот да биде уште поголем, двата стана на “Бихачка“, семејството Груевски ги купило на 09.08.2001 година, само еден ден по крвавиот настан кај Карпалак, за време на конфликтот во 2001 година.
*******
Знаат ли и едните и другите дека на овој начин го омаловажуваат својот народ, покажуваат дека вербата не треба да биде верба туку презиртага

Кон врв
vmro1990 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vmro1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 22:36
Никола Груевски
ДА за ПОДОБРА МАКЕДОНИЈА!
Да за РЕФОРМИТЕ!
ЗНАЕДНО СО ВАС РЕФОРМИТЕ ЌЕ ПОБЕДАТ!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 23:26
Го слушам денеска Влатко Ѓорчев-прашува што знаеле “избраниците за оризот“ А што ли знае Влатко како се одгледува ориз кога тој си е пратеник чим замомчи.
Нејсе-секој смее се да праша.
Додуша  ова и мене ме интересира-чисто љубопитствоголема%20насмевка

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 22:04
 
 
Радмила Шеќеринска ќе поднесе тужба за, како што се наведува, грубите лаги искажани за неа во неколку наврати.

„ВМРО-ДПМНЕ заради тоа ќе мора да поднесе одговорност“, се вели во писмената реакција на СДСМ.

Оттаму возвратија и со контра обвинение со за однесувањето на функционерите на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи на интервју за еден дневен весник на Филимена Маневска, сопруга на министерот за правда и советник во кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, во кое таа вели дека поседува „накит Сварофски, часовник Долче и Габана и чанта Луј Витон“.

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвинија кнандидатката за премиер од редовите на СДСМ, за лицемерна затоа што била најскапо облечена жена во Македонија која зборува за сиромаштија.

„Жената за која што цело Скопје зборува, дека во очи на овие избори со својот сопруг си купила нов автомобил, најнов мерцедес.  Дополнително, би сакале да ја запрашаме г-ѓата Шекеринска дали е вистина дека пред извесно време се преселила во комплетно нов и луксузен стан“, праша Александар Бичиклиски, од ВМРО-ДПМНЕ.

Од владејачката партија се прашуваат што знае Шекеринска за сиромаштија и беда, а обвинија дека СДСМ, Радмила Шекеринска и Бранко Црвенковски воделе евтин популизам.
  / Журнал МК /
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 14:44
Груевски или Шеќеринска за премиер?


Vistinskoto prashanje e VMRO-DPMNE ili SDSM.

Izbirachite glasaat za odredena partija spored ponudenite programi i istorijata na prethodnite rezultati. Premierskiot kandidat pretstavuva samo lice koe gi reprezentira ovie neshta vo ime na svojata partija pred glasachite i javnosta. Harizmata i popularnosta na kandidatot mozhe da deluva samo emotivno kaj lugjeto, no sushtinski ne menuva nishto vo politikata na partijata.

Znaejkji deka negovata popularnost ne e na nekoe zavidno nivo kaj golem broj glasachi, Branko oficijalno se otkazha od kandidaturata za premier od strana na SDSM i ja predlozhi Shekjerinska kako momentalno podobro lice za partijsko postiranje na segashnite izbori (na strana shto ne saka eventualnoto gubenje na izborite da bide vrzano direktno za negovata lichnost).

No promenata ili predlogot za najistureniot chovek vo patijata ne ja menuva politikata, programata i doktrinata na partijata. Toa samo ja menuva nivnata prezentacija.




Изменето од Messenger - 19.Мај.2011 во 14:57
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 12:17
 
 
 
Зашто Рада нема да се среќава со интернет корисниците, туку ќе пишува на chat  ?
За да прави copy-paste на она што БЦ ќе и го пишува на Skype...јави%20ми%20сена%20телефон..............голема%20насмевка
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 11:54
Раца некако за прв пат како ја гледам кога збори по митинзите ептен ми е изгубена во време и простор..Како вкочанета е цела...изгледа не знае кај се наоѓа....

поарно нека си седе дома нека одмара малку..Груевски останува да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 12:17
RADMILAAAA ZA PREMIEEEERR
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 13:17
    Шеќеринска  синоќа  за првпат
ама навистина ....премногу...премногу..... ме разочара .....сршено%20срце
 
Не беше онаа Рада што ја познаваме...
Оваа  Рада  премногу се вртеше во круг.... премногу....
за момент помислив дека ќе ..припадне .....
 
Не ... не ја бидува за  Премиерка .....губитник....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2011 во 18:05
А што се думаш...
како да не е јасмо...
зарем кај нас се директори...
оние во стил на Бил Гејтс ил оној малиот на фацебоок Цукенберг....
Чак Норис е кај нас правило...

па ќе побарале директори...
и да не побараат нив ќе ги стават...
силата е орудие на умот...

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2011 во 10:28
И му ја думам вака од сабајле уз кафе-што ако се најде маж со големи ј**ца од овие кои они моментално ги спремаат за тепачи да побара некое министерско/директорско  место- ќе му дадат збунетостоткако ќе станат премиери де-едниот или другиот

МВР: 29 лица од списоците на СДСМ минуваат во криминалистичките евиденции


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,439 секунди.